Wydawnictwo Świętego Wojciecha zaprasza na pokaz mody XIX-wiecznej

Przegląd

Wydawnictwo Świętego Wojciecha oraz Biblioteka Raczyńskich zapraszają na pokaz mody-XIX wiecznej oraz promocję książki Karoliny Tomczyk-Kozioł i Agnieszki Urbańskiej „Ach, ten gorset!”.

Pokaz mody XIX wiecznej – dziewiętnastowieczni poznaniacy chętnie podążali za modą, a ich garderoby niewiele różniły się od tych eksponowanych w Paryżu, Wiedniu czy niedalekim Berlinie. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną ubiory pochodzące z okresu od początku XIX wieku do wybuchu Wielkiej Wojny. Suknie należą do kolekcji pani Anny Stachowiak, członkini stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej i kostiumingu „Krynolina”. W role modelek wcielą się pasjonatki mody, na co dzień pracujące w spółce Święty Wojciech Dom Medialny.

 

Książka Karoliny Tomczyk-Kozioł i Agnieszki Urbańskiej „Ach, ten gorset!” jest piątym tomikiem cyklu „Poznaj Poznań”. Cykl poświęcony jest szczególnie ważnym i ciekawym obiektom Poznania oraz interesującym a często zapomnianym, wydarzeniom z przeszłości miasta. Ich historia łączy się nierozerwalnie z dziejami ludzi, na chwilę ich przywołuje i pozwala uchwycić czas.

 

Zapraszamy we wtorek, 23 stycznia o godz. 18.00 do Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, pl. Wolności 19, sala nr 1

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.