Targowe nowości WKM MIC

Targowe nowości WKM MIC
TARGOWE NOWOŚCI
WYDAWNICTWA KSIĘŻY MARIANÓW MIC

ks. Stanisław Klimaszewski
„Legendy chrześcijańskie”
 
 
Łacińskie słowo legenda znaczy to, co powinno się czytać. Legendy chrześcijańskie zaczęły powstawać już w pierwszych wiekach Kościoła jako barwne opowieści o życiu Jezusa, Matki Najświętszej, a później także świętych. Niektóre z legend zawartych w pierwszym tomie antologii, którą oddajemy do rąk czytelników, pochodzą jeszcze ze średniowiecza, inne zostały napisane w wiekach późniejszych bądź współcześnie. Obok legend polskich czytelnik znajdzie tu opowieści z kręgu kultury romańskiej, niemieckiej, skandynawskiej i rosyjskiej, zarówno ludowe, jak i literackie. Zawsze chętnie słuchane i czytane nie tylko przez dzieci. Wspaniała lektura dla całej rodziny.

Wspaniały prezent na I Komunię Świętą!

ISBN 83-7502-023-0
Format 125×195 mm, str. 376
Cena 29,00 zł
Oprawa twarda

***

Marcin Witan
„Rozmowy istotne” 
Inspiracją do przeprowadzenia i spisania Rozmów istotnych były audycje radiowe Rozmowy w czasie uświęconym zrealizowane przez autora w roku Wielkiego Jubileuszu.
 
Jedenaście rozmów i tyleż sposobów na odkrywanie prawdy przez ludzi, których warto słuchać i postawić im kilka ważnych pytań. – „Bliźni i wiara, teatr i poezja, fotografia, śpiew i mit, tożsamość, modlitwa i Wielki Scenarzysta – (…) cokolwiek jest tematem rozmowy, ktokolwiek jest partnerem poszukiwań, chodzi o prawdę, o jej prześwitujący zza konturów rzeczy, zza szmeru słów – blask.” /ze wstępu ks. Jerzego Szymika/

W dzisiejszej rzeczywistości, gdy coraz rzadziej rozmawiamy, a coraz częściej jedynie do siebie mówimy, rozmowa z drugim Człowiekiem jest szansą na głębszą, szczerą, duchowo-intelektualną przygodę, jakiej nie sposób przecenić. Zapraszam do podążenia jej szlakiem i do wyruszenia na własną.
/Marcin Witan/

ISBN 83-7502-006-0
Format 145×205 mm, str. 200
Cena 17,50 zł
Oprawa miękka

***

ks. Maciej Zachara MIC
„Msza święta. Liturgiczne ABC”
 
 
Zamieszczone w książce artykuły były publikowane na łamach miesięcznika „Oremus”, w cyklu „Liturgiczne ABC”, w latach 1995-2000. Autor tłumaczy znaczenie gestów i symboli, wydobywając z przyćmionych rutyną modlitw liturgicznych, świeżość wiary pierwszych chrześcijan.

Msza święta, choć jest najcenniejszym darem, jaki Chrystus ofiarował Kościołowi, dla wielu katolików pozostaje trudna i niezrozumiała. Właśnie dla nich powstała ta książka – a także dla „wszystkich, zarówno wiernych świeckich, jak i księży, którzy czują potrzebę, aby lepiej poznać liturgię Mszy świętej i pogłębić swój w niej udział” /z Wprowadzenia/.

Ks. Maciej Zachara, marianin, uzyskał doktorat z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie, od 1995 roku współpracuje z redakcją miesięcznika „Oremus”.

ISBN 83-7502-015-X
Format 125×195 mm, str. 184
Cena 17,00 zł
Oprawa miękka

***

Saverio Gaeta
„Boża pieczęć. Cuda”
 

“Ta książka jest wyzwaniem. Dla sceptyków, oczywiście. Ale może również dla niektórych wierzących. Sceptycy zostali wyzwani na ich własnym terenie: racjonalności, badania skrupulatnego i obiektywnego; zostali postawieni wobec faktów” /z Przedmowy/.

Cuda wywołują z jednej strony nieufność, z drugiej – pogoń za sensacją. Są rzeczywistością trudno uchwytną, czy zatem orzekanie o nich nie grozi naginaniem faktów? Dlaczego Kościół od tylu wieków prosi o cuda za przyczyną kandydatów na ołtarze, aby móc ich ogłosić świętymi? Na te pytania można znaleźć odpowiedź w książce, którą trzymają Państwo w ręce. Odpowiada na nie we Wprowadzeniu kard. Jose Saraiva Martins, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, natomiast dalsze strony zawierają “materiał dowodowy”: opis 15 (starannie wybranych spośród 600) szczególnie ewidentnych przypadków Bożych interwencji, wobec których nauka pozostaje bezradna. Zostały one wnikliwie opisane przez włoskiego dziennikarza, Saverio Gaetę, i opatrzone dokumentacją fotograficzną. Fascynująca lektura dla wierzących i dla sceptyków.

ISBN: 83-7502-002-8
Format: 125×195 mm, str. 168 + wkładka ze zdjęciami 24 strony
Cena: 25,00 zł
Oprawa twarda
 

Kategorie: Religia, Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.