Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

Przegląd

 

Premiera 6 września 2023 r.

DC Limited. Sprawiedliwość
Scenariusz: Jim Krueger, Alex Ross
Rysunki: Doug Braithwaite, Alex Ross
Przekład: Tomasz Kłoszewski/Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 496 stron
Format: 225×344
Cena: 429,99
ISBN: 978-83-281-6184-9
Język oryginału: angielski
Seria: DC Limited
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kolejny niezwykły album w ekskluzywnej serii DC Limited – uhonorowana Nagrodą Eisnera dla najlepszej powieści graficznej „Sprawiedliwość” Alexa Rossa i Jima Kruegera! Członkowie Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości są największymi superbohaterami świata. Łączą siły, by walczyć w obronie świata i ludzkości. Jednak nie tylko oni są w stanie utworzyć zgrany zespół. Ich najzagorzalsi przeciwnicy również postanowili działać wspólnie. Nazwali się Legionem Zagłady i opracowali zaskakujący plan opanowania świata. Dodatkowo poznali prawdziwe tożsamości superbohaterów i ich najsłabsze punkty, a przed ludzkością roztoczyli wizję świetlanej przyszłości. Czy Lidze uda się podnieść po tej porażce i powstrzymać plan złoczyńców? I czy powinna to robić?
Autorami tej monumentalnej opowieści są siedmiokrotny laureat nagrody Comics Buyer Guide za najlepsze rysunki Alex Ross („Kingdom Come. Przyjdź królestwo”, „Marvels”) i Jim Krueger („Batman: Legenda Mrocznego Rycerza”, „Avengers”).

 

Batman Noir. Mroczne odbicie
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Jock, Francesco Francavilla
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 288 stron
Format: 225×344
Cena: 279,99
ISBN: 978-83-281-6185-6
Język oryginału: angielski
Seria: Batman Noir
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kultowa saga kryminalna, jedna z najmroczniejszych i najciekawszych opowieści o Gotham, jakie kiedykolwiek powstały, tym razem w czarno-białej wersji i powiększonym formacie! Przez lata Batman i komisarz Gordon zagłębiali się w mroczną otchłań, jaką jest Gotham. Wielokrotnie ratowali swoje miasto przed nim samym, nie pozwalając, by zawładnęła nim przemoc i korupcja. Ale nawet po całym życiu walki z przestępczością i konfrontacji z tym, co uważali za najgorsze w ludzkości, jeszcze mroczniejsze i bardziej niebezpieczne zło popycha Batmana i Gordona do granic możliwości. Gdy konflikt zbliża się do rozwiązania, okazuje się, że prawda kryje się w ich własnym domu. Czy dwóm największym obrońcom Gotham uda się wymierzyć sprawiedliwość temu złowrogiemu zagrożeniu w najbardziej osobistej walce komisarza Gordona?
Przedstawiony w surowej czerni i bieli, „Batman Noir: Mroczne odbicie” prezentuje nową perspektywę kultowego dzieła autorstwa Scotta Snydera („Amerykański Wampir”, „Przebudzenie”, „Batman: Trybunał Sów”), Jocka („Straceńcy”, „Detective comics”, „Hellblazer”) i Francesco Francavilli („Potwór z bagien”, „Black Panther”).

 

Uniwersum DC. Flash – Zaćmienie, tom 2
Scenariusz: Jeremy Adams
Rysunki: Will Conrad, Christian Duce, Fernando Pasarin
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 216 stron
Format: 167×255
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-6505-2
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom najnowszych przygód Flasza w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Wally West powraca w roli szkarłatnego sprintera Central City i jest gotów zatrząść półświatkiem lokalnych łotrów! Jego szczęśliwy powrót zostaje jednak zakłócony przez jednego z najgroźniejszych i najpotężniejszych złoczyńców w historii uniwersum DC. Wojna z Eclipso wystawi Flasha na próbę, kiedy wyruszy do tajemniczego wymiaru zwanego Gemworldem! Ważą się losy całego multiwersum, a Flash musi pomóc Mrocznej Lidze Sprawiedliwości i księżniczce Ametyst pokrzyżować plany przepotężnej, samolubnej istoty, zanim zdobędzie ona Czarne Serce i rozerwie rzeczywistość na strzępy!
Poza tym Wally podejmie pracę u Mister Terrifica, zburzy czwartą ścianę, odwiedzi go pewien stary łotr, a Detektywowi Szympansowi odbije palma! Tę wypełnioną magią i akcją opowieść stworzył scenarzysta Jeremy Adams („Stan Przyszłości: Superman”), a zilustrowali ją Will Conrad („Action Comics”), Christian Duce („Detective Comics”) i inni!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Flash” #772–779.

 

Świat Mitów. Herakles
Scenariusz: Clotilde Bruneau
Rysunki: Annabel, Carlos Rafael Duarte
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda
Objętość: 168 stron
Format: 216×285
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5766-8
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Mitów
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: historyczny

Seria „Świat mitów” przedstawia najbardziej znane greckie mity i starożytne opowieści w wersji komiksowej. Komiksy zostały napisane i narysowane przez francuskich twórców pod merytoryczną opieką Luca Ferry`ego, znanego filozofa i publicysty, znawcy dziejów starożytnych. Niniejszy tom opowiada mit o Heraklesie – greckim herosie charakteryzującym się niezwykłą siłą i odwagą, a jednocześnie okrutnie doświadczonym przez los, którego większość życia upłynęła na wykonywaniu dwunastu niezwykle trudnych i niebezpiecznych prac.
Scenariusz tego albumu napisała francuska artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki są dziełem francuskiej rysowniczki Annabel oraz brazylijskiego artysty Carlosa Rafaela Duarte.

