Komunikat PIK

Komunikat PIK
 
Komunikat z dnia 20 kwietnia 2012

List otwarty PIK do ministrów: Boniego i Zdrojewskiego ws. zmian w systemie Prawa autorskiego

PIK wystosowała do Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego i ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego list otwarty ws. toczącej się dyskusji wokół postulowanych zmian legislacyjnych wynikających z potrzeby rozwoju społeczeństwa informacyjnego, odnosząc się tym samym do tez „Kongresu Wolności w Internecie” oraz „Wspólnego stanowiska CCP: Polska i ICM dotyczącego zmian w systemie prawa autorskiego”. PIK zwraca się z prośbą o nieuleganie presji podejmowania szybkich decyzji w kwestii zmian prawa autorskiego i analizy stanowisk różnych zainteresowanych stron (pełna treść listu w załączeniu).

Konferencja prasowa PIK ŚDK i PA

Ochrona własności intelektualnej w dobie internetu i tegoroczne inicjatywy promujące czytelnictwo były głównymi tematami konferencji prasowej zorganizowanej przez PIK, jaka odbyła się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego w środę 18 kwietnia w związku z przypadającym w najbliższy poniedziałek, 23.04 Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Kandydat na Prezesa PIK

Prezes Zarządu Wydawnictwa Wolters Kluwer, członek Rady PIK, Włodzimierz Albin, zgłosił swoją gotowość kandydowania na prezesa PIK.

Aktualni kandydaci poszczególnych Kurii do nowej Rady PIK to:

KURIA I
Katarzyna Barczyńska (Pearson)
Jerzy Garlicki (WSiP)                                                 
Barbara Jóźwiak (Grupa PWN)
Maciej Makowski (Prószyński i S-ka)       

KURIA II
Sonia Draga (Wydawnictwo Sonia Draga)
Barbara Górska (University of Cambridge)                                                                                         
Grzegorz Majerowicz (IPS)
Piotr Sagnowski (ZamKor)                                                     

KURIA III
Piotr Dobrołęcki (Porozumienie Wydawców)
Łukasz Gołębiewski (Biblioteka Analiz)
Jarosław Perzyński (Wydawnictwo WNT

Targi Książki w Białymstoku

Fundacja Sąsiedzi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku oraz Książnica Podlaska zapraszają do Białegostoku na Targi Książki, które odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2012 roku w hali MOSiR przy ul. 11 Listopada 28.
Będzie to wydarzenie transgraniczne, prezentujące dorobek wydawniczy i kulturalny Polski, Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz innych zaproszonych krajów. Będzie to święto kultury województwa podlaskiego i całego regionu. W programie targów znalazły się, m.in. spotkania z pisarzami na białostockim rynku, a także w Łomży, Ełku i Suwałkach, konkursy literackie w radiu, prasie i telewizji oraz koncerty poezji śpiewanej. Polska Izba Książki będzie gościć na targach w roli obserwatora.

Apel Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich do członków PIK

W imieniu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o nieodpłatne przekazanie nam książek, które będziemy mogli wykorzystać w naszych akcjach promujących czytelnictwo, jako nagrody w konkursach i projektach SBP, szczególnie w konkursach Tydzień Bibliotek oraz Mistrz Promocji Czytelnictwa. Proponujemy do zestawu książek dołączenie państwa oferty wydawniczej, którą przekażemy czytelnikom.

Informacje o darczyńcach zostaną opublikowane na naszym portalu sbp.pl oraz w czasopismach SBP.Mamy nadzieję, że uda się nam nawiązać współpracę oraz wspólnie wesprzeć działalność edukacyjną bibliotek i upowszechnianie literatury wśród dzieci młodzieży i dorosłych.
Pozdrawiam
Elżbieta Stefańczyk
Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.