MEN zamierza odciążyć tornistry

MEN zamierza odciążyć tornistry
Jak czytamy w dzisiejszej Rzeczpospolitej  MEN ma pomysł na odciążenie tornistrów.Wczoraj skierował odpowiednie rozporządzenie w tej kwestii do konsultacji. Zmiany polegałyby na publikowaniu podręczników tylko w wersji elektronicznej, np. na płycie lub w Internecie.
 
Również podręczniki, które już zostały wydane w wersji papierowej, będą musiały mieć także postać elektroniczną Wyjątek stanowiłyby książki dla najmłodszych, które w klasach I – III muszą się uczyć odręcznego pisania.

Według rzecznika MEN Grzegorza Żurawskiego,  używanie e-książek upowszechni nowoczesne technologie w szkole i odciąży tornistry. Poza tym e-podręczniki powinny być tańsze, bo wydawcy nie będą ponosić kosztów druku i dystrybucji, gdy treść umieszczą w sieci.
Innego zdania jest prezes Polskiej Izby Książki Piotr Marciszuk . Jego zdaniem obowiązek wydawania e-podręczników może nawet spowodować wzrost cen tych wydawanych tradycyjnie. – „Niewielu uczniów kupi e-podręcznik, bo szkoły nie są przygotowana do ich używania i koszty przymusowej produkcji będą rekompensowane ceną papierowych książek – tłumaczy”.

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.