Zaproszenie na "Ustrój świata" do Pałacu w Wilanowie

Zaproszenie na "Ustrój świata" do Pałacu w Wilanowie
Zaproszenie na „Ustrój świata” do Pałacu w Wilanowie

 

Wydawnictwo Mag oraz Muzeum Pałac w Wilanowie zapraszają na promocję książki „Ustrój świata” Neala Stephensona w dniu 12 września 2007 r. o godzinie 18.00 w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie w Warszawie. Wstęp za zaproszeniami.

Zaproszenia na promocję będą do odbioru na hasło przed promocją przed wejściem do Sali Białej. Hasło zostanie przesłane w odpowiedzi na maila wysłanego na adres  k.rodek@mag.com.pl do 11 września 2007. W temacie maila prosimy napisać CYKL BAROKOWY.

Neal Stephenson w Cyklu Barokowym odsłania przed czytelnikiem moment narodzin nowożytnej nauki i racjonalnego świata cywilizacji Zachodu. Akcja trylogii rozgrywa się na przestrzeni 60 lat (1655-1714) niemal na całym globie. Angażuje dwory królewskie, myślicieli i filozofów, wynalazców i pisarzy, postaci historyczne i fikcyjne. Przez karty książki przewijają się wszystkie znaczniejsze osobistości siedemnasto- i osiemnastowiecznej Europy i Ameryki: nie tylko Newton, i Leibniz, ale także John Locke, Robert Hooke, Robert Boyle, Christiaan Huygens, Czarnobrody, cała rzesza królów i książąt, a nawet siedmioletni Ben Franklin.

Cykl Barokowy wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Trudno określić jego przynależność gatunkową, wskazać poprzedników czy nadać mu etykietkę – poza etykietką powieści absolutnie genialnej. Stephenson ma niepowtarzalny dar: skomplikowane idee przedstawia w sposób zarazem prosty, zabawny, rozczulający i przyprawiający o dreszcze.

Stephenson z pewnością nie planował Cyklu Barokowego jako jednej z tych powieści historycznych, które są stuprocentowo wierne faktom i próbują uchwycić sposób myślenia ludzi, którzy dawno odeszli. Zamiast tego woli zająć się problemami filozoficznymi, które nurtują nas współcześnie – a jeśli nie nas, to na pewno jego samego. Efekt ten osiąga poprzez niezwykle intrygującą, obfitującą w suspens i nagłe zwroty fabułę.

Ustrój świata
został wydany 10 sierpnia 2007. Jest kontynuacją wcześniejszych tomów: Żywe srebro oraz Zamęt. zamyka Ustrój świataCykl Barokowy.

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.