Wrześniowe zapowiedzi Domu Wydawniczego Rebis

Wrześniowe zapowiedzi Domu Wydawniczego Rebis
ALE SIĘ POROBIŁO, Lolly Winston, przekł. Maja Charkiewicz, seria Jej portret
 
Sophie Stanton zostaje wdową. Rozpaczliwie pragnie być wdową doskonałą, jak Jackie Kennedy, ale leczy się lodami, załamuje w supermarkecie, przychodzi do pracy w szlafroku i kapciach – i wkrótce traci też pracę, dom i talię. Wie, że musi drastycznie zmienić swoje życie, więc przeprowadza się do Oregonu. Zamiast jednak przeżyć romans, pakuje się w bezsensowne przygody z zafascynowanym ogniem trzynastolatkiem oraz niepokojąco przystojnym aktorem.
 
Lolly Winston była copywriterem, specjalistą PR, publikowała opowiadania w „The Sun”. Współpracuje z „Glamour”, „Lifetime Magazine” i „Redbook”. Ale się porobiło to jej chwalony przez krytykę debiut, który trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”.
 
 
ANATOMIA FASZYZMU,  Robert O. Paxton, przeł.  Przemysław Bandel, seria Nowe horyzonty
 
Autor opisuje przyczyny i postaci faszyzmu w różnych krajach, a także jego przywódców i sytuację społeczno-polityczną, która pozwoliła mu się rozwinąć przed II wojną światową. Odpowiada na wiele istotnych pytań, na które jeszcze nie udzielono satysfakcjonujących odpowiedzi. Rzuca nowe światło na holokaust i rozważa znaczenie i możliwości faszyzmu we współczesnym świecie.
 
Anatomia faszyzmu to przełomowa książka, która wieńczy lata pracy badawczej i bez wątpienia będzie miała znaczący wkład w zrozumienie historii XX wieku.
 
 
BÓG. PRZEWODNIK DLA TYCH, KTÓRYM TA KWESTIA NIE DAJE SPOKOJU, Keith Ward, przeł.  Jan Karłowski, seria Biblioteczka Człowieka Myślącego
 
Czy Bóg istnieje? Jeśli tak, kim jest, czego chce i jak możemy poznać Jego naturę i zamiary? Jeśli zaś nie, dlaczego tak wielu ludzi Weń wierzy? W rozwiązaniu tego problemu pomóc może przewodnik po zdobytej już wiedzy. Keith Ward prezentuje rozmaite manifestacje, jakie Bóg przybierał w historii ludzkości, i koncentruje się na zagadnieniach filozoficznych, jakie nasuwała natura Boga: dowodzeniu Jego istnienia, fenomenach zła i wolnej woli, mistycznych porywach ludzi chcących bezpośrednio doświadczyć Absolutu
 
 
HISTORIA PSYCHOLOGII. IDEE I KONTEKSTY, Wayne Viney, przeł. Jan Karłowski, seria Psychologia
 
Wyczerpująca historia psychologii, która odnotowuje przejawy myśli psychologicznej od starożytności po koniec XX w.
 
Autorzy opisują nurty poprzedzające psychologię, analizują klasyczne systemy myśli psychologicznej oraz kluczowe momenty w dziejach tej nauki. W odróżnieniu do innych książka ta rozwiewa mit, jakoby wkład kobiet do psychologii datował się dopiero na wiek XIX i XX; ujawnia wpływ, jaki na rozwój psychologii wywarł Montaigne; i uwzględnia mało znane perspektywy, np. prace hiszpańskich filozofów Vivesa i Huarte.
 
 
KLUB MIŁOŚNIKÓW JANE AUSTEN, Karen  Joy Fowler, przekł. Wojsław Brydak, seria Salamandra
 
W Central Valley pięć kobiet i mężczyzna spotykają się, by rozmawiać o książkach Jane Austen. Trwa to pół roku, a w tym czasie małżeństwa przechodzą próby, rozkwitają romanse i rodzi się miłość. Zwolennicy Jane Austen odnajdą tu echa jej dzieł, wszyscy zaś mogą delektować się wizją, która ponad stuleciami łączy dwie autorki wyrafinowanej satyry społecznej. To książka, którą Austen mogłaby napisać, gdyby żyła w Kalifornii XXI wieku
 
Karen Joy Fowler to autorka kilku powieści i zbiorów opowiadań, finalistka PEN/Faulkner Award i zdobywczyni Nebuli. Prawa do ekranizacji Klubu miłośników Jane Austen kupiła wytwórnia Sony Pictures.
 
