Mrok Północy

Przegląd

Jest rok 1600. Wielka i bogata Rzeczypospolita Obojga Narodów jest największym mocarstwem Europy, rozciągającym się od chłodnej północnej Rygi aż po gorące stepy Ukrainy. Żyzne pola i potężne puszcze sąsiadują ze wspaniałymi magnackimi pałacami. Stolica kraju, Warszawa, z miesiąca na miesiąc wypełnia się bogatymi rezydencjami, a Zamek Królewski staje się powodem zazdrości władców innych mocarstw.

Nad spokojny kraj nadciągają jednak czarne chmury z sąsiedniej Szwecji. Wrogowie i zdrajcy czają się na każdym kroku. Naprzeciw tej nawałnicy rusza garstka obrońców na czele z porucznikiem Jerzym Wołodyjowskim oraz bohaterem z przypadku, miłośnikiem trunków i kobiecych wdzięków – młodym Janem Onufrym Zagłobą.
Pojawiają się także piękne kobiety – kniazianka Julia Kurczówna i hrabianka Konstancja de Lorche, które skradną serca głównych bohaterów. Zanim jednak panny padną w ich ramiona, muszą wydostać się z rąk czarnych charakterów dybiących na ich cnotę i życie.

„Mrok Północy” jest nie lada gratką dla miłośników Trylogii Henryka Sienkiewicza. To prequel klasycznej opowieści, której akcja rozpoczyna się niemal pięćdziesiąt lat przed wydarzeniami opisanymi w „Ogniem i mieczem”.

www.wydawnictwo-astra.pl

Kategorie: Literatura