Premiera książki "Byłam sekretarką Rumkowskiego"

Premiera książki "Byłam sekretarką Rumkowskiego"
Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum
– wyjątkowa publikacja wydawnictwa Zysk i S-ka

Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz Uniwersytet Łódzki serdecznie zapraszają do udziału w przedpremierowym spotkaniu poświęconym książce Elżbiety Cherezińskiej Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum.
Spotkanie odbędzie się 26 czerwca (czwartek) o godzinie 18:00 w sali 202 Pałacu Biedermanna (Łódź, ul. Franciszkańska 1/5). Spotkanie poprowadzi prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska, a gośćmi honorowymi będą – prof. Szewach Weiss oraz Władysław Frenkiel, syn Etki Daum.

Premiera książki 27 czerwca

 

 
 
Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum to historia najdziwniejszego z gett żydowskich w okupowanej Polsce widziana oczami sekretarki przełożonego Judenratu w getcie łódzkim. Drugiego co do wielkości getta w Polsce, jedynego, którego nie zlikwidowano w czasie realizacji hitlerowskiego „ostatecznego rozwiązania” kwestii żydowskiej. Dlaczego? Odpowiedzi znajdują się na kartach Dzienników wraz z portretem Chaima Rumkowskiego, najbardziej kontrowersyjnego przywódcy społeczności żydowskiej. Kim był ten, którego nazywano „królem Chaimem”? Dyktatorem, zdrajcą, szaleńcem, czy wybawicielem i opiekunem? Jego prochy zostały w Auschwitz, a wspomnienia Estery są jedyną opublikowaną relacją osoby z najbliższego otoczenia człowieka, który za życia stał sie legendą.
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.