Wynalazca, tom 1
Scenariusz: Lars Henrik Eriksen
Rysunki: Lars Henrik Eriksen
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: twarda
Objętość: 152 strony
Format: 148×210
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5794-1
Język oryginału: norweski
Seria: Wynalazca
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction/przygodowy

Młody adept sztuki konstruowania wynalazków, Kobalt Kogg, mieszka razem z matką na małej, sielankowej wyspie Mata-Mata. Jej mieszkańcy trudnią się rolnictwem i rybołówstwem, a w ogródkach hodują gigantyczne żółwie. Życie toczy się tu nad wyraz spokojnie i niespiesznie. Jest jednak jedna osoba, której ręce wciąż palą się do pracy. To dziadek głównego bohatera – wybitny wynalazca, którego głowa wprost puchnie od niezwykłych pomysłów.
Pewnego dnia mały Kobalt i jego przyjaciółka Linnea uruchamiają jedną z maszyn skonstruowanych przez dziadka. Tracą jednak nad nią kontrolę i dochodzi do wypadku tragicznego w skutkach. Kobalt ląduje na wózku inwalidzkim. Mimo to nie traci wiary w to, że kiedyś uda mu się spełnić marzenie o zostaniu wielkim wynalazcą.


Giganci. Luyana, tom 5
Scenariusz: Lylian
Rysunki: Mobidic
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5649-4
Język oryginału: francuski
Seria: Giganci
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Piąty tom serii o dzieciach połączonych tajemniczą więzią z niezwykłymi gigantami. Po wycieńczającej walce dzieci i ich giganci zostali pokonani przez Alyphara i są teraz kontrolowani przez Calvina Crosslanda. Tylko Célestinowi udało się uciec. Przyszłość ludzkości wydaje się zagrożona, ponieważ mocy Alyphara nikt nie może się już przeciwstawić. Pojawia się jednak niewielka nadzieja – w kanadyjskiej dziczy w plemieniu Cree żyje dziewczynka o imieniu Luyana, która odnajduje jeszcze jednego giganta – Wakytshi, połąoego ze światem zwierząt. Dzięki ogromnemu wysiłkowi pozostałym Gigantom udaje się nawiązać z nią kontakt i poprosić o pomoc. Czy dziewczynka zgodzi się walczyć w obronie ludzkości i wypełnić swoje przeznaczenie – zostać wielkim szamanem?
Autorem scenariusza serii jest Kanadyjczyk ukrywający się pod pseudonimem Lylian („Les Aventures débridées de Kenji le ninja”, „La Quête d’Ewilan”), a rysunki stworzył Francuz Paul Drouin.

Mój pierwszy komiks 5+ Ana Ana. Wyprawa nad morze, tom 3
Scenariusz: Dominique Roques
Rysunki: Alexis Dormal
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 32 strony
Format: 205×145
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5698-2
Język oryginału: francuski
Seria: Mój pierwszy komiks 5+
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Na głowie burza złotych loków, pod którymi kłębią się tysiące pomysłów… Oto Ana!
Jest piękny, ciepły dzień. Ana Ana przyczepiła wózek do roweru i zabrała swoje pluszaki nad morze… To będzie przygoda!

 

Mój pierwszy komiks 5+ Mały Ptyś i Bill. Indiańska Gwiazdka, tom 2
Scenariusz: Laurence Gillot
Rysunki: Jose Luis Munuera
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 32 strony
Format: 205×145
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5793-4
Język oryginału: francuski
Seria: Mój pierwszy komiks 5+
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Drugi tomik humorystycznej serii dla najmłodszych czytelników. Poznajemy wesołe przygody chłopca Ptysia i jego ukochanego spaniela Billa, kiedy jeszcze byli bardzo mali!
Nadchodzi Gwiazdka. W nocy Bill budzi Ptysia, bo koniecznie chce mu coś pokazać. Czy z nocnej przygody niesfornych bohaterów wynikną kłopoty?
Twórcami cyklu są francuska pisarka Laurence Gillot i hiszpański rysownik José Luis Munuera, którzy stworzyli nowe przygody bohaterów znanych z serii „Ptyś i Bill” legendarnego belgijskiego autora Jeana Roby (1930–2006; m.in. „Sprycjan i Fantazjusz”).

Idefiks i Nieugięci.
A w Lutecji nieźle buja!, tom 3
Scenariusz: Olivier Serrano, Marine Lachenaud
Rysunki: David Etien, Philippe Fenech
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 72 strony
Format: 216×216
Cena: 27,99
ISBN: 978-83-281-6668-4
Język oryginału: francuski
Seria: Idefiks i Nieugięci
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Jest 52 rok p.n.e. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy!
Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!
Brat Dobrominy sprzedaje Rzymianinowi Ekierusowi miecz, który okazuje się być zaginionym legendarnym mieczem galijskiego wodza Kamulogena. Idefiks i przyjaciele udają się odzyskać symbol galijskiego oporu z rzymskich rąk. Innym razem całą Lutecję spowija tajemnicza gęsta mgła, a Astmatiks zaczyna się dusić. Przyjaciele muszą czym prędzej uratować gołębia i dowiedzieć się, jakie jest źródło tego dziwnego zjawiska. Kotka Monaliza szaleńczo nie cierpi codziennych pobudek urządzanych mieszkańcom przez jedynego luteckiego koguta i postanawia raz na zawsze się go pozbyć, życząc sobie dania z drobiu w daktylach!
Album został narysowany przez Francuzów Davida Etiena („Czwórka z Baker Street”, „W poszukiwaniu Ptaka Czasu”) i Philippe’a Fenecha („Kumpelki”). Scenariusze stworzyli francuscy autorzy Olivier Serrano (film animowany „Zak Storm”) i Marine Lachenaud (serial „Ernest et Célestine”). Trzeci tom zawiera trzy historie: „Miecz Kamulogena”, „Czy Lutecja płonie?” oraz „Lutecki budzik”.


