Egmont i Disney nie rozstaną się. Kontynuacja umowy.

Egmont i Disney nie rozstaną się. Kontynuacja umowy.

Wydawnictwo Egmont przedłużyło swoją umowę z Disney Publishing Worldwide na publikowanie książek, komiksów i prasy w ponad 20 krajach europejskich aż do 2006 roku. Duński wydawca ma również prawa do publikacji na rynki azjatyckie, turecki i izraelski. Współpraca pomiędzy tymi największymi na świecie wydawcami dla dzieci trwa już 53 lata i Egmont jest podstawowym licencjobiorcą DPW.

W związku z tym z Egmontem nadal będą związani tacy bohaterowie dziecięcy jak Kaczor Donald, Kubuś Puchatk, Myszka Miki oraz wielu innych, którzy zostaną wprowadzeni na rynek w najbliższych latach. Zdaniem władz Egmontu to ewenement, że wykreowany przez Disneya, niepowtarzalny świat oraz jego postacie nie straciły swojej pozycji i znaczenia przez ponad trzy kwartały ostatniego stulecia i nadal zajmują ważną pozycję w mentalności dzieci na całym świecie.

Początek współpracy pomiędzy firmami przypada na rok 1948 i wydania komiksu m.in. z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont publikuje komisy z disneyowskimi postaciami w 27 językach. 

Disney Publishing Worldwide z siedzibą w Nowym Jorku to największy wydawca dla dzieci na świecie – z 275 tytułami prasowymi i 120 milionami sprzedanych książek rocznie. Publikuje w 55 językach w 74 krajach. 
W skład Egmontu wchodzi ponad 100 firm w około 24 krajach, w których zatrudnia 4,500 osób. Przychód firmy w 2000 roku wyniósł 1,150 mln Euro i wzrósł o 4,6% w stosunku do roku 1999.

W Polsce wydawnictwo Egmont kieruje do młodych czytelników około 20 tytułów prasowych, m.in. "Kaczor Donald", "Kubuś Puchatek", "Wyścig Przygód". W 2000 roku wprowadzili na rynek 318 tytułów (wśród 404 wydanych) uzyskując przychód ze sprzedaży książek rzędu 28,40 mln zł.

KG

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.