Wybrane nowości z oferty WSiP w 2007 r.

Wybrane nowości z oferty WSiP w 2007 r.
Wybrane nowości z oferty WSiP w 2007 r.

Języki obce
Hurray!nowy cykl do nauki j. angielskiego w zerówce i klasach 1 – 3
 
 
Nauczanie przyjmuje tu lekką, zabawową formę. Nowy materiał wprowadzany jest w zabawnych, komiksowych historyjkach, a projekty typu art and craft stanowią ciekawe urozmaicenie lekcji, integrujące naukę języka i ćwiczenie zdolności manualnych. Kurs wyróżniają bogata szata graficzna, dwujęzyczne polecenia i sekcje utrwalające materiał. Autorzy stawiają na autonomię ucznia
i umożliwiają mu dokonywanie samooceny wiadomości oraz umiejętności. 2. część książki, podobnie jak 1., wzbogaca płyta CD z piosenkami i ćwiczeniami. Do dotychczas wydanych materiałów dołączona jest pacynka – żółty duszek „Hurray!” – przewodnik po cyklu.

Pedagogika
Agnieszka Misiak, Karolina Kossakowska-Petrycka Mam nadpobudliwe dziecko… I co dalej?

 
 
Dziecko nadpobudliwe, bez rozpoznania ADHD albo czekające na diagnozę, nazywane jest często „szkolnym łobuzem”, „nieznośnym synem” czy „niewychowaną córką”. Co naprawdę kryje się za niesprawiedliwą etykietką, próbują pokazać rodzicom i wychowawcom autorki poradnika WSiP, psycholożki-praktyczki, pracujące zarówno z dziećmi, jak i z nauczycielami. Sugestie zawarte na 80 stronach książki są bardzo praktyczne i wszystkie zostały sprawdzone. Obok wiedzy o zachowaniach dzieci nadpobudliwych, ich przyczynach oraz o długofalowych skutkach niewłaściwego traktowania problemu, poradnik przynosi rodzicom wsparcie w procesie diagnostycznym
i w codziennym radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Pokazuje, jak nawiązać współpracę pomiędzy domem a szkołą oraz dobre relacje na linii nauczyciel-rodzice i dziecko-dziecko. Cenne i twórcze przykłady, np. gotowe scenariusze, otrzymują tu nauczyciele i rodzice.
Nauczanie początkowe
Wesoła szkoła – całkowicie zmienione wydanie podręcznika z najpopularniejszego cyklu w Polsce
 
 
Dzięki sugestiom nauczycieli i zgodnie ze zmianami w rzeczywistości otaczającej odbiorców cyklu powstało zmienione wydanie podręcznika WSiP dla uczniów pierwszej klasy. Nowe wnętrze „Wesołej szkoły” kryje m.in. bogatszy materiał zdjęciowy, nowe, ciekawsze piktogramy, dodatkowe ćwiczenia, karty z czytankami, nalepki i karty z „zadaniami z supełkiem”, które uczą niekonwencjonalnych sposobów rozwiązywania problemu oraz kształcą giętkość myślenia. Podręcznik zyskał na przejrzystości i czytelności, a nauczyciel na czasie, ponieważ z każdej części przeznaczonej na dwa miesiące ubył jeden dzień pracy.

Szkoła podstawowa klasy 4-6
Świat sztuki – nowy podręcznik, oryginalne ujęcie

 
 
Podręcznik wyróżnia nie tylko atrakcyjna forma narracji, która wciąga czytelnika w świat sztuki osadzony w kontekście historycznym, wierzeń religijnych, literatury. Oś opowieści stanowią porównania Akropolu z Wawelem, Rzymu z Nowym Jorkiem oraz dzieł sztuki wybitnych artystów z pracami dzieci, które zastępują w książce sztampowy podział na epoki, dziedziny czy regiony. Pokazanie dorobku kulturowego ludzkości jako wielobarwnej mozaiki pomaga kształtować otwartą postawę i sprawia, że uczeń myśli o świecie w kategoriach multikulturowych. Podręcznik może być używany przez dwa lub trzy lata nauki. Związane z nim zeszyty ćwiczeń oraz poradnik dla nauczyciela z programem nauczania i scenariuszami lekcji podsuwają pomysły na poprowadzenie niebanalnej lekcji.
 
Gimnazjum
Matematyka 2001 – europejski sukces
 
 
 
Podręcznik dla klasy 1. gimnazjum z tego cyklu otrzymał srebrny medal w konkursie na najlepszy europejski podręcznik roku 2006 podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie. Jest to najwyższe jak dotąd wyróżnienie, jakie kiedykolwiek przyznano na międzynarodowym forum polskiemu podręcznikowi. Nowa edycja kompletu materiałów dla uczniów i nauczycieli do klasy 3. gimnazjum (podręcznik, CD-ROM-y z interaktywnymi zadaniami, filmami i maratonami zadaniowymi, zeszyty ćwiczeń, zbiór zadań i przedmiotowy system oceniania, możliwość porównywania za pomocą Internetu wyników prac klasowych z wynikami w innych szkołach) stanowi jedyny na rynku tak bogaty zestaw dydaktyczny.
 
Szkoły ponadgimnazjalne
Historia
– nowy cykl
 
 
Nowy podręcznik do historii dla licealistów i uczniów techników, zarówno tych, którzy chcieliby zdawać maturę z tego przedmiotu, jak i dla pozostałych, charakteryzuje bogata obudowa dydaktyczna: ilustracje, mapy, schematy, dane statystyczne i teksty źródłowe. Taki dobór treści pomaga kształtować umiejętność pracy z różnego typu źródłami. Rozbudowane podpisy pod zdjęciami i ilustracjami przygotowują ucznia do analizy źródeł ikonograficznych na maturze, a książkę uzupełnia poradnik dla nauczyciela, który przypomina m.in. o wartości aktywnych metod nauczania historii.
 
Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.