Yakari. Pierwszy galop, tom 16
Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-5787-3
Język oryginału: francuski
Seria: Yakari
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Szesnasty tom mądrej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie i jego dzielnym koniku.
Na czym polega prawdziwa przyjaźń? Czy na zmuszaniu drugiej osoby do robienia tego, na co sami mamy ochotę? Yakari to dobry i życzliwy chłopiec, ale nawet on będzie musiał przejść niezwykłą przemianę pod kierunkiem mądrego Indianina i swojego ducha opiekuńczego, aby zrozumieć, jak należy traktować przyjaciół!
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6. i 31. „Yakariego” (w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

 

Premiera 27 września 2023 r.

Skarga Utraconych Ziem. Czarownice, cykl 3
Regina Obscura, tom 3
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Béatrice Tillier
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 234×312
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5274-8
Język oryginału: francuski
Seria: Skarga Utraconych Ziem
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Trzeci tom cyklu „Czarownice” wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”.
Krwawa i okrutna walka o władzę nad celtyckim królestwem Marchii nadal się toczy. Elgar z Marchii nie rezygnuje z pretensji do tronu mimo klęski poniesionej w starciu z armią Aguriów, którą dowodził jego przyrodni brat Vivien. Czeka go jednak jeszcze inna walka – z własną matką, królową Jamaniel, wspieraną przez Czarnogłowego, demona przywróconego do życia, aby zapewnić jej zwycięstwo. Ale Czarnogłowy ma w tej rozgrywce własne cele: zamierza krwawo rozliczyć się z tymi, którzy kiedyś przyczynili się do jego upadku. Kipiący gniewem, przemocą, czarną i białą magią, ale i nieśmiałymi iskierkami miłości konflikt zbliża się do nieuchronnego finału…
Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków – Béatrice Tillier, graficzka znana przede wszystkim z opowieści fantastycznych („Le bois des Vierges”, „Fée et tendres automates”).

Agatha Christie. Zbrodnia na festynie
Scenariusz: Marek
Rysunki: Marek
Przekład: Paweł Łapiński
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5680-7
Język oryginału: francuski
Seria: Agatha Christie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Kolejna komiksowa gratka dla fanów Królowej kryminału! W miasteczku Nassecombe w Devonie przygotowywany jest wakacyjny festyn. Jego główną atrakcją ma być „Polowanie na mordercę” – zabawa polegająca na poszukiwaniu sprawcy fikcyjnego morderstwa na podstawie ukrytych w parku śladów i wskazówek. Scenariusz „Polowania” podejmuje się opracować znana pisarka kryminałów Ariadna Oliver, która zaprasza swojego dobrego znajomego, Herculesa Poirot, aby wręczył nagrodę zwycięzcy. Ofiarę ma udawać miejscowa dziewczyna Marlena Tucker. Kiedy zabawa trwa w najlepsze, okazuje się, że Marlena faktycznie została zamordowana… Na szczęście na miejscu jest najsłynniejszy detektyw świata!
Powieść Agaty Christie zaadaptował i narysował francuski artysta ukrywający się pod pseudonimem Marek, znany z innego tytułu tej serii – „Rendez-vous ze śmiercią”.

Świat Akwilonu
Elfy – Przekleństwo Czarnych Elfów, tom 5
Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Ma Yi
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6655-4
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Piąty tom serii o elfach ze świata Akwilonu pokazuje, kim tak naprawdę są Czarne Elfy, których nienawidzą i boją się wszystkie rasy Arranii. W rodzinie przemierzających morza Niebieskich Elfów rodzi się chłopiec. Ma szczęśliwe dzieciństwo, uczy się sztuki żeglarskiej i łowienia niebezpiecznych shargrenów. Z niecierpliwością czeka na coroczne odwiedziny w Pływającym Porcie, gdzie zawsze jest moc atrakcji do oglądania. Jednak tym razem w wielkim mieście zdarzy się coś, co na zawsze odmieni życie dziecka…
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni zaproszeni do współpracy autorzy: słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston, główny twórca świata Troy („Lanfeust z Troy”, „Trolle z Troy”, „Zdobywcy Troy”), a rysunki są dziełem chińskiego grafika Ma Yi, znanego z trylogii fantasy „Yuna” czy miniserii grozy „Le manoir Sheridan”.
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Świat Akwilonu. Krasnoludy
– Ooram z Bractwa Wykluczonych, tom 4
Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Jean-Paul Bordier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6662-2
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Krasnoludy ze świata Akwilonu to nie tylko skupieni w potężnych bractwach kowale, architekci czy kupcy. To także ubodzy i prześladowani Wykluczeni, którzy mimo życia na marginesie mają nadzieję stworzyć własne bractwo…
Ooram jest szanowanym generałem w służbie króla fortecy-państwa Gol-Garsem, ale popełnia błąd wynikający z typowo krasnoludzkich cech: egoizmu i chciwości. W konsekwencji jego życie całkowicie się zmienia. Poznaje, jak to jest być jednym z Wykluczonych, którymi wcześniej pogardzał. Czy pogodzi się z losem i przestanie walczyć o lepszą przyszłość?
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – francuski grafik Jean-Paul Bordier („Souvernirs d’un Elficologue”, „Elfy”).
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Bradl, cykl II, tom 1
Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Marek Oleksicki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 64 strony
Format: 170×260
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-7008-7
Język oryginału: polski
Seria: Bradl
Kategoria: komiks polski
Tematyka: historyczny

