Komunikat Biura Polskiej Izby Książki Nr 41/2002 z dnia 1 sierpnia 2002

Komunikat Biura Polskiej Izby Książki Nr 41/2002 z dnia 1 sierpnia 2002

SPOTKANIE SEKCJI WYDAWCÓW EDUKACYJNYCH PIK Z MINISTER KRYSTYNĄ ŁYBACKĄ

Z Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK otrzymaliśmy następującą informację:

10 lipca odbyło się spotkanie wydawców edukacyjnych z minister Krystyną Łybacką w obecności nowej dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego Anny Zawiszy.

Omawiano następujące tematy:

rola wydawców edukacyjnych w pracach MENiS nad podstawami programowymi egzaminy kończące poszczególne etapy edukacji dopuszczanie przez MENiS podręczników do użytku szkolnego bezpośrednia sprzedaż podręczników w szkołach, nieuczciwe metody konkurencji Na spotkaniu minister Krystyna Łybacka zaapelowała do wydawców edukacyjnych o wsparcie programu pomocy MENiS, który ma objąć ok. 100 tys. dzieci z biednych rodzin idących do 1 klasy szkoły podstawowej. W odpowiedzi Prezydium SWE PIK zaproponowało na potrzeby programu pomocowego obniżenie ceny podręczników o 50%. Zakupu podręczników od wydawców dokonuje MENiS. Przystąpienie wydawców do akcji jest dobrowolne, 50% obniżka ceny też nie jest obowiązkowa.

Największy polski wydawca edukacyjny – WSiP SA – nie brał udziału w posiedzeniu Prezydium SWE PIK, na którym zapadały decyzje o wysokości rabatu. Przyczyną było zawieszenie przed kilku miesiącami, decyzją ówczesnego Prezesa, działalności WSiP SA w SWE PIK. Prezydium SWE PIK, wszyscy członkowie Sekcji oraz Biuro PIK zostały o tym fakcie poinformowane oficjalnym oświadczeniem WSiP S.A. w dniu 22 lutego br.

Prezydium SWE PIK zaproponowało rozmowę z prezesem Janem Rurańskim, aby nakłonić WSiP do powrotu do pracy w SWE PIK. Nieobecność WSiP SA przy podejmowaniu ważnych dla środowiska wydawców edukacyjnych decyzji jest wielką niedogodnością i utrudnieniem działania dla całego środowiska edukacyjnego.

Piotr Marciszuk 
Przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK

Informacje:

Elżbieta Płatkowska Dyrektor Biura PIK Tel.: 0501 192 868 e – mail: pik@wa.onet.pl

Piotr Dobrołęcki Rzecznik prasowy PIK Tel. 0 602 715 579 e-mail.: dobrolec@warman.com.pl

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.