Pirackie egzemplarze książki Jana Pawła II "Pamięć i tożsamość"

Pirackie egzemplarze książki Jana Pawła II "Pamięć i tożsamość"
Mimo ciągłej walki z piractwem książkowym problem ten jest dość częstym zjawiskiem na rynku wydawniczym na całym świecie. Wszelkie próby walki z reguły nie przynoszą efektów. Piraci nie odpuścili Gabrielowi Marquezowi, J. K. Rowling, a teraz nawet Ojcu Świętemu.
 
Pierwsze nielegalne wydania najnowszej książki Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość” zaoferowano około 3 tygodnie temu księgarzom na Śląsku oraz na bazarach w Warmii i Mazurach, poinformował Cezary Urban z SIW Znak.
 
Co ciekawe cena książki jest zbliżona do ceny oryginału i wynosiła około 20 zł za egz. Zarówno papier, jak i jakość druku praktycznie niczym nie różniły się od książki wydanej przez wydawnictwo Znak.
Pierwsze egzemplarze pojawiły się w momencie gdy nakład został praktycznie wyczerpany co już wzbudziło obawy u wydawców i księgarzy.
 
Wreszcie wydawcy udało się zdobyć jeden egzemplarz z nielegalnego dodruku. Po wnikliwej analizie potwierdzono obecność piratów w sprzedaży. Sprawę zgłoszono natychmiast do prokuratury.
 
Podczas gdy prowadzone jest postępowanie, do Znaku wpływają kolejne sygnały o piratach i potencjalnych sprawcach, niestety po zbadaniu większość z nich okazuje się bezzasadna i błędna, informuje dalej Cezary Urban.
 
Wydawca nie planuje wprowadzenia nagrody pieniężnej za wskazanie sprawców, co uczynili w zeszłym roku W.A.B., Kobra Media, L&L i FKJ Olesiejuk. Niestety bez rezultatu.
 
Od Redakcji:
Czy uda się złapać sprawców? Na to raczej nie ma co liczyć, chyba że sami wpadną przez nieostrożność. To co może w dużym stopniu ukrucić działania piratów to niedopuszczanie do sytuacji w której brakuje na rynku poszukiwanej książki. Rynek nie lubi próżni i jest natychmiast zagospodarowywany przez tych którzy doskonale obserwują to, co się na nim dzieje.
Kategorie: Religia

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.