Małgorzata Rejmer “Ciężar skóry” – premiera: 08.11.2023

Przegląd

Małgorzata Rejmer
Ciężar skóry

Premiera: 08.11.2023

Ciało, trauma, magia. Codzienna groza życia i marzenia o wolności.
Autorka głośnych reportaży o Bałkanach powraca do prozy.

Polska, Albania, Kosowo. Graniczne sytuacje zamknięte w jedenastu zmysłowych opowieściach – o wyobcowaniu i szukaniu bliskości, o przemocy i codziennych klęskach. O tym, jak słabi mogą poczuć się silni, a odrzuceni – znaleźć miłość.

Ciężar skóry to mroczne baśnie dla dorosłych, które zbaczają z torów realizmu i pozwalają spojrzeć na współczesnego człowieka z nowej, często zaskakującej perspektywy. Wytrącają ze strefy komfortu i zmuszają do zastanowienia się nad kwestiami, których w rutynie codziennego życia wolimy nie dostrzegać.

Żonglując stylami, Rejmer kreśli panoramę współczesnych niepokojów, frustracji i pragnień.

 

Małgorzata Rejmer (ur. 1985) – pisarka, reporterka i publicystka. Debiutowała w 2009 roku powieścią Toksymia, za którą była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody PTWK. Przez osiem lat mieszkała na Bałkanach, czego rezultatem są jej dwie książki reporterskie: Bukareszt. Kurz i krew (2013) o Rumunii oraz Błoto słodsze niż miód (2018) o Albanii.

Za