Trzeci tom "Eragona"

Trzeci tom "Eragona"
TRZECI TOM ERAGONA UKAŻE SIĘ 23 WRZEŚNIA 2008

 

 
 
Christopher Paolini, autor znajdującego się na 1. miejscu listy bestsellerów New York Times, Eragona i Najstarszego, pierwszych dwóch powieści z serii Dziedzictwo, podjął decyzję, że seria zostanie rozszerzona o czwarty tom przygód Eragona – oświadczyła Nancy Hinkel, Dyrektor Wydawniczy wydawnictwa Alfred A. Knopf Books for Young Readers. Seria Dziedzictwo planowane jako trylogia, ostatecznie będzie się składać z czterech tomów.

Wydawnictwo ogłosiło również, że trzeci tom Eragona, którego tytułu jeszcze nie znamy, ukaże się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie 23 września 2008 roku. Nie ustalono jeszcze daty wydania czwartego tomu.

Trzeci tom ukaże się jednocześnie w Wlk. Brytanii nakładem Random House Children’s Books.

„Rozpocząłem pisanie serii Dziedzictwo dziewięć lat temu, kiedy miałem piętnaście lat. Wówczas, nie wyobrażałem sobie nawet, że napiszę trzy tomy, a co dopiero, że zostaną opublikowane” mówi Paolini. „Kiedy dotarłem do trzeciego tomu, zdałem sobie sprawę, że cała opowieść i wszystkie jej wątki są na tyle rozbudowane, że nie zmieszczą się w jednym tomie. Po tylu latach zdałem sobie sprawę, że aby zachować się w zgodzie ze sobą i być uczciwym wobec postaci Dziedzictwa, muszę rozdzielić zakończenie książki na dwa tomy.”

W Polsce trzeci tom przygód Eragona ukaże się najpóźniej w listopadzie 2008 nakładem wydawnictwa Mag.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.