Spotkanie z dr Dorotą Sumińską

Spotkanie z dr Dorotą Sumińską
SPOTKANIE AUTORSKIE

Spotkanie z dr weterynarii Dorotą Sumińską

Promocja najnowszej książki pt. Trudne tematy

Miejsce: Kraków – Empik Rynek Główny
Czas: 12 maja godzina 14:00

O NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE


Trudne tematy
W książce tej poruszam trudne tematy z różnych dziedzin, niekoniecznie związanych bezpośrednio ze zwierzętami, ale zawsze związanych z nami – ludźmi, więc chcąc nie chcąc tyczących świata zwierząt, którego jesteśmy częścią.
 
Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z pułapek cywilizacji i w najlepszej wierze na przykład napełniamy psie miski i własne talerze „superzdrowym” jedzeniem, które nachalną reklamą na etykiecie informuje, że służy zdrowiu. Podejmując szereg działań profilaktycznych (szczepienia, odrobaczanie, podawanie witamin), w stosunku do zwierząt i samych siebie mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku.  Coraz częściej okazuje się jednak, że nie jest to wcale obowiązkiem względem naszych podopiecznych, ale wręcz działaniem na ich szkodę. Znaczenie takich pojęć, jak „higiena”, „zdrowy tryb życia” czy „zdrowe odżywianie” jest mylone z tym, co pokazują nam reklamy w mediach, gdzie przymiotnik „zdrowy” oznacza tak naprawdę – szybki, łatwy w użyciu.

O AUTORZE SŁÓW KILKA:
Dr Dorota Sumińska kontynuuje bogatą tradycję rodzinną znawców i miłośników zwierząt, jest lekarzem weterynarii z wieloletnią praktyką, specjalistą chorób psów i kotów oraz behawiorystą zwierzęcym z zamiłowania. Prowadzi telewizyjne i radiowe programy o zwierzętach, m.in. program „Wierzę w zwierzę”, który na antenie radia TokFM emitowany jest już od 7 lat oraz „Zwierzowiec” – autorski program emitowany w kazdą sobotę o godzinie 10.55 przez TVP1.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.