Alexander Skarsgård przyjeżdża do Polski

Alexander Skarsgård przyjeżdża do Polski
ALEXANDER SKARSGARD – GWIAZDA SERIALU
CZYSTA KREW PRZYJEŻDŻA DO POLSKI

W ramach promocji serialu Czysta krew, do Polski we wtorek, 28 września przyjeżdża Alexander Skarsgård, odtwórca roli wampira Erica Northmana.

Alexander Skarsgård to szwedzki aktor i reżyser. Popularność przyniosła mu rola wampira Erica Northmana w serialu produkcji HBO Czysta krew. Skarsgård zagrał również jedną z głównych ról w innym serialu HBO Generation Kill: Czas wojny. Wystąpił także w takich filmach, jak Exit, Zabij swoich ukochanych, Ostatni zrzut i Zoolander. Wyreżyserował też obraz To Kill a Child, który przyniósł mu Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Filmów Duńskich w 2003 roku. Występuje w produkcjach kinowych, telewizyjnych i teatralnych od siódmego roku życia.

W serialu Czysta krew Alexander Skarsgård gra wpływowego wampira Erica, który wyróżnia się wysoką pozycją w swoim otoczeniu oraz niezwykłą przebiegłością. Pewność siebie, która pomagała mu przeżyć, gdy był wikingiem, pozwala mu teraz manipulować, a nawet kontrolować innych ludzi i wampiry. Jako właściciel baru dla wampirów Fangtasia ma wiele okazji, aby robić jedno i drugie.

Twórcą serialu jest Alan Ball, zdobywca Oscara za American Beauty i autor serialu HBO Sześć stóp pod ziemią. Akcja toczy się w Bon Temps, zapomnianym miasteczka w środku Stanów Zjednoczonych. Dzięki opracowaniu receptury sztucznej krwi, wampiry stały się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Ich najważniejsi przedstawiciele mają słabość do obdarzonej nadprzyrodzonymi zdolnościami kelnerki o imieniu Sookie (Anna Paquin).

Premierowe odcinki trzeciego sezonu Czystej krwi polscy widzowie będą mogli oglądać od 4 grudnia w HBO. Serial będzie dostępny wcześniej w serwisie HBO OD już od 11 października. Sezon 1 i 2 serialu dostępne są już na DVD.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.