Propozycja wyjazdu szkoleniowego do Akwitanii – komunikat PIK

Propozycja wyjazdu szkoleniowego do Akwitanii – komunikat PIK

KOMUNIKAT PIK

Istnieje możliwość wyjazdu szkoleniowego do Awitanii dla 3 wydawców, 2 księgarzy i 2 bibliotekarzy, członków Polskiej Izby Książki, na początku przyszłego roku – na koszt zapraszającego. Chętnych zapraszamy do przysyłania zgłoszeń.

Szanowni Państwo,

Przekazujemy Państwu niniejszym, bardzo interesująca propozycję, którą otrzymaliśmy od władz samorządowych Akwitanii, podczas Targów Książki w Krakowie. Czekamy jeszcze na jej pisemne potwierdzenie przez stronę francuską, niemniej prosimy o zapoznanie się z nią i ewentualne zgłoszenia wszystkich zainteresowanych.

Na początku przyszłego roku, najprawdopodobniej w lutym (data jeszcze zostanie potwierdzona) władze samorządowe Akwitanii chcą zaprosić na wyjazd szkoleniowy:

3 wydawców, 2 księgarzy i 2 bibliotekarzy, zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki.

Wyjazd będzie trwał od 3 do 5 dni i w tym czasie delegaci z Polski zapoznają się z modelem funkcjonowania rynku książki na terenie Akwitanii – zwłaszcza dotyczącym współpracy księgarń z wydawcami, bibliotekami i władzami samorządowymi, które czynnie działania tego rynku wspierają. Wyjazd będzie w całości sfinansowany przez stronę francuską, której warunkiem jest jednak udział jednego wydawcy, jednego księgarza i jednego bibliotekarza z terenu Pomorza Gdańskiego, ze względu na umowę o współpracy jaką region Akwitanii podpisał z regionem Pomorza Gdańskiego. W związku z tym dla wszystkich innych regionów Polski pozostają dwa miejsca dla wydawców, jedno dla księgarza i jedno dla bibliotekarza.

Zainteresowanych prosimy o przysyłanie zgłoszeń do biura Polskiej Izby Książki do dnia 25 listopada 2003 roku.

Kandydaci muszą spełniać następujące kryteria:

obowiązkowa dobra znajomość języka angielskiego (znajomość języka francuskiego mile widziana)

przynależność do Polskiej Izby Książki

minimum trzy lata praktyki na rynku książki

po powrocie konieczność sporządzenia sprawozdania z wyjazdu, które zostanie opublikowane w komunikacie PIK. Będziemy również wymagali przekazania zainteresowanym członkom PIK świeżo nabytej wiedza na temat funkcjonowania francuskiego rynku książki (w regionie Akwitanii) w formie bezpłatnego poprowadzenia seminarium, które zostanie zorganizowane przez PIK.

Jeśli ilość chętnych będzie większa, niż wymagana przez stronę francuską, Rada PIK zastrzega sobie możliwość dokonania wyboru delegatów.

Informacje:

Marzena Kasprzycka

Dyrektor biura PIK

e-mail: biuro@pik.org.pl

tel/fax: (0..22) 875 94 96/97 

 

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.