Uczucia. Nie ma się czego bać

Przegląd

Mam prawo do błędów.

Żyję pierwszy raz.

Premiera książki Michaliny Tańskiej

 

 

W księgarniach już 27 września

A może by tak zaprzyjaźnić się ze sobą? Choć brzmi to jak najprostszy plan na świecie, nie tak łatwo go zrealizować. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Zaakceptowanie własnej niedoskonałości to pierwszy krok na drodze do szczęścia.

Kultowe już rysunki o uczuciach, publikowane na Instagramie przez Michalinę Tańską, pomagają zrozumieć i uporządkować własne myśli. Dzięki nim dowiecie się, jak troszczyć się o siebie, nauczyć się odpuszczać i uciszyć wewnętrznego krytyka. Autorka – z perspektywy psycholożki, ale również osoby zmagającej się z chorobą afektywną dwubiegunową – opowiada o życiu z depresją i manią. Dzieląc się własnymi doświadczeniami, podpowiada, jak pomóc osobom, które znalazły się w kryzysie psychicznym. Tańska uczy empatii i zachęca do zastanowienia się nad sposobem komunikacji z tymi, którym w danej chwili jest po prostu trudniej.

Książka zawiera niepublikowane wcześniej rysunki i miejsce na notatki i przemyślenia. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie chcą już dłużej uciekać przed uczuciami!

Mam na imię Michalina i mam dwubiegunówkę. Nie oznacza
to jednak, że zwiedziłam bieguny północny i południowy.
Po prostu moje emocje wpadają w depresję,
następnie w manię, a nastrój gwałtownie się waha. Choroba
jest ze mną od lat, jednak moment diagnozy nastąpił dopiero
trzy lata temu w trakcie epizodu depresyjnego. Przez tę chorobę
straciłam przyjaciół i nie potrafiłam wejść w głęboką relację
romantyczną, ale też dzięki temu zaburzeniu mogę rysować
i dzielić się z innymi swoim doświadczeniem, co jest pewnego
rodzaju autoterapią.

Michalina Tańska – psycholożka i rysowniczka. Na swoim instagramowym profilu szerzy wiedzę o zdrowiu psychicznym. Za pomocą czarno-białych rysunków oswaja tematy związane z terapią, diagnozą zaburzeń psychicznych czy braniem leków. Zafascynowana pająkami, opiekuję się ptasznikiem o imieniu Albert.

 

 

Kategorie: Hobby i Poradniki