Alexandra Bracken, Mroczne umysły

 

Mroczne umysły
Alexandra Bracken

Tłumaczenie: Maria Borzobohata-Sawicka

Cykl: Mroczne umysły
Tom: 1
Wiek: 14+
Premiera: 17 sierpnia
Kategoria: fantasy Young Adult
Tytuł oryginalny: The Darkest Minds
ISBN: 978-83-8266-138-5
Format: 145×215
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
Cena: 44,90

W 2018 na ekrany kinowe wszedł film na podstawie Mrocznych umysłów!

 

Ruby ma szesnaście lat. Jest niebezpieczna. I żyje.
Na razie.

Tajemnicza choroba zabiła większość amerykańskich dzieci. Ruby przeżyła, ale podobnie jak reszta ocalałych, została z czymś gorszym niż wirus. Przerażające umiejętności, których nie może kontrolować, naznaczają jej codzienność. Dziewczyna trafia w końcu do Thurmond – brutalnego, stanowego obozu rehabilitacyjnego. Tam pozna prawdziwy strach oraz nauczy się panować nad swoimi mocami. Trenowanie unikalnych predyspozycji, które posiadają młodzi wybrańcy, jest bowiem jedyną szansą na przeżycie dla całej generacji.
Jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od nastolatków!

 

 

 

 

 

Alexandra Bracken urodziła się w Phoenix w Arizonie. Jako córka fana „Gwiezdnych Wojen” dorastała na konwentach, zjazdach i targach fantasy, co skutecznie rozbudziło w niej wyobraźnię i miłość do literatury.
Studiowała w Wirginii, gdzie ukończyła dwa kierunki: anglistykę i historię. Jeszcze podczas studiów ukazała się jej pierwsza książka – Brightly Woven. Po sześciu latach pracy w wydawnictwie – najpierw w redakcji, a później w dziale marketingu – zdecydowała się pisać książki na pełen etat. Jej powieści są wydawane na całym świecie w ponad 15 językach. Obecnie mieszka w Arizonie ze swoim psem w domu pełnym książek.

Pozostałe tomy cyklu Mroczne umysły w przygotowaniu:

 

Kategorie: Fantastyka