„Pożegnanie z matką” Manu Keirse

„Pożegnanie z matką” Manu Keirse
31 października br. ukaże się najnowsza książka Polskiego Wydawnictwa Encyklopedycznego autorstwa Manu Keirse pt. „Pożegnanie z matką”
 
 
Manu Keirse jest profesorem na Wydziale Medycyny Katolickiego Uniwersytetu w Leuven oraz na Uniwersytecie Benelux w Eindhoven. Głównym przedmiotem zainteresowania Profesora jest człowiek w sytuacji kryzysowej wywołanej przez ciężką chorobę, śmierć bliskich, utratę kogoś lub czegoś ważnego. W swoich publikacjach Manu Keirse stara się z jednej strony uczyć, jak przełamać barierę poczucia wstydu i izolacji, która towarzyszy śmierci i chorobie, z drugiej zaś zobowiązuje otoczenie do udzielenia wsparcia ludziom, których dotknęła tragedia i daje zarazem dyskretne wskazówki, jak pomóc tę tragedię przeżyć.
 
Pożegnanie z matką jest wyjątkową książką tego autora, nie stanowi bowiem poradnika, ale jest wyznaniem – opowieścią o chorobie matki, o jej żegnaniu się ze światem, radzeniu sobie z bólem i umieraniu. Obok pięknej postaci matki, przeżywającej swoje cierpienie w sposób dojrzały, a nawet heroiczny, uwagę przykuwa świadectwo autora o duchowej drodze przyjmowania myśli o śmierci bliskiej osoby i towarzyszeniu jej w ostatnich miesiącach życia.
Książka pełna spokoju i ciepła, mądra, rodzinna, bogata w proste słowa o bliskości i odchodzeniu, a przede wszystkim podkreślająca potęgę życia.
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.