Pierwszy tom nowej trylogii fantasy już w księgarniach

Pierwszy tom nowej trylogii fantasy już w księgarniach
Tad Williams
„Marchia cienia”
Dom Wydawniczy Rebis
 
 
 
Przez wieki zasnuta mgłą Granica Cienia oddzielała ziemie ludzi od utraconych przez nich w wielkiej wojnie północnych terytoriów zamieszkanych przez tajemniczych Quarów. Nikt, kto przekroczył granicę, nie wrócił… Teraz zaś niepokojące pasmo mgły zaczęło zagarniać południowe tereny. Tymczasem panująca w Marchii Południowej rodzina królewska przeżywa kryzys: prawowity władca, Olin, przebywa w niewoli, książę regent zostaje zamordowany, a jedynymi pretendentami do tronu i obrońcami królestwa są królewskie bliźnięta, niepełnosprawny Barrick i jego siostra Briony. Narasta chaos i poczucie zagrożenia, tym bardziej że Quarowie to nie jedyne niebezpieczeństwo. Za inną granicą czai się żądny władzy autarcha, ciemięzca Olina. Zło i zdrada, jak się wydaje, czyhają wszędzie…
 
Tad Williams (ur. 1957) jest człowiekiem o niemal renesansowej osobowości. Prowadził audycje w radiu, ilustrował książki, komponował muzykę, przede wszystkim jednak pisał. Światową sławę przyniósł mu wydany w 1988 roku pierwszy tom cyklu „Pamięć, Smutek i Cierń”. Powieść okazała się bestsellerem, a Tada Williamsa okrzyknięto największym talentem w fantasy od czasu Tolkiena.
 
REBIS opublikował zarówno trylogię „Pamięć, Smutek i Cierń”, jak i drugi jego cykl – „Inny Świat”. Polski czytelnik zna też inne powieści tego autora: Czas Kalibana, Dziecko z miasta przeszłości i Pieśń Łowcy.
 
Wkrótce nakładem REBISU ukaże się drugi tom „Marchii Cienia”.
 
Mamy tez potwierdzona informacje, ze Tad Williams będzie gościł na przyszłorocznym POLCONIE w Warszawie. Już dzisiaj zapraszam na spotkania. 
 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.