Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego

Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego
  • Ilość zamówień na szósty tom Harryego Pottera przekroczyła wszelkie wyobrażenia. Największe na świecie księgarnie internetowe Amazon i Barnes & Noble podają, że ilość zamówień na „Harryego Pottera i Księcia Półkrwi” przekroczyła już milion egzemplarzy. Zyski Waterstone dzięki przedsprzedaży książki o małym czarodzieju są ponad 10 razy większe, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Podczas gdy księgarze i wydawcy liczą zyski, wydawnictwo Scholastic przygotowuje pierwszy nakład książki, który wyniesie 10,8 mln egzemplarzy

 

  • 52-letni Byron C. Preiss, znany wydawca i autor książek ilustrowanych, zmarł w sobotę w tragicznym wypadku samochodowym w East Hampton. Szef Byron Preiss Visual Publications and Ibooks jest uważany za pioniera w zakresie wprowadzenia do oferty wydawniczej płyt CD i publikacji elektronicznych.
 
  • Frank Cottrell Boyce został laureatem prestiżowej nagrody brytyjskiej „Carnegie Medal” przyznawanej w kategorii literatury dziecięcej. Nagrodzona powieść „Millions” opowiada historię dwóch braci, którzy znaleźli w pociągu torbę z 200 tys EUR. W pogoń za chłopcami podążają niebezpieczni przestępcy.
 
  • Hughes & Hughes, irlandzka sieć księgarń, otwiera w tym miesiącu nowy sklep w Wexford. W nowo powstałych księgarnichł wydzielane są specjalne sektory przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych czytelników, którzy oprócz książek znajdują tam również gry komputerowe i płyty CD. W sieci Hughes & Hughes znajduje się obecnie 14 księgarń, ale już wkrótce powstaną kolejne.
 
  • Claude Simon, francuski laureat Nagrody Nobla, zmarł w wieku 91 lat. Autor znanej na całym świecie, napisanej w 1960 roku, powieści „The Road to Flanders” został pochowany w sobotę w Paryżu.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.