Nowa maszyna firmy Kolbus w drukarni Perfekt

Nowa maszyna firmy Kolbus w drukarni Perfekt
Drukarnia Perfekt to jeden z największych w Polsce zakładów poligraficznych specjalizujących się w produkcji dziełowej. Jeszcze kilka lat temu ta rodzinna firma była typową drukarnią akcydensową, dziś 50% jej produkcji stanowią książki.
 
Nowa specjalizacja, jak również nowi klienci od początku istnienia „wymuszali” na Perfekcie inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt poligraficzny. Tylko w ostatnich kilku latach w drukarniach firmy Pefekt (drugi zakład znajduje się w Białymstoku) uruchomiono w pełni automatyczną linię CtP, a także jedną z pierwszych w Polsce maszyn 10-kolorowych oraz dwie maszyny 8-kolorowe.
 
Nie mniej istotne w przypadku drukarni dziełowej są inwestycje w urządzenia do oprawy książkowej. Tu również miały miejsce spore zakupy. Ostatnim z nich, sfinalizowanym w połowie września, jest wysokowydajny automat do produkcji okładek książkowych firmy Kolbus – model DA 232. Urządzenie dostarczyła firma Introzap z Tych, wyłączny przedstawiciel Kolbusa w naszym kraju.
 
Kolbus DA 232 to nowoczesne urządzenie, przeznaczone do w pełni zautomatyzowanej produkcji okładek książkowych, segregatorów, plakatów, tylnych części kalendarza i gier planszowych. 
Kategorie: nowe technologie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.