 
NIEZAPOMNIANE RZECZY, KTÓRE POWINIENIŚ ZROBIĆ CHOĆ RAZ W ŻYCIU, Steve Watkins, seria Varia
 
Doświadczeni podróżnicy i dokumentaliści zapraszają na czterdzieści wypraw, które rozbudzą ciekawość każdego globtrotera. Przejażdżka psim zaprzęgiem w Szwecji, poszukiwanie pereł na Tahiti, Mardi Gras w Nowym Orleanie, wyprawa z mongolskimi wojownikami, wodospad San Angel czy podróż ku podnóżom Annapurny – wszystko to jest teraz w zasięgu ręki. Przeżyjesz niezapomniane przygody – najpierw na kartach tej książki, a potem, niewykluczone, w życiu!
 
Steve Watkins to zawodowy fotograf i korespondent współpracujący m.in. z „Daily Telegraph” i „Daily Mail”.
 
Clare Jones jest podróżniczką i fotografem. Publikowała m.in. w „The Scotman” i „The Herald”.
 
 
PODZIELONE KRÓLESTWO, Rupert Thomson, przeł. Andrzej Jankowski, seria Salamandra
 
Przewrotna powieść o Zjednoczonym Królestwie, którego ludność i ziemie pewnego dnia zostają podzielone na odrębne dzielnice: choleryków, flegmatyków, melancholików i sangwiników. Główny bohater, zaliczony do tej ostatniej kategorii, udaje się na konferencję na terytorium flegmatyków, wkraczając – zupełnie dla siebie niespodziewanie – na pełną dziwnych zdarzeń i niebezpieczeństw drogę, która na zawsze odmieni jego życie.
 
 
PRAWDZIWA HISTORIA W KODZIE LEONARDA DA VINCI, Sharan Newman, seria Historia
 
Kod Leonarda da Vinci to thriller o współczesnych poszukiwaniach świętego Graala. Czytelników zafrapowały rozważania historyczne jego autora, lecz wielu z nich zastanawia się, co w fabule to historia, co stare legendy, a co wymysł pisarza.
 
Sharan Newman odpowiada na najczęściej zadawane pytania o miejsca, osoby i wydarzenia opisane przez Browna. To niezbędny przewodnik rzucający nowe światło nie tylko na Kod Leonarda da Vinci, ale i na największe tajemnice historii.
 
 
RELACJE. PROCESY W KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ, Ronald B. Adler, przeł. Grażyna Skoczylas, seria Psychologia
 
Relacje to znakomite wprowadzenie do zagadnień komunikacji interpersonalnej, które może posłużyć jako źródło wiedzy nie tylko dla studentów, ale również badaczy tematu.
 
Autorzy odwołują się do wyników licznych badań nad komunikacją i bogatej literatury przedmiotu. Włączają do rozważań zjawiska jak najbardziej współczesne, np. budowanie związków za pośrednictwem poczty elektronicznej, oraz te, które nabrały nowego znaczenia, m.in. wystąpienia rasistowskie, błędne rozumienie awansów seksualnych, tatuaże jako sposób określania własnej tożsamości, szczerość i intymność.
 
 
VIRGINIA WOOLF, Hermione Lee,  seria Biografie
 
Pastelowy, subtelny portret jednej z najbardziej znaczących pisarek XX wieku. We wnikliwym, wyważonym studium autorka analizuje problemy, z którymi zmagała się ta niezwykła kobieta (obłęd, snobizm, hermetyczność), ale też podkreśla jej niezłomność, wrażliwość na innych, szalone poczucie humoru i magnetyczną urodę. Rzetelna, przynosząca mnóstwo ciekawych informacji, przemyślana biografia.
 
Virginia Woolf otrzymała w 1997 roku Rose Mary Crawshay Prize.
 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.