Profesor Manu Keirse w Polsce

Profesor Manu Keirse w Polsce
Już za tydzień po raz pierwszy przyjedzie do Polski Profesor Manu Keirse, autor wielu książek dotyczących przeżywania straty i żałoby oraz opieki nad chorymi i umierającymi, m.in. „Smutek, strata, żałoba”, „Pożegnanie z matką”, „Piętno smutku” czy „Smutek dziecka”, które ukazały się w Polsce nakładem Polskiego Wydawnictwa Encyklopedycznego.
 
 
Profesor Manu Keirse przyjeżdża przede wszystkim po to, by oddać hołd ofiarom obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
 
Ponadto:
  • 26 października o godz. 17 w Ośrodku Kultury Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego Profesor wygłosi wykład zatytułowany „Psychologiczne aspekty obcowania z chorobą nieuleczalną. Jak radzić sobie ze smutkiem i stratą ? W jaki sposób nieść pomoc dotkniętym chorobą ?”.
  • 27 października Profesor Keirse odwiedzi 9. Targi Książki w Krakowie, gdzie o godz. 14 spotka się z czytelnikami i będzie podpisywał swoje książki.
Manu Keirse jest profesorem na Wydziale Medycyny Katolickiego Uniwersytetu w Leuven oraz na Uniwersytecie Benelux w Eindhoven. Głównym przedmiotem zainteresowania Profesora jest człowiek w sytuacji kryzysowej wywołanej przez ciężką chorobę, śmierć bliskich, utratę kogoś lub czegoś ważnego. W swoich publikacjach Manu Keirse stara się z jednej strony uczyć, jak przełamać barierę poczucia wstydu i izolacji, która towarzyszy śmierci i chorobie, z drugiej zaś zobowiązuje otoczenie do udzielenia wsparcia ludziom, których dotknęła tragedia i daje zarazem dyskretne wskazówki, jak pomóc tę tragedię przeżyć. W książkach profesora Manu Keirse znajdziemy dokładną analizę typów reakcji na chorobę lub śmierć u osób, które stykają się z nią bezpośrednio lub pośrednio, w obrębie bliższego, bądź dalszego otoczenia.
 
Formułując swe teorie, Profesor miał na uwadze ważne, uniwersalne cele: postęp i uszlachetnienie relacji międzyludzkich oraz wsparcie osób potrzebujących. To sprawia, iż z książek autorstwa Manu Keirse, poza praktycznymi, cennymi wskazówkami, płynie wiedza o ponadczasowej wartości.
 
W planie wizyty Profesora Manu Keirse w Polsce jest także miejsce na spotkania z dziennikarzami
 
Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.