WIADOMOŚCI KANONOWE

WIADOMOŚCI KANONOWE

16 grudnia 2003

Najlepsze biblioteki i „Ekipa Św. Mikołaja”

15 grudnia br. odbył się w Bibliotece Narodowej finał pierwszej edycji konkursu „Biblioteka – lokalne centrum informacji, kultury i edukacji”, zorganizowanego przez tygodnik „Przegląd”, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Bibliotekę Narodową i Porozumienie Wydawców – Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży.

Z trzydziestu bibliotek, które zgłosiły się do udziału w konkursie Komisja Konkursowa w składzie: Janina Jagielska (przewodnicząca), red. Helena Kowalik („Przegląd”), Jadwiga Chróścińska („Poradnik Bibliotekarza”), Małgorzata Jezierska (IKiCz), Elżbieta Stefańczyk i Anna Majcher (SBP) – wybrała trzy wyróżnione i trzy nagrodzone placówki. Zwycięzcą została Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Rybińskiego w Sopocie. Główną nagrodą będzie reportaż o działalności biblioteki w tygodniku „Przegląd”. Porozumienie Wydawców ufundowało dla zwycięzców i laureatów zestawy książek, a także kalendarze.

***

15 grudnia br. o godzinie 10, na zaproszenie red. Teresy Drozdy, Piotr Dobrołęcki, dyrektor Biura Organizacyjnego Porozumienia Wydawców, wziął udział w audycji w Radiu dla Ciebie, gdzie polecał książki z serii „Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży”, jako doskonałe prezenty świąteczne.

***

Porozumienie Wydawców – Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży przyłączyło się do świątecznej akcji „Ekipa Świętego Mikołaja”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Dzielimy się tym, co mamy” i „Gazetę Wyborczą”. Na rzecz dzieci z ubogich rodzin i ludzi samotnych, przekazaliśmy kilkadziesiąt egzemplarzy książek z naszej serii.

***

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia na stację PKN Orlen i wzięcia bezpłatnego Magazynu informacyjnego dla troskliwych rodziców „Stonoga”. W grudniowym numerze została zamieszczona dość obszerna informacja o „Kanonie Książek dla Dzieci i Młodzieży”.

***

Również w magazynie firmowym „Canona” ukazał się obszerny wywiad z Ewą Świerżewską, reprezentującą Porozumienie Wydawców, na temat naszych działań oraz wsparcia sponsorskiego ze strony „Canona”

***

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, cały zespół Porozumienia Wydawców – Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży składa Państwu serdeczne życzenia – wielu sukcesów i realizacji planów, zarówno zawodowych jak i osobistych.

Piotr Dobrołęcki 
Dyrektor Biura Organizacyjnego 
Porozumienia Wydawców Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży p.dobrolecki@kanon.pl

Ewa Świerżewska 
Dział promocji 
Porozumienie Wydawców Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży (22) 828-36-25/26 0 604 59 28 17 
e.swierzewska@kanon.pl

Z całym szacunkiem, ale Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie.

Roman Wojciechowski

WWW.mbp.sopot.pl

 

 

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.