Wydawnictwo WILGA  w roku 2003

Wydawnictwo WILGA  w roku 2003

Jak poinformowało nas wydawnictwo WILGA rok 2003 to rok pełen sukcesów i nowości wydawniczych. Dużą popularnością cieszyła się seria mini-klasyki i klasyki w nowoczesnej formie (puzzle, pop-up, dźwięk, wykrojnik) oraz w formie tradycyjnej (wolumeny). Duże znaczenie przypisuje wydawnictwo słownikom języka polskiego oraz języków obcych. W ubiegłym roku wprowadzono do sprzedaży uzupełnienia oferty z tego sektora i obecnie wydawnictwo oferuje: 
ˇ Słowniki uczniowskie (3 tytuły) 
ˇ Chodzę do szkoły (4 tytuły) 
ˇ Słowniki szkolne (3 tytuły) 
ˇ Słowniki młodzieżowe (2 tytuły) 
ˇ Słowniki uniwersalne plus tablice (2 tytuły) 
ˇ Słowniki popularne (7 tytułów w tym 3 z CD) 
ˇ Podręczne słowniki języków obcych (3 tytuły) 
ˇ Ilustrowane słowniki języków obcych dla dzieci 
ˇ Kieszonkowe słowniki języków obcych (angielski, niemiecki, rosyjski) z rozmówkami i bez 
ˇ Poradniki językowe i rozmówki

Przychód ze sprzedaży książek w 2003 roku był o 1,9% niższy niż w roku 2002 i wyniósł 17,18 mln zł. Kapitały własne firmy to 4,64 mln zł.. Firma osiągnęła zysk netto 1,028 mln złotych.

 

W roku 2003 WILGA wydała 239 tytułów w tym 134 nowości. Wydrukowano ogółem 2,21 mln egzemplarzy książek. Sprzedano 1,97 mln egzemplarzy. Średnia cena zbytu wyniosła 8,74 zł. Na koniec 2003 roku liczba etatowych pracowników wynosiła 39 osób.

 

W roku 2003 Wydawnictwo WILGA wystąpiło – w charakterze wystawcy – na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii, podczas których Polska była gościem honorowym.

Na przełomie maja i czerwca, na warszawskim Placu Zamkowym odbył się II Festiwal Książki Dziecięcej WILGOMANIA organizowany pod hasłem „WILGA uczy dzieci lubić książki”. 
W roku 2003 Wydawnictwo WILGA po raz drugi zostało zaliczone do grona najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce i ponownie znalazło się w gronie laureatów rankingu „Pulsu Biznesu”, otrzymując tytuł Gazela Biznesu 2002 i Gazela Biznesu 2003. Za swoją aktywność we wszechstronnym wspieraniu kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej przez Fundację ABC XXI WILGA została uhonorowana medalem.

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.