Komunikaty – dot. spotkań branżowych z 3 marca 2004

Komunikaty – dot. spotkań branżowych z 3 marca 2004

K O M U N I K A T 

W dniu 03.03.2004r. w Warszawie w siedzibie Polskiej Izby Książki odbyło się pierwsze spotkanie zespołu roboczego księgarsko-wydawniczego, powołanego przy „okrągłym stole”. Zespół pracuje nad określeniem zasad dystrybucji podręczników. Następne spotkanie zespołu odbędzie się w dniu 22.03.2004r. w Warszawie w siedzibie PIK. 

K O M U N I K A T 

W dniu 03.03.2004r. w Warszawie w Klubie Księgarza na Starym Mieście odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli organizacji księgarskich    ZSK- Jerzy Mechliński, SKP- Tadeusz Żochowski, IK- Krzysztof Zaremba z reprezentantami wydawnictw podręczników obcojęzycznych :

  1. Oxford University Press – Pan Jan Popko
  2. PolAnglo                          – Pan Krzysztof Brzozowski
  3. MacMilan Polska             – Pan Ireneusz Gradkowski

Na spotkanie nie przybyli przedstawiciele Pearson Education i Omnibus z przyczyn obiektywnych.

Spotkanie poświęcone było omówieniu sytuacji na rynku książki edukacyjnej obcojęzycznej. Obecni na spotkaniu potwierdzili , że jedynym miejscem sprzedaży podręczników powinna być księgarnia. Uznano również, że sprzedaż bezpośrednia do szkół, sprzedaż w hurtowniach na paragony i stosowanie różnego rodzaju „zachęt” jest niezgodne z prawem i należy z tym jak najszybciej skończyć.

Uzgodniono, że należy przygotować porozumienie, które będzie jednoznacznie określało zasady dystrybucji podręczników obcojęzycznych w tegorocznym sezonie szkolnym.

inf. nadesłana

 

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.