Garry O’Connor w Polsce

Garry O’Connor w Polsce
Garry O’Connor znany angielski biograf przyjechał do Polski.
Od 3-6 października br. autor będzie promował swoją książkę zatytułowaną „Ojciec wszystkich. Życie Jana pawła II”
 
 
Pół roku po śmierci  papieża – Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na wykład otwarty brytyjskiego biografa Garry’ego O’Connora. Podczas spotkania autor będzie opowiadał m.in. o tym, co zafascynowało go w postaci Karola Wojtyły i skłoniło do napisania biografii papieża – Polaka.
 
Spotkanie odbędzie się we wtorek 4 października o godz. 15.00 w auli B budynku B Wydziału Teologicznego UAM przy ulicy Wieżowej 2/4 w Poznaniu.
 
Natomiast  w środę 5 października o godz. 17.00  w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kardynała Wyszyńskiego 6) odbędzie się – organizowany wspólnie z Katolicką Agencją Informacyjną – panel dyskusyjny. W dyskusji udział wezmą: Ewa Czaczkowska – dziennikarka Rzeczpospolitej, Grzegorz Polak – dziennikarz, badacz pontyfikatu Jana Pawła II, Szymon Hołownia – publicysta.
 
Garry O’Connor zajmuje poczesne miejsce wśród angielskich biografów.
W 1980 roku jego książka o życiu Ralpha Richardsona została opisana przez Mary Cantwell w „New York Times Book Review” jako: „Oszałamiająca (…) najlepsza biografia aktora, jaką kiedykolwiek czytałam”. Wkrótce potem O’Connor stworzył równie wysoko oceniane biografie Seana O’Caseya, Peggy Ashcroft, Paula Scofielda i Williama Szekspira, a także, niedawno, Aleca Guinnessa. Darlings of the Gods, historia małżeństwa i australijskiego tournée (1948) Vivien Leigh i Laurence’a Oliviera, została sfilmowana w 1991 roku; pokazywały ją telewizje całego świata. Garry O’Connor mieszka opodal Banbury z żoną i sześciorgiem dzieci.
 
 
Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.