Kazimierz Leski, pseudonim „Bradl”, jeden z uczestników Powstania Warszawskiego – powraca w nowym cyklu komiksowym!
Warszawa, 1942 rok. Leski ma wykonać skrajnie niebezpieczne zadanie – nawiązać łączność z sojusznikami na Zachodzie. Przełożeni liczą na jego doświadczenie szpiegowskie i doskonałą znajomość języków. Nie spodziewają się jednak, że ich podwładny postanowi przemierzać okupowaną Europę w przebraniu… niemieckiego generała. Fałszywe dokumenty i brawura mogą nie wystarczyć w starciu z przebiegłym agentem Gestapo depczącym mu po piętach. Sytuacja Bradla skomplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w Paryżu spotka pewną piękną piosenkarkę…
Po wielu przygodach w szeregach organizacji szpiegowskiej Muszkieterowie Kazimierz Leski rozpoczyna swoją najtrudniejszą misję. Tym razem będzie pozbawiony wsparcia i zmuszony działać wśród ludzi, którzy niekoniecznie popierają walkę z Niemcami. Słoneczne plaże Cannes czy eleganckie gmachy Paryża kryją tyle samo niebezpieczeństw co ulice okupowanej Warszawy.
Autorami serii są dwaj znani polscy twórcy: scenarzysta Tobiasz Piątkowski („48 stron”, „Status 7”, „Pierwsza Brygada”, „Bazyliszki”) i rysownik Marek Oleksicki („Odmieniec”, „Hardkorporacja”, „Frankenstein’s Womb”).

Sandman Uniwersum.
Księgi Magii – Rozważanie możliwości, tom 3
Scenariusz: Kat Howard, David Barnett
Rysunki: Tom Fowler, Craig Taillefer
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 248 stron
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-6700-1
Język oryginału: angielski
Seria: Sandman Uniwersum
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Ostatni tom opowieści o młodym magu Timie Hunterze, która rozgrywa się w stworzonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana.
Choć Timowi przeznaczone jest zostać najpotężniejszym magiem wszechświata, jego przyszłość nie jest jeszcze ostatecznie określona. Chłopak może zarówno stać się największym sojusznikiem dobra w dziejach świata magii, jak i okazać się wcielonym złem. Niestety ta druga opcja zdaje się bliższa rzeczywistości, kiedy w obecnych czasach zjawia się zły Tim Hunter z przyszłości. Cyniczny mag John Constantine – sam nieźle zaznajomiony ze złem – święcie wierzy, że aby powstrzymać złowrogą wersję Tima, obecny Tim musi umrzeć. Ale nastolatek jest przekonany, że tylko on sam może pokonać swoją diabelską kopię. Czy wszechświat jest wystarczająco duży dla dwóch Timów Hunterów?
Autorami scenariusza są: amerykańska scenarzystka Kat Howard („Roses and Rot”, „An Unkindness of Magicians”) i angielski pisarz i dziennikarz David Barnett („Eve Stranger”, „Punks Not Dead”), a twórcami rysunków – kanadyjski grafik Tom Fowler („Doom Patrol”, „Green Arrow”, „Hulk”) i Craig Taillefer („Wahoo Morris”, tusz w: #3 i 4 „Refrigerator Full of Heads”, tusz w: „The Sandman Universe: Dead Boy Detectives”).
Album zawiera zeszyty 14–22 serii oryginalnej.


Jack z Baśni, tom 2
Scenariusz: Bill Willingham, Lilah Sturges
Rysunki: Russ Braun, Andrew Pepoy, Steve Leialoha i inni
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka
Objętość: 416 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-6500-7
Język oryginału: angielski
Seria: Jack z Baśni
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Po opuszczeniu bezpiecznych, lecz dusznych granic Baśniogrodu na rzecz okrutnych i dławiących marzenia ulic Hollywood, niezrównany Jack Horner (vel Jack B. Nimble, vel Jack Zabójca Olbrzymów, vel Jack z Opowieści) zyskał niespotykaną sławę i fortunę, sprzedając własną, nadmiernie upiększoną legendę… tylko po to, by wszystko odebrali mu stróże baśniogrodzkiego prawa. Teraz pozbawiony bogactwa i zmuszony do życia na wygnaniu Jack musi powrócić do korzeni jako wędrowny szelma, goniący za łatwymi pieniędzmi i jeszcze łatwiejszymi kobietami. Gdy jednak wyrusza w podróż, szybko okazuje się, że w doczesnym świecie czyhają niebezpieczeństwa, z jakimi nawet taki nadzwyczaj doświadczony i uroczy hultaj jeszcze nigdy się nie spotkał. Na tym polega problem z wrodzoną wspaniałością – reszta rzeczywistości zawsze przynosi rozczarowanie!
W tomie „Jack z Baśni: Księga druga” samozwańczy Najwspanialszy Baśniowiec Świata wreszcie doczekał się traktowania, na jakie zasługuje. Autorami scenariusza są twórca „Baśni” Bill Willingham i Lilah Sturges, a rysunków – Russ Braun, Tony Akins, José Marzán Jr., Andrew Pepoy, Steve Leialoha i Dan Green.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Jack of Fables” #17–32 oraz specjalny wybór wstępnych szkiców Brauna, a także przedmowę autorstwa wiernego towarzysza Jacka – Gary’ego (Lapsusa Żenującego).

Batman/ Spawn
Scenariusz: Todd McFarlane
Rysunki: Greg Capullo
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 280 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-6510-6
Język oryginału: angielski
Seria: Batman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Bruce Wayne był świadkiem tragicznego aktu przemocy, w którym zginęli jego rodzice. To wydarzenie spowodowało, że postanowił poświęcić resztę swojego życia na walkę z przestępczością jako Batman, zamaskowany obrońca prawa.
Al Simmons, były członek amerykańskich służb specjalnych, po śmierci otrzymał szansę połączenia się z żoną – ceną za tę możliwość miała być jego dusza. Odrodził się jako Spawn – elitarny wojownik z piekła rodem.
Obaj bohaterowie istnieli we własnych rzeczywistościach, prowadząc własne bitwy. Jednak pewnej wyjątkowej nocy Trybunał Sów zainicjował plan, który miał doprowadzić do starcia Mrocznego Rycerza ze Spawnem. Bez względu na wynik tej walki, mieszkańcy Gotham – a może i cała ludzkość – ucierpią, chyba że bohaterowie odkryją manipulacje Trybunału i odwrócą sytuację na swoją korzyść.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach z 1994 roku („Batman/Spawn: War Devil” #1 i „Spawn/Batman” #1) oraz ich kontynuacji z 2022 roku, czyli „Batman/ Spawn” #1, będącej dziełem dwóch największych wizjonerów komiksu: Todda McFarlane’a („Spider-Man”, „Spawn”) i Grega Capullo („Batman”, „The Creech”). Album uzupełnia galeria prac związanych z tworzeniem zarówno nowych, jak i starych zeszytów.

Marvel Classic. Amazing Spider-Man
Epic Collection: Rzeź maksymalna
Scenariusz: David Michelinie, Terry Kavanagh,
J.M. DeMatteis, Tom DeFalco
Rysunki: Ron Lim, Alex Saviuk, Mark Bagley,
Tom Lyle, Sal Buscema i Scott McDaniel
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 432 strony
Format: 170×260
Cena: 199,99
ISBN: 978-83-281-6434-5
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Cieszące się uznaniem czytelników i krytyków klasyczne albumy Marvel Comics autorstwa mistrzów komiksu takich jak: Steve Ditko, David Michelinie, Charles Vess, Erik Larsen czy Mark Bagley. Carnage, potomek Venoma, zebrał armię chorych psychicznie przestępców, aby szerzyć przesłanie nienawiści, chaosu i rzezi. Tę drużynę tworzą: Carrion, Demogoblin, Shriek i pajęczy Doppelgänger! Wobec przeważających sił wroga Spider-Man musi stworzyć swoją ekipę superistot do walki ze złem. W jej skład wejdą: Czarna Kotka, Cloak i Dagger, Firestar, Kapitan Ameryka, Iron Fist, Deathlok oraz… Venom?! Najzajadlejszy wróg Pajączka zawiera z nim niełatwy sojusz, żeby powstrzymać czyste zło i masakrę, jakiej dokonuje Carnage. Dodatkowo: wybuchowy dzień Petera Parkera doprowadza do spotkania z Punisherem i Sabretoothem! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „Amazing Spider-Man” #378–380, „Web of Spider-Man” #101–103, „Spider-Man” #35–37, „Spectacular Spider-Man” #201–203, w powieści graficznej „Spider-Man/Punisher/Sabretooth: Designer Genes” oraz materiały ze „Spider-Man Unlimited” #1–2, a następnie zebrane w „The Amazing Spider-Man Epic Collection: Maximum Carnage”.

Marvel Classic. Marvel Zombies, tom 1
Scenariusz: Mark Millar, Robert Kirkman, Regiland Hudlin
Rysunki: Greg Land, Sean Phillips, Francis Portela,
Mitch Breitweiser
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 464 strony
Format: 170×260
Cena: 199,99
ISBN: 978-83-281-6132-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom brawurowej opowieści o superbohaterach Marvela, którzy zmienili się w zombie!
Najwięksi ziemscy bohaterowie zarazili się obcym wirusem i zmienili w wygłodniałe zombie! Co się stanie, gdy zabraknie im ludzi do pożarcia? Młody Reed Richards z uniwersum Ultimate przekona się o tym na własnej skórze, kiedy przypadkiem nawiąże kontakt z ich światem… Niedługo potem do nieumarłych superbohaterów przybędzie Silver Surfer, a to oznacza, że zbliża się również pożerający całe planety Galactus. Najpewniej jednak nie przypuszcza, że spotka tu kogoś równie głodnego jak on sam…
Scenariusz tego komiksu napisali Robert Kirkman („Invincible”, „Żywe trupy”), Mark Millar („Wojna domowa”, „Wolverine: Staruszek Logan”) i Reginald Hudlin („Black Panther”). Rysunki stworzyli Mitch Breitweiser („Kapitan Ameryka”), Greg Land („Uncanny X-Men”), Sean Phillips („Fatale”, „Śpioch”) oraz Francis Portela („Black Panther”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Marvel Zombies” #1–5, „Marvel Zombies: Dead Days”, „Ultimate Fantastic Four” #21–23 i 30–32 oraz „Black Panther” #28–30.

Marvel Fresh. Venom, tom 4
Scenariusz: Donny Cates
Rysunki: Mark Bagley, Juan Gedeon, Luke Ross,
Guiu Vilanova
Przekład: Zofia Sawicka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 348 stron
Format: 167×255
Cena: 109,99
ISBN: 978-83-281-6116-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie
Eddie Brock pokonał Carnage’a, ale musi się jeszcze rozprawić z jego szalonym symbiontem, który skaził tajemniczą Wyspę Kości. Czy jednak sam Eddie zdoła wydostać się z tego strasznego miejsca w jednym kawałku – i przy zdrowych zmysłach? Na dodatek czyha na niego nowy wróg – uzbrojony po zęby Virus. Uciekając przed nim, Venom przeniesie się do innej i jeszcze bardziej przerażającej rzeczywistości… w której spotka kogoś, kogo za nic w świecie nie chciałby opuścić!
Przedstawiamy trzeci tom głośnej, utrzymanej w klimacie horroru i thrillera psychologicznego opowieści o Venomie autorstwa Donny’ego Catesa, scenarzysty znanego z serii „Doktor Strange” czy „Thanos”. Rysunki stworzyli Mark Bagley („Ultimate Spider-Man”), Juan Gedeon, Luke Ross („Kapitan Ameryka”) i Guiu Vilanova („Conan”).
Album zawiera zeszyty #21–30 serii „Venom”, zeszyty „Web of Venom: Wraith” #1, „Web of Venom: The Good Son” #1 i „Web of Venom: Empyre’s End” #1, a także materiały z zeszytu „Free Comic Book Day 2020”.

Marvel Fresh. Thor, tom 1
Scenariusz: Donny Cates
Rysunki: Nic Klein, Aaron Kuder
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 324 strony
Format: 167×255
Cena: 109,99
ISBN: 978-83-281-6134-4
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom najnowszej serii o Thorze z linii wydawniczej Marvel Fresh!
Thor został królem Asgardu, a w Dziesięciu Światach nareszcie zapanował pokój. Jednak niespodziewany przybysz wkrótce przyniesie Gromowładnemu straszną nowinę: nadchodzi Czarna Zima – kosmiczna plaga zdolna niszczyć całe wszechświaty. Kto na nią spojrzy, zobaczy własną śmierć. Żeby powstrzymać to nowe zagrożenie, Thor musi stawić czoło nie tylko wrogom, ale i przyjaciołom. A jeśli wizja, którą ujrzy w sercu Czarnej Zimy, okaże się prawdą… Asgard może niedługo potrzebować nowego króla!
Scenariusz tego komiksu napisał Donny Cates, znany między innymi ze znakomicie przyjętego „Venoma” czy poetyckiej opowieści „Silver Surfer: Czarny”. Rysunki stworzyli Nic Klein („Deadpool”) i Aaron Kuder („Strażnicy Galaktyki”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–14 serii „Thor”, przedstawiającej wydarzenia późniejsze niż seria „Thor” ze scenariuszem Jasona Aarona, która również ukazała się w linii wydawniczej Marvel Fresh.

Assassin’s Creed Valhalla – Ukryta księga
Scenariusz: Mathieu Gabella
Rysunki: Paolo Traisci
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: twarda
Objętość: 88 stron
Format: 216×285
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-6437-6
Język oryginału: francuski
Seria: Assassin’s Creed Valhalla
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

Wiedza tajemna. Zakazana armia. Anglia, obóz w Kruczej Przystani, IX wiek. Edward, klasztorny kopista, porwany przez Eivor, potężną władczynię wikingów, stara się odkryć, co się stało z jego bratem Ecbertem… Wśród pism zaginionego znajdowały się przedziwne pergaminy zapisane w hermetycznym języku. Wygląda na to, że w listach była mowa o praktykach okultystycznych, ale nikt nie wie, kto je przysłał. Edward kiedyś już widział podobne znaki w pracowni Hythama, mędrca, który wziął go pod swoją opiekę. Hytham jest członkiem tajnego zakonu Ukrytych, który mógłby odpowiedzieć na pytania Edwarda i dać mu to, o czym marzy: wolność i wiedzę.
Zabarwiona ezoteryką powieść graficzna pełna przygód rozgrywających się w średniowiecznej scenerii. To pierwszy tom, który powstał dzięki współpracy Ubisoftu i wydawnictwa Glénat. W tej historii, niezależnej od najnowszej części gry „Assassin’s Creed Valhalla”, ale z nią związanej, Mathieu Gabella i Paolo Traisci wykorzystują to, co najlepsze w tym uniwersum: nie brakuje tu akcji i tajemnicy, braterstwa i zdrady, historii i mitów…

Star Wars. Mandalorianin, tom 1
Scenariusz: Yūsuke Ōsawa
Rysunki: Yūsuke Ōsawa
Przekład: Alex Hagemann
Oprawa: oprawa miękka z obwolutą
Objętość: 166 stron
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-6425-3
Język oryginału: japoński
Seria: Star Wars
Kategoria: manga
Tematyka: science fiction

Pięć lat po śmierci Dartha Vadera… Niedobitki Imperium wciąż działają z ukrycia i pokój nie może zagościć w galaktyce. W tych czasach anarchii i chaosu na planecie Arvala-7 zjawia się samotny łowca nagród – Mandalorianin. Tym razem, na zlecenie sił Imperium, ma pojmać tajemniczego osobnika, za którego została wyznaczona spora nagroda… Przed wyruszeniem na misję łowca poznaje jedynie wiek poszukiwanego.
Star Wars. Han Solo i Chewbacca.
Za milion kredytów. Część pierwsza, tom 1
Scenariusz: Marc Guggenheim, Cavan Scott, Justina Ireland,
Steve Orlando, Jody Houser
Rysunki: David Messina, Ivan Fiorelli, Georges Jeanty,
Victor Olazaba, Paul Fry, Kei Zama
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 160 stron
Format: 167×255
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-5693-7
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars. Han Solo i Chewbacca
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Sympatyczny łobuz Han Solo i jego partner w przemytniczym biznesie, Wookiee Chewbacca, wykonują zlecenie dla samego Jabby… i tym razem u ich boku pracuje rodiański łowca nagród Greedo! To ma być przyjemna, łatwa robota. Co może pójść nie tak? Na początek… spotkanie z kimś, kogo Han zdecydowanie nie spodziewał się zobaczyć… A kiedy sejf, który stanowi cel misji, zostaje złamany – nie uwierzycie, co jest w środku! Dodatkowo: zbiór krótkich opowieści będących hołdem dla ulubionego święta galaktyki. Szczęśliwego Dnia Życia!

Star Wars. Łowcy nagród.
Atak na „Vermilliona”, tom 5
Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Natacha Bustos, Paolo Villanelli
Przekład: Katarzyna Nowakowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 54,99
ISBN: 978-83-281-5689-0
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars. Łowcy nagród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Tom 5 serii wydawanej w USA od 2020 roku, opowiadającej o najgroźniejszych najemnikach i draniach odległej galaktyki. Najbardziej niedoceniany łowca nagród w galaktyce bierze udział w swojej największej przygodzie, która na zawsze zmieni przestępczy świat Gwiezdnych Wojen! Dengar przewodzi drużynie łowców nagród T’ongi w desperackiej próbie włamania się do twierdzy Szkarłatnego Świtu. Jednocześnie prowadzi tę ekipę w pułapkę! Czas im się kończy. Czy młoda dziewczyna przypłaci porażkę życiem? Tymczasem cyborg Valance ma nowe zastosowanie jako tajna broń Dartha Vadera. Ale jak daleko jest w stanie się posunąć, żeby chronić imperialnego oficera przed zabójcami? Zdesperowani, aby zdobyć kredyty, łowcy podejmują niebezpieczne zlecenie… na skraju czarnej dziury! A Dengar może wreszcie dostać to, na co zasługuje.

Rick i Morty. Aktywa korporacji
Scenariusz: James Asmus
Rysunki: Jarrett Williams
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 112 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6683-7
Język oryginału: angielski
Seria: Rick i Morty
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Nowy tom przygód bohaterów znanych z kultowego serialu telewizyjnego: geniusza Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha! Morty ma już dość pokręconych wypraw z dziadkiem. Dzięki nowej aplikacji chce się poczuć normalnie, jak inne nastolatki. Niestety, źle wybiera. Kiedy bezmyślnie akceptuje warunki użytkowania apki, przekazuje wszystkie swoje prawa nieznanej firmie, a ta natychmiast przejmuje kontrolę nad każdym aspektem jego życia. I nie tylko jego! Korporacja może bezkarnie wykorzystywać wynalazki Ricka w niecnych kapitalistycznych celach. Rick podejmuje próbę ratowania siebie i wnuka, ale nasi bohaterowie zostają zesłani do niezbadanego wymiaru…
Album stworzyli scenarzysta James Asmus („Quantum and Woody”, „The Deliquents”) oraz rysownik Jarrett Williams („Super Pro KO!”, „ Rico Nasty: Nightmare Vacation”).
Uwaga: tylko dla dorosłych!


Czarodzieje i ich dzieje, tom 4
Scenariusz: Matteo Venerus, Silvia Martinoli, Gabriele Panini
Rysunki: Roberto Marini, Fabio Pochet, Valerio Held,
Francesco D’Ippolito
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 368 stron
Format: 132×194
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5523-7
Język oryginału: włoski
Seria: Czarodzieje i ich dzieje
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Czwarty tom serii o przygodach dzielnej drużyny Miki i Magowie. Wejdź do świata legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników, smoków… a także znakomitego humoru! Odkryj nowe przygody znanych disnejowskich bohaterów w świecie fantasy! Drużyna Miki i Magowie musi odnaleźć tajemniczego władcę, który według przepowiedni ma zjednoczyć wszystkie ludy przed nowym brzaskiem i uzyskać moc smoka. Podczas wyprawy Miki, Goofy, Donald i Fafnir poznają kolejne królestwa, mierzą się z wieloma niebezpieczeństwami, groźnymi wojownikami i mrocznymi zastępami, spotykają dawnych wrogów, takich jak Czarny Piotruś i Fantomen, a także wiernych sprzymierzeńców: Minnie, Klarabellę, Grandalfa. Czy zdołają przywrócić pokój i harmonię wszystkim krainom? Jakie przygody czekają ich w Oberonie, nadrzewnym królestwie legendarnych elfów i na arenach w świecie mocarnego Orosa? Czy są gotowi stawić czoło przeznaczeniu? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „Legendary Collection Wizards of Mickey”: 1. „Aurora”, „Magicraft”; 2. „Oberon”, „Arena”, „Destino”.

Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja.
Rośliny i zwierzęta, tom 2
Scenariusz: Silvia Bencivelli, Piero Genovesi, Luca Pagani, Chiara Segré, Andrea Vico, Jacopo Olivieri, Tea Orsi
Rysunki: Denise Shimabukuro, Sara Storino, Letizia Algeri, Manuela Razzi, Danilo Loizedda
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6408-6
Język oryginału: angielski
Seria: Nauka z komiksem
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: popularno-naukowy

Seria o tematyce naukowej dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Każdy tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Dziwne znalezisko to tylko początek niesamowitej przygody, dzięki której Lilo i Stich odkryją, jak zmieniało się życie na Ziemi. Na czym polega ewolucja? Opowie o tym energiczny kosmita Plikli – ekspert od planety Ziemia. Zaprzyjaźnij się z moa-nalo, niezwykłym hawajskim ptakiem. Dowiedz się, czym jest bioróżnorodność, poznaj fascynujące umiejętności roślin i tajemnice prehistorycznych zwierząt.

Książęca Wola.
Na gruzach imperium olbrzymów, tom 2
Scenariusz: Denys Fadejew
Rysunki: Maksym Bohdanowskyj
Przekład: Marianna Voskovniuk
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 216×216
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-6708-7
Język oryginału: ukraiński
Seria: Komiks ukraiński. Książęca Wola
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Drugi tom ukraińskiej serii dla dzieci opowiadającej o rycerskich chomikach.
Minął rok, odkąd wielki książę Kijowa razem z drużyną udał się na poszukiwanie bogini Nadziei. Książę nie wrócił, więc nasi przyjaciele, Miłogryź, Chytrosław, Światłoskok i Znachorka, ruszyli w podróż jego śladem. Chomikowycz, regent księcia Marchewsława, próbował ich powstrzymać, lecz nie zdołał tego uczynić, ponieważ został wygnany. Nowym regentem ogłoszono uczciwego kowala. Ślad księcia zaprowadził bohaterów do znanego im z bajek i legend miasta olbrzymów. Czy to prawda, że nikt już w nim nie mieszka?
„Książęca wola” to komiks fantasy, którego akcja dzieje się w średniowieczu, w magicznej krainie przypominającej Ruś Kijowską. Scenariusz opowieści napisał Denys Fadejew, a rysunki stworzył Maksym Bohdanowskyj. Obaj twórcy pracowali przy albumach „Zwycięstwo” i „Wola”. Komiks wzbogacają plansze historyczne poświęcone historii Ukrainy.

Cedryk – Do nogi, mówiłem!
Scenariusz: Raoul Cauvin
Rysunki: Laudec
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6676-9
Język oryginału: francuski
Seria: Komiksy są super!
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Następna część opowieści o pomysłowym chłopcu i jego wesołym dziadku. Marzeniem Cedryka jest zdobycie serca Chen, próbuje więc różnych sposobów, aby zrobić na niej wrażenie: czy to miesiącami zbierając pieniądze na rolki, czy zmuszając tatę do kupna konia, czy samotnie ruszając w ciemny las pośrodku nocy! Niestety chłopiec równie często osiąga cel, co się ośmiesza… Na szczęście ma dziadka, a trzeba przyznać, że dobrana z nich para, bo dziadek jest tak samo szalony, złośliwy i uparty jak jego wnuczek!
Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angoulême) scenarzysta Raoul Cauvin („Niebieskie Mundury”, „Kupidyn”) oraz rysownik o pseudonimie Laudec („L’an 40”, „Taxi girl”). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany.
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Tato, chcę dostać konia!”, „Do nogi, mówiłem!” oraz „Burza domowa”.

Lil i Put – Wzloty i upadki, tom 6
Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Piotr Bednarczyk
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6603-5
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Szósty tom humorystycznej opowieści fantasy dla odbiorcy w każdym wieku. Album, podobnie jak poprzedni tom, zawiera zbiór wielu jedno- oraz kilkustronicowych opowieści, z których większość ukazała się w ciągu ostatnich kilku lat na łamach magazynu „Nowa Fantastyka”.
Put marzy o lataniu! Aby osiągnąć ten cel, eksperymentom nie ma końca. Niestety przyprawiają one tylko o ból głowy bądź to samego Puta, bądź wszystkich w otoczeniu. Lil z kolei kontynuuje próby pokonania Utopca, co ma równie destrukcyjne skutki. Razem z elfką Miksją Iskier przeżyją serię zakręconych przygód, takich jak pobyt na bezludnej wyspie z gigantycznym krabem czy wyprawa na biegun północny. Zajrzymy też na bal wampirów i dowiemy się, jak w świecie Małoludów wygląda szkoła oraz co ma ona wspólnego z zombie ich przodków. Później wszyscy mieszkańcy krainy ruszą w szaleńczy wyścig, aby odnaleźć pewien legendarny skarb. Jak zawsze będzie wesoło, przygodowo, zwariowanie i z odrobiną dreszczyku grozy!
Scenariusz komiksu napisał Maciej Kur, absolwent warszawskiej ASP, współautor seriali animowanych i filmów dokumentalnych. Rysunki są dziełem innego absolwenta warszawskiej ASP – ilustratora, malarza i twórcy murali Piotra Bednarczyka. Obaj Panowie są także autorami kontynuacji kultowej serii Janusza Christy „Kajko i Kokosz”.
„Lil i Put” to komiks wyróżniony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Odcinek „PLUSK” ukazał się w podręczniku języka Polskiego do klas VII, zaś przygody „Lila i Puta” ukazują się regularnie w magazynie „Nowa Fantastyka”.

 

 

Kategorie: Fantastyka