Prószyński i S-ka na 50. MTK

Prószyński i S-ka na 50. MTK
50. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie, sektor A, stoisko nr 152
 Wydawnictwo Prószyński i S-ka
– podpisywanie książek przez autorów:
 
Piątek 20 maja 2005 r.
 
16.00-16.45 Joanna Siedlecka, autorka książek „Jaśnie Panicz”, „Pan od poezji” i „Obława”
„Obława” to zbiór reporterskich opowieści o dramatycznych, potrzaskanych losach pisarzy kilku generacji, którzy drogo zapłacili za sprzeciw wobec komunizmu, czasem może i tragikomiczny (anonimy Kornackiego), za rozszerzanie granic intelektualnej wolności czy też inny tylko od obowiązującego tryb życia. Indywidualne losy pisarzy, przemawiające mocniej niż statystyki i cyfry zostały odtworzone na podstawie relacji, wspomnień oraz nieznanych i niedostępnych do niedawna materiałów policji politycznej, opatrzonych pieczęcią „Tajne, specjalnego znaczenia”, a przejętych przez Instytut Pamięci Narodowej.
 
17.00-17.45 Wiesław Budzyński, autor książek „Taniec z Baczyńskim” i „Miasto Schulza” 
Literacka opowieść o mieście Brunona Schulza, jednego z największych artystów europejskich XX wieku, którego 1 942 zamordowali hitlerowcy w Drohobyczu. Książka zawiera około 150, w większości niepublikowanych zdjęć i nieznanych wspomnień oraz dokumentów historycznych.
 
Sobota 21 maja 2005 r.
 
10.15-11.00 Mira Hamermesh, autorka książki „Rzeka wściekłych psów” 
Wspomnienie, które barwnie dokumentują niezwykłe życie artystki. Jej książka jest opowieścią osoby kochającej życie, zapisem przeżyć wnikliwej obserwatorki, azarazem refleksją nad kwestią przetrwania i rolą przypadku.
 
11.00-11.45 Szewach Weiss, Elżbieta Cherezińska, autorzy książki „Z jednej strony – Z drugiej strony”
Po przeczytaniu tej książki czytelnik zapewne nie odpowie sobie jednoznacznie na pytanie, kim jest Szewach Weiss – Izraelczykiem? Żydem? Polakiem? – ale na pewno przybliży się do odpowiedzi na pytanie, jakim jest człowiekiem.
 
12.00-12.45 Katarzyna Leżeńska, autorka książki „Ależ Marianno”.
Wspólnie z Ewa Millies-Lacroix napisała książkę „Z całego serca”.
Historia pewnej miłości…
Każda miłość to test podwójnie ślepy, w którym nie tylko nie wiadomo, kto dostaje lek, a kto placebo, ale nie wiadomo nawet, kto jest pacjentem, a kto lekarzem. Nigdy nie wiadomo, co komu wyjdzie na zdrowie, a co stanie kością w gardle. Jeśli się na nią zgodzisz, z całą pewnością nie raz i nie dwa pożałujesz tego. Ale teraz, póki jeszcze zajmuje was coś więcej niż podagra i walka ze sklerozą, zgódź się.
Najpierw przełknij  potem zgódź się.
Później zobaczysz, co z nią zrobisz..
 
13.00-13.45 Iwona Menzel, autorka książek „Zatańczyć czeczotkę”, „W poszukiwaniu zapachu snów” i „Z widokiem na Castello”
Teoretycznie wszyscy bohaterowie Iwony Menzel mają gdzie mieszkać, a nawet są – co najmniej nieźle sytuowani. Jednak każdy nosi w sobie pustkę po utracie miejsca, w którym mógłby mieć pewność, że jest sobą i u siebie.
 
14.00-14.45 Lubko Deresz, autor książki „Kult”
Wielkimi zaletami powieści, poza wartką akcją, są bogactwo stylistyczne, absurdalne poczucie humoru i nieujarzmiona wyobraźnia autora, który błyskotliwie balansuje pomiędzy liryzmem, groteską i grozą.
Autor jest największym objawieniem literackim Ukrainy.
 
15.00-15.45 Daniel Odija, autor książki „Szklana huta”
w tych opowiadaniach czuć ciężar pracy fizycznej, która albo człowieka ściera w pył, albo wzmacnia tak, że nie skruszy go żadna siła. To gawędy o rodzinie, umieraniu i narodzinie.
 
16.30-18.00 Janusz L. Wiśniewski, autor bestsellerowej powieści „S@motność w sieci” jak również „Zespołów napięć” i „Los powtórzony”
 
16.30-17.30 Amos Oz, autor książek „Czarownik swojego plemienia”, „Opowieść się rozpoczyna” i „Tam, gdzie wyją szakale”
Pisarze żydowscy tacy jak Oz pomagają lepiej zrozumieć przedziwną układankę Izraela, ale także zobaczyć nas samych w trochę innej perspektywie. Oz, ,,czarownik” plemienia żydowskiego, jest zarazem czarownikiem plemienia człowieczego – odczynia lęki i widma, leczy dusze i sumienia.
Adam Szostkiewicz, „Polityka”
 
17.30-18.15 Krzysztof Masłoń, autor książki „Żydzi, Sowieci i my”
Zbiór wywiadów i rozbudowanych recenzji, drukowanych przez kilka ostatnich lat na łamach Rzeczpospolitej. Wśród bohaterów Masłonia są m.in. Kertsz, Sołżenicyn, Rymkiewicz.
 
18.15-19.00 Wiesław Budzyński „Taniec z Budzyńskim” i „Miasto Schulza”
 
Niedziela 22 maja 2005 r.
 
10.15-11.00 Jerzy Surdykowski, autor książki „S.O.S”
Współczesna wielopłaszczyznowa powieść ukazująca zagmatwane przez historię ostatnich kilkudziesięciu lat dzieje bohaterów wywodzących się z niewielkiej mieściny pod Oświęcimiem oraz z miasteczka na Kresach Wschodnich.
 
11.00-11.45 Olga Lipińska, autorka książki „Mój pamiętnik potoczny”
Zbiór felietonów jakie Olga Lipińska publikuje od ponad dziesięciu lat na łamach pisma „Twój Styl”
 
12.00-12.45 Joanna Siedlecka, autorka książek „Jaśnie Panicz”, „Pan od poezji” i „Obława”
 
13.00-13.45 Iza Sowa, autorka bestsellerowych powieści
„Smak świeżych malin”, „Cierpkość wiśni”, „Herbatniki z jagodami” i „Zielone jabłuszko”
Wiarygodna, dba o realia, jej książki są rzeczywiście blisko życia.
Paweł Dunin–Wąsowicz, Przekrój
 
14.00-14.45 Monika Szwaja, autorka książek „Jestem nudziarą”, „Romans na receptę”, „Zapiski stanu poważnego” i „Stateczna i postrzelona”
Bestsellerowe powieści, skrzące się humorem, wprawnie portretujące współczesne kobiety. 
 
15.00-16.00 Piotr Kaczkowski, autor książek „42 rozmowy” i „Przy mikrofonie”

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.