Kasy fiskalne w hurtowniach

Kasy fiskalne w hurtowniach
W dniu 17 marca br. na zaproszenie hurtowni WIKR przy ul. Kolejowej odbyło się spotkanie przedstawicieli hurtowni edukacyjnych i językowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele około 40 firm, zajmujących się hurtową sprzedażą książek.
 
Celem spotkania było omówienie porozumienia Wydawców Edukacyjnych z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz uzgodnienie stanowiska w sprawie porozumienia podpisanego przez hurtowników obecnych na spotkaniu z księgarzami w dniu 9 marca.
 
Omówiono szczegółowo następujące punkty porozumienia z księgarzami:
 
– jedynym miejscem sprzedaży podręczników szkolnych są księgarnie, w związku z tym hurtownie nie będą zaopatrywać bezpośrednio szkół w podręczniki szkolne.
 
– hurtownie postanawiają nie prowadzić sprzedaży na paragony fiskalne
 
– księgarnie zobowiązują się nie współpracować bezpośrednio z wydawcami edukacyjnymi.

Obecni na spotkaniu hurtownicy potwierdzili wolę współdziałania z księgarzami, czego wyrazem było zadeklarowanie rezygnacji z prowadzenia sprzedaży na paragony fiskalne w hurtowniach – sprawa, na której księgarzom najbardziej zależało i która jest spójna z porozumieniem Wydawców Edukacyjnych z Ministerstwem Edukacji i Nauki w części dotyczącej likwidacji szarej strefy w obrocie podręcznikami. Rezygnację z kas fiskalnych zadeklarowało około 30 hurtowni.

 
Hurtownicy zgodzili się, że w zaistniałej sytuacji na rynku podręczników współdziałanie z wydawcami edukacyjnymi i księgarzami jest konieczne.
 
W trakcie spotkania podpisano wspólny list hurtowników do wydawnictwa MAC Edukacja z propozycją stworzenia systemu dystrybucji publikacji Wydawnictwa MAC Edukacja poprzez hurtownie do księgarń na warunkach rynkowych. List został wręczony Zarządowi Wydawnictwa MAC Edukacja na Targach EDUKACJA XXI przez przedstawicieli hurtowni WIKR i Azymut.
 
Ponadto większość z obecnych przedstawicieli hurtowni złożyła deklarację wstąpienia do gospodarczej izby księgarskiej.
Kategorie: Edukacja, Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.