„Inne nieba”, nowa fantastyczna antologia już w sprzedaży!

Przegląd

 

„Inne nieba” zrzesza dwanaście utalentowanych autorek SF i fantasy. Nie ma lepszego miejsca, by poznać bliżej styl pracy każdej z pisarek. Kto wie, może dla niektórych będzie to wstęp do nowego książkowego cyklu.

„Inne nieba”, nowa fantastyczna antologia już w sprzedaży! W książce zebrano opowiadania, które nie są od siebie zależne fabularnie. Jedynym czynnikiem wspólnym jest nietuzinkowe podejście, wkraczające w przestrzeń ludzkiej wyobraźni i fantazji.

 

Aneta Jadowska pisze o tym, że wiedźmy i potwory też mają swoje historie miłosne, a pradawna klątwa, pierwotna magia i mnóstwo uporu to czasami recepta na happy end.

Anna Kańtoch porusza temat pandemii i zadaje pytania o źródło szaleństwa.

Agnieszka Hałas zabiera czytelnika do krainy, gdzie płynie bezcenne żywomleko, a zło tkwi nie tyle w tajemniczym Potworze, ile w ludziach.

Opowieść Krystyny Chodorowskiej stanowi zapis trudów życia w dalekiej osadzie i ucieczki przed nimi do zwierzęcego świata.

Anna Nieznaj przedstawia dawną Rosję, gdzie panuje przedwieczne, niebezpieczne bóstwo.

Ewa Białołęcka zabiera nas do krainy olbrzyma, któremu co roku składana jest ofiara.

Z kolei Anna Hrycyszyn odmalowuje planetę, gdzie panuje sielski spokój… do czasu.

Magdalena Kubasiewicz tworzy sugestywny zapis podróży młodej dziennikarki, której straceńczy kierunek za wszelką cenę musi zostać zmieniony.

W postapokaliptycznym świecie Aleksandry Zielińskiej rządzą leśni bogowie i przedziwne zwierzęta. Wszystko się zmienia, gdy granicę zony przekraczają żołnierze.

Milena Wójtowicz zabiera nas w czasy polowań na czarownice, gdy człowiek był człowiekowi wilkiem.

Aleksandra Janusz kreuje wizję toczonej przez wojnę Ukrainy, do której zdezerterował neosowiecki android.

Martyna Raduchowska przedstawia podwodny świat syren, które są bezwzględnie zabijane przez ludzi i bynajmniej nie pozostają dłużne.

Antologia powstała na podstawie prac Jakuba Różalskiego – grafika, malarza, artysty koncepcyjnego i ilustratora. Najbardziej zasłynął projektem malarskim 1920+, którego głównym tematem było umiejscowienie futurystycznych elementów na tle polskiej wsi z 1920 roku.

– Prace Jakuba Różalskiego są tak wyjątkowe, i mają w sobie tą „boską cząstkę”, patrzysz i bez pudła rozpoznajesz kto jest autorem. Inspirował już marki odzieżowe, teraz literacko i z grubej rury zmiażdżą Was dzięki połączeniu dwóch dziedzin sztuki. 12 grafik, 12 najlepszych nazwisk, 12 opowiadań z różnych światów, a każdy wbija w fotel. Idealny mariaż, świetna klamra i spójność fabularna. Najgorętsza premiera jesieni – komentuje Nadia Wiszniowska, Babskie Gusła.

Odległe krainy. Odmienne emocje. Inne nieba.

Kategorie: Fantastyka
Tagi: SQN