"O pięknie" Zadie Smith – zaproszenie na spotkanie

"O pięknie" Zadie Smith – zaproszenie na spotkanie
Wydawnictwo Znak i Traffic Club
serdecznie zapraszają na dyskusję:

Piękno różnorodności. O wartościach w świecie „zburzonej wieży Babel”.

Punktem wyjścia do rozmowy będzie
  nowa książka Zadie Smith O pięknie

Dyskusję poprowadzi Paweł Goźliński
Udział wezmą:
Kinga Dunin, Jacek Hołówka

Zapraszamy 21 listopada (wtorek), godzina 19.00
do Traffic Club ul. Bracka 12, Warszawa

***
 
Kinga Dunin – publicystka, pisarka, krytyczka literacka, socjolożka kultury. Najbardziej znana z felietonów pisanych do „Wysokich Obcasów”. Autorka licznych publikacji (Karoca z dyni – nominacja do Nagrody Literackiej Nike w 2001) i opracowań naukowych (m.in. współautorka i współredaktorka pracy socjologicznej Cudze problemy. O ważności tego, co nieważne.).
 
Jacek Hołówka – filozof i etyk, obecnie jest kierownikiem Zakładu Filozofii Analitycznej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz redaktorem naczelnym kwartalnika „Przegląd Filozoficzny”. Zasiada w Komitecie Nauk Filozoficznych PAN Komitecie Etyki w Nauce PAN. Autor licznych książek i publikacji o tematyce etycznej, a także przekładów dzieł filozoficznych.
 
Paweł Goźliński – szef działu reportażu oraz reporterskiego dodatku „Gazety Wyborczej” –  „Duży Format”. W „Gazecie Wyborczej” pracuje od lutego 1998 roku, od razu w „Magazynie Gazety” (obecnie „Dużym Formacie”). Wcześniej kierował działami kultury m.in. w „Życiu Warszawy” i „Życiu”. Bywał też recenzentem teatralnym i wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.