Komunikat Biura Polskiej Izby Książki Nr 49/2002 z dnia 14 października 2002

Komunikat Biura Polskiej Izby Książki Nr 49/2002 z dnia 14 października 2002

Stanowisko Polskiej Izby Książki w sprawie terminu Krajowych Targów Książki

W związku z licznymi pytaniami, jakie napłynęły do Biura PIK po ponownym ogłoszeniu przez CHZ Ars Polona informacji o utrzymaniu grudniowego terminu warszawskich Krajowych Targów Książki, przypominamy jednoznaczne stanowisko Rady PIK w tej sprawie opublikowane poprzednio w Komunikacie Biura PIK nr 40/2002 z dnia 31 lipca 2002:

W dniu 26 lipca br. odbyło się posiedzenie Rady PIK. Jeden z punktów spotkania poświęcony został krajowym imprezom targowym w drugiej połowie roku, w tym terminowi warszawskich Krajowych Targów Książki, tradycyjnie organizowanych przez CHZ Ars Polona.

Na zaproszenie Prezesa Andrzeja Nowakowskiego w dyskusji na ten temat udział wzięli zaproszeni goście: Janusz Fogler – prezes Ars Polony, Dorota Malinowska – przewodnicząca Sekcji Wydawców PIK, Grzegorz Pławski – Empik, Czesław Apiecionek – księgarnia Odeon, Michał Brzozowski – księgarnia Litera, wiceprzewodniczący Sekcji Księgarzy PIK.

W jednogłośnej opinii wyrażonej przez zebranych księgarzy i wydawców – członków Sekcji Wydawców PIK, w których imieniu występowała Dorota Malinowska, grudniowy termin targów krajowych skłóca ze sobą wydawców i dystrybutorów książki.

Po dyskusji Rada PIK przyjęła następującą uchwałę dotyczącą terminu warszawskich Krajowych Targów Książki:

UCHWAŁA nr 1 RADY PIK Z DNIA 26 LIPCA 2002

Na posiedzeniu w dniu 26 lipca Rada Polskiej Izby Książki negatywnie zaopiniowała zaproponowany przez Ars Polonę termin 12 – 15 grudnia tego roku jako termin tegorocznych Krajowych Targów Książki w Warszawie.

Natomiast po wysłuchaniu opinii zaproszonych wydawców i księgarzy, Rada zaproponowała ustalenie innego – wcześniejszego terminu, który byłby do zaakceptowania przez środowisko.

Prezes CHZ Ars Polona Janusz Fogler przyjął ze zrozumieniem opinię środowiska i treść uchwały Rady PIK.

Informacje:

 

Elżbieta Płatkowska
Dyrektor Biura PIK
Tel.: 0501 192 868
e – mail: pik@wa.onet.pl

Piotr Dobrołęcki
Rzecznik prasowy PIK
Tel. 0 602 715 579
e-mail.: dobrolec@warman.com.pl

 

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.