Informacja z posiedzenia Rady PIK w dniu 6 marca 2007 r.

Informacja z posiedzenia Rady PIK w dniu 6 marca 2007 r.
Podczas posiedzenia w dniu 6 marca 2007 r. Rada Polskiej Izby Książki omawiała dotychczasowe działania związane z rządowym projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty (program „Tani Podręcznik”). Z uznaniem oceniła dotychczasową aktywność Piotra Marciszuka, którego działania mają uchronić przed nieodwracalnymi szkodliwymi zmianami dotykającymi zarówno rynek książki edukacyjnej jak cały system oświaty.
 
Rada wyraziła zdecydowane poparcie wobec oświadczenia Stowarzyszeń Twórczych protestujących przeciwko zmianie zasięgu Programu II Polskiego Radia, która może w praktyce zagrozić dalszemu funkcjonowaniu tej wyjątkowo zasłużonej anteny rozgłośni publicznej.
 
Ponadto Rada PIK omawiała stan przygotowań do tegorocznej akcji promocji czytelnictwa, które w tym roku mają zostać przeprowadzone przez PIK. W trakcie dyskusji wyrażono akceptację wobec dotychczas podjętych zadań – opracowanie katalogu adresowanego do księgarzy i bibliotek (który w najbliższych dniach zostanie wysłany do tych placówek), ulotki promującej konkurs fotograficzny dla młodzieży oraz przygotowania do imprezy inaugurującej obchody Światowego Dnia Książki (23 kwietnia), która odbędzie się 19 kwietnia br. w Teatrze Polonia. Imprezie tej będzie towarzyszyła wystawa „Przyłapani na czytaniu” prezentująca znane osobistości świata kultury uchwycone okiem obiektywu podczas lektury ulubionej książki.
 
Rada PIK zdecydowała również o wsparciu finansowym tegorocznej edycji „Bieszczadzkiego Lata z Książką” – imprezy, która tak udanie w ubiegłym roku wpisała się w cykl akcji promującej czytelnictwo w naszym kraju.
 
Rada PIK podjęła również decyzję o terminie Walnego Zgromadzenia Izby, które zaplanowano na 31 maja br.
 
Kategorie: Edukacja, Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.