Powstanie biblioteka im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Jan Nowak-Jeziorański będzie miał w Warszawie pomnik i bibliotekę swojego imienia.
Biblioteka zostanie urządzona na parterze budynku przy ul. Czerniakowskiej 178a. W tym domu Jan Nowak Jeziorański spędził ostatnie lata życia po powrocie z USA w 2002 r. Przywiózł meble, obrazy, pamiątki i ponad 36 tys. książek. To one mają stanowić trzon księgozbioru. Aby go urządzić, miasto musi wykupić 537-metrowy lokal. Pójdzie na to 2,5 mln zł. Na zatrudnienie pracowników biblioteki radni przeznaczyli 79,1 tys. zł.
Przed wejściem do apartamentowca stanie niewielki pomnik legendarnego Kuriera z Warszawy. – Będzie odlany z brązu. Przedstawi Jana Nowaka-Jeziorańskiego siedzącego na ławce przed domem.
Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.
Artykuły powiązane:
Kategorie:
Instytucje
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4






