Komunikat Biura Polskiej Izby Książki Nr 40/2002 z dnia 31 lipca 2002

Komunikat Biura Polskiej Izby Książki Nr 40/2002 z dnia 31 lipca 2002

REKOMENDACJA POLSKIEJ IZBY KSIĄŻKI DLA IMPREZ TARGOWYCH

W dniu 26 lipca br. odbyło się posiedzenie Rady PIK. Jeden z punktów spotkania poświęcony został krajowym imprezom targowym w drugiej połowie roku.

Na zaproszenie Prezesa Andrzeja Nowakowskiego w dyskusji udział wzięli zaproszeni goście: Janusz Fogler – prezes Ars Polony, Andrzej Jucewicz – inicjator nowej wrześniowej imprezy targowej w Warszawie, której organizatorzy rozesłali już zaproszenia do wydawców, Dorota Malinowska – przewodnicząca Sekcji Wydawców PIK, Grzegorz Pławski – Empik, Czesław Apiecionek – księgarnia Odeon, Michał Brzozowski – księgarnia Litera, wiceprzewodniczący Sekcji Księgarzy PIK.

Po dyskusji Rada PIK przyjęła następujące uchwały:

UCHWAŁA nr 1 RADY PIK Z DNIA 26 LIPCA 2002

Na posiedzeniu w dniu 26 lipca Rada Polskiej Izby Książki negatywnie zaopiniowała zaproponowany przez Ars Polonę termin 12 – 15 grudnia tego roku jako termin tegorocznych Krajowych Targów Książki w Warszawie. Natomiast po wysłuchaniu opinii zaproszonych wydawców i księgarzy, Rada zaproponowała ustalenie innego – wcześniejszego terminu, który byłby do zaakceptowania przez środowisko.

UCHWAŁA nr 2 RADY PIK Z DNIA 26 LIPCA 2002

Na posiedzeniu w dniu 26 lipca Rada Polskiej Izby Książki postanowiła rekomendować nazwę TARGI KSIĄŻKI tylko dla imprez o odpowiedniej randze. Nazwa TARGI powinna być sankcjonowana przez Polską Izbę Książki, która reprezentuje środowisko wydawców oraz dystrybutorów książek. Przy sprzedaży książek na targach, PIK zaleca stosowanie 10% rabatu od cen katalogowych.

Poza tym Rada PIK przyjęła do wiadomości przedstawioną przez Andrzeja Jucewicza nową inicjatywę “święta książki”, która miałaby się odbyć we wrześniu w Hali Warszawianki. Rada PIK zaleca jednak, aby impreza ta nie była nazywana targami. Organizatorzy powinni ustalić inną nazwę.

Andrzej Nowakowski prezes Polskiej Izby Książki

Grzegorz Majerowicz wiceprezes Polskiej Izby Książki

Andrzej Rosner wiceprezes Polskiej Izby Książki

Informacje:

Elżbieta Płatkowska Dyrektor Biura PIK Tel.: 0501 192 868 e – mail: pik@wa.onet.pl

Piotr Dobrołęcki Rzecznik prasowy PIK Tel. 0 602 715 579 e-mail.: dobrolec@warman.com.pl

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.