Akademia Dobra i Zła. Początek oraz wydanie filmowe

Przegląd

Emocjonujący prequel bestsellerowej serii
Akademia Dobra i Zła!

Najlepsze przyjaciółki Sofia i Agata rozpoczynają naukę w baśniowej Akademii Dobra i Zła, gdzie zwyczajni chłopcy i dziewczęta uczą się, jak być bohaterami albo… złoczyńcami.

Różowa sukienka, szklane pantofelki i dobre uczynki dają Sofii pewność, że zostanie prymuską w Akademii Dobra i ukończy ją jako księżniczka z bajki.

Tymczasem Agata, w czarnych workowatych sukienkach, ze złośliwym kotem, nieznosząca niemal całego świata, wydaje się idealną kandydatką do Akademii Zła.

Kiedy jednak dziewczyny zostają porwane do Bezkresnej Puszczy, okazuje się, że ich przeznaczenie zostało zamienione: Sofia trafia do Akademii Zła, by uczyć się pielęgnacji brzydoty, rzucania klątw i szkolenia sługusów; Agata ląduje w Akademii Dobra, wśród przystojnych książąt i ślicznych dziewcząt, by brać udział w lekcjach etykiety dla księżniczek i poznawać język zwierząt.

A jeśli ta pomyłka to tylko pierwszy krok, zmierzający do pokazania, jakie naprawdę są Sofia i Agata?

Ekranizacja 1. tomu „Akademii Dobra i Zła” już 21 października na platformie Netflix z udziałem m.in. Charlize Theron, Kerry Washington, Laurence’a Fishburne’a!

 

 

Akademia Dobra i Zła. Początek
Soman Chainani

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska

Cykl: Akademia Dobra i Zła
Tom: 0.5 (prequel)
Wiek: 12+
Premiera: 24 sierpnia
Kategoria: fantasy Young Adult
Tytuł oryginalny: Rise of the School for Good and Evil

ISBN: 978-83-8266-136-1
Format: 135×200
Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
Cena: 42,90 zł

Bracia, magia i wielka bitwa pomiędzy Dobrem a Złem!

Dwaj bracia, dobry i zły, razem czuwają nad Bezkresną Puszczą i opiekują się Baśniarzem, zaklętym Piórem, spisującym jej opowieści. Wspólnie wybierają uczniów do Akademii Dobra i Zła. Wspólnie ich kształcą, wychowują i przygotowują na spotkanie z losem. Jednakże pewnego dnia wydarza coś nieoczekiwanego i niebezpiecznego. Coś, co odmieni wszystkich i wszystko. Do szkoły przybywa nowy uczeń, którego trudno jednoznacznie przypisać do Dobra lub Zła. Czy Baśniarz mógł się pomylić? Czy może jest to próba, na jaką wystawia wszystkich Dyrektorów Akademii?

Każdemu wydaje się, że wie, co skrywa jego dusza i do czego dąży jego serce, ale jak jest w rzeczywistości? Czy potrafimy widzieć siebie takimi, jakimi jesteśmy naprawdę? Kto zdoła przetrwać? Kto przejmie władzę nad Akademią?

Oto sam początek podróży, której każdy krok wypełniony jest magią, niespodziankami
i groźnymi wyzwaniami, które pozwolą sprawdzić twoją odwagę i lojalność, a także stwierdzić, kim jesteś naprawdę.

Pamiętaj, że przygody, jakie kryją się w Akademii Dobra i Zła, dopiero się rozpoczynają.

Ekranizacja 1. tomu „Akademii Dobra i Zła” już w październiku na platformie Netflix!

 

 

Soman Chainani jest autorem cyklu Akademia Dobra i Zła, który trafił na listę bestsellerów „New York Timesa” i święci sukcesy również w Polsce. Ta baśniowa sześciotomowa saga sprzedała się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy, została przetłumaczona na 29 języków, pierwszy tom doczekał się ekranizacji Netflixa. Soman jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda, ukończył podyplomowe studia filmowe na Uniwersytecie Columbia. Rozpoczął swoją karierę jako scenarzysta i reżyser, a jego filmy były wyświetlane na ponad 150 festiwalach filmowych na całym świecie. Był także nominowany do nagrody Waterstone w dziedzinie literatury dziecięcej. Co roku odwiedza szkoły na całym świecie, aby rozmawiać z dziećmi i dzielić się z nimi swoją tajemnicą: czytanie jest ścieżką do lepszego życia.

Odwiedź jego stronę: www.somanchainani.com

 

Pozostałe książki autora w Wydawnictwie Jaguar:

SZEŚCIOTOMOWY CYKL AKADEMIA DOBRA I ZŁA


OFICJALNY PLAKAT FILMU PIĘKNO I BESTIE. NIEBEZPIECZNE BAŚNIE

DWANAŚCIE KLASYCZNYCH BAŚNI
OPOWIEDZIANYCH NA NOWO

24 sierpnia ukazuje się prequel Akademii: Początek oraz wznowienie tomu 1 w obwolucie filmowej z okazji zbliżającej się ekranizacji w Netflixie.

 

 

 

Akademia Dobra i Zła to niezwykła podróż do oszałamiającego nowego świata, w którym jedynym sposobem na znalezienie wyjścia z baśni jest… jej przeżycie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie: Fantastyka