Informacja rzecznika prasowego Polskiej Izby Książki z dnia 7 sierpnia 2002

Informacja rzecznika prasowego Polskiej Izby Książki z dnia 7 sierpnia 2002

JESIENNY FESTIWAL KSIĄŻKI w Warszawie

Po rozesłaniu w ubiegłym tygodniu Komunikatu Biura PIK nr 40/2002 z dnia 31 lipca br., w którym informowaliśmy o uchwale Rady PIK zalecającej organizatorom nowej inicjatywy we wrześniu tego roku w Warszawie zmianę nazwy na Jesienny Festiwal Książki – otrzymaliśmy poniższy list, który przekazuję do Państwa wiadomości.

 

Szanowny Panie !

Podjęcie przez nas inicjatywy organizacji w Warszawie we wrześniu w terminie "opuszczonym" przez Ars Polonę, Jesiennych Targów Książki miało na celu przede wszystkim zachowanie tradycji, której od piętnastu lat byli wierni zarówno wydawcy jak i czytelnicy. Wrzesień zawsze był kojarzony z książką i imprezami z nią związanymi.

Zdajemy sobie sprawę, że podejmujemy się trudnego zadania, zwłaszcza w sytuacji, gdy wydawcy nie znają naszych możliwości w tej dziedzinie. Pragniemy jednak zapewnić, że wszystkie potrzeby wydawców, którzy wezmą udział w tej imprezie jak i czytelników zostaną w pełni zaspokojone. Nie będą to może sale pałacowe, ale na pewno warunki będą w pełni odpowiadały wymogom wystawców.

Rozumiemy przy tym przywiązanie do tradycji tych, którzy od lat wiązali swe jesienne losy z Ars Poloną i sceptycznie podchodzą do nowej inicjatywy. Chcemy jednak zapewnić wszystkich zainteresowanych, że nie chodziło nam o robienie czegokolwiek przeciwko komuś, ale dla kogoś czyli polskiej książki i polskiego czytelnika. O naszych intencjach świadczyć może także fakt, że ewentualna akceptacja realizacji tego przedsięwzięcia sprawi, że nie porzucimy tej inicjatywy w następnych latach.

Aby nie tworzyć punktów zapalnych, idąc śladem sugestii Polskiej Izby Książki przywracamy nazwę Jesiennego Festiwalu Książki, bowiem nie w nazwie tkwi sens dla tego przedsięwzięcia. O tym przekonały nas pierwsze zgłoszenia Wydawnictwa Prószyński, Bertelsmann, Studio Emka, Ravi, Palabra, Bauera, Gaudium i innych.

Licząc na pełne wsparcie Polskiej Izby Książki mamy nadzieję, że Festiwal stanie się wspólnym światem książki.

z poważaniem

Organizatorzy Jesiennego Festiwalu Książki

Informacje:

Piotr Dobrołęcki Rzecznik prasowy PIK Tel. 0 602 715 579 
e-mail.: dobrolec@warman.com.pl

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.