E-KIOSK – raport okresowy za III kwartał 2023 r.

E-KIOSK – raport okresowy za III kwartał 2023 r.

Przegląd

E-Kiosk SA w trakcie trzech pierwszych kwartałów 2023 roku wypracowała przychody na poziomie 9 653 tys. zł, natomiast wskaźnik EBITDA wyniósł 2 684 tys. zł. Daje to rentowność EBITDA dla omawianego okresu na poziomie 28 proc.

źródło e-Kiosk

Spółka w trzech pierwszych kwartałach 2023 roku wypracowała przychody na poziomie 9 653 tys. zł. Wskaźnik EBITDA wyniósł natomiast 2 684 tys. zł. Daje to rentowność EBITDA dla omawianego okresu na poziomie 28 proc.
W trzecim kwartale e-Kiosk podpisał kontrakty m.in. z KGHM Polska Miedź S.A., Polską Agencją Prasową, Ambasadą Francji w Polsce, Konfederacją Lewiatan oraz BDO Polska

W omawianym okresie Spółka zakończyła i uruchomiła serwis nowy.ekiosk.pl, który kompleksowo obsługuje dystrybucję i sprzedaż eprasy oraz ebooków i audiobooków. Częścią serwisu jest aplikacja mobilna eKiosk do odczytu prasy w wersjach dla systemów Android i iOS. Sklep oraz dedykowana aplikacja umożliwiają sprzedaż oraz odczyt ebooków, audiobooków i prasy niezależnie od obecnych serwisów sprzedażowych.

W następstwie analizy oczekiwań klientów Zarząd e-Kiosk rozwija budowę drugiego filaru Spółki –pozwalającego na dywersyfikację przychodów. W tym celu E-Kiosk S.A. intensyfikuje działania w zakresie nowej oferty dla przedsiębiorców. Uruchomiono nowy serwis do sprzedaży pieczęci elektronicznej oraz przygotowano wersję beta serwisu do monetyzacji platformy umożliwiającej elektroniczny obieg dokumentów w modelu subskrypcyjnym.

Na dzień 30 września 2023 roku zatrudnienie w Spółce w przeliczeniu na pełne etaty wynosiło 1 etat. Poziom zatrudnienia wynika z outsourcingu usług.

 

źródło e-Kiosk

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: e-kiosk