Holly Black, Ted Naifeh “Mroczne sąsiedztwo. Krew”

Przekład z języka angielskiego: Stanisław Kroszczyński

Data premiery: 15 września 2023
Tytuł oryginału: The Good Neighbors. Book three. Kind
Projekt okładki: twarda
Oprawa: twarda
Format: 150×230
Liczba stron: 128
ISBN 978-83-8266-283-2
Gatunek: Komiks fantasy YA
Kategoria wiekowa: 12+
Seria: Mroczne sąsiedztwo
Tom w serii: 3

Z niesamowitej wyobraźni Holly Black, królowej młodzieżowego dark fantasy, wyłoniła się tajemnicza i wspaniała seria powieści graficznych dla nastolatków z elfami w roli głównej.

Trzeci i finalny tom cyklu zaskoczy czytelników błyskotliwymi intrygami.

Czy Rue przyjmie swe mroczne dziedzictwo?

A może odezwie się w niej ludzki pierwiastek?

Elfy zwlekały przez stulecia, lecz w końcu przejęły władzę w mieście ludzi. A to oznacza, że elfowie i ludzkie istoty nie były dobrymi sąsiadami…

Świat Rue się rozpada. Elfy zajęły jej miasto, spychając ludzi do roli poślednich istot. Jej dziadek odszedł, a elfowa matka triumfuje. Ojciec Rue popadł w dziwne otępienie. A jej chłopak? Dale woli dać się pożreć żywcem niż mieć do czynienia z Rue.

Między ludźmi a elfami narasta napięcie, tymczasem Rue tak wiele łączy z obiema stronami. Wychowała się w ludzkim świecie, ma wśród ludzi przyjaciół i rozumie, że ludzkie istoty chcą się bronić. Ciągnie ją jednak i do świata elfów, w którym rządzi teraz jej piękna, groźna matka. Co więcej, odczuwa silną więź ze światem natury.

Czy Rue zdoła doprowadzić do zgody między elfami i ludźmi? Czy będzie musiała się zdobyć na odwagę i do końca doprowadzić zamiar powzięty przez jej dziadka?

Finałowy tom trylogii MROCZNE SĄSIEDZTWO zaskakuje czytelnika misterną intrygą w najlepszym stylu fantasy!

 

O autorach:

Holly Black, autorka ponad trzydziestu powieści dla młodych czytelników. Jest finalistką Eisner Award oraz Lodestar Award, laureatką nagród Mythopoeic, Nebula Award i Newbery Honor. Jej książki przetłumaczono już na 32 języki, doczekały się też ekranizacji.
Nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazały się dwie trylogie fantasy: OKRUTNY KSIĄŻĘ (na którą składają się tomy “Okrutny książę”, “Zły król” i “Królowa niczego”) oraz ELFY ZIEMI I POWIETRZA (“Zła królowa”, “Serce trolla” i “Żelazna kraina”).
Cykl OKRUTNY KSIĄŻĘ uzupełniają dwie osobne powieści nawiązujące do wydarzeń rozgrywających się w trylogii: “Las na granicy światów” oraz “Dlaczego król elfów nie znosił baśni”.

“Księga Nocy” to jej pierwsza powieść fantasy dla dorosłych.

Holly Black mieszka w Nowej Anglii razem z mężem i synem w domu z tajemną biblioteką.
http://blackholly.com/

Ted Naifeh  jest autorem i ilustratorem wielu uznanych powieści graficznych, w tym “Polly and the Pirates”, “Courtney Crumrin and the Night Things” oraz “Courtney Crumrin Tales: Portrait of the Warlock as a Young Man”. Zilustrował również popularne serie Death Jr. i Gloomcookie.

Kategorie: Fantastyka