"Jastrzębie wzgórze" już w sprzedaży

"Jastrzębie wzgórze" już w sprzedaży
Piotr Bednarski
„Jastrzębie wzgórze” 
Prószyński i S-ka
 
 
 
Krótką powieść otwiera wstrząsająca scena wykonania mafijnego wyroku, której świadkiem jest ojciec ofiary. Kuba, bohater tej niezwykłej, pełnej dramatycznych wydarzeń historii jest wcieleniem biblijnego patriarchy. Kierując się wiarą i instynktem oraz opierając ludzkiej zawiści próbuje budować przyszłość rodzinnej posiadłości, tytułowego Jastrzębiego Wzgórza.
 
Mocne archetypiczne postaci, niemal organicznie związane z ziemią, sprawiają, że „Jastrzębie Wzgórze” nabiera charakteru przypowieści: o miłości, nienawiści i przebaczeniu. O walce dobra ze złem, która nigdy się nie kończy.
 
Piotr Bednarski urodził się w Oryszkowcach na Podolu. Dzieciństwo spędził w ZSRR.
W dorosłym życiu był rolnikiem, urzędnikiem, rybakiem, marynarzem. Wydał siedem tomików poezji, dwie powieści (literackie eksperymenty: „Lancelot” i „Parcifal”), pięć zbiorów opowiadań. Wiele jego utworów otrzymało znaczące wyróżnienia (np. nagroda im. J. Conrada dla tomu opowiadań „Czarcie nasienie”, 1978), a powieść „Błękitne śniegi” (nagroda Fundacji Kultury, 1996) została zaadoptowana na widowisko telewizyjne przez Izabelę Cywińską i przetłumaczona na francuski, włoski, niemiecki i portugalski. Mieszka w Kołobrzegu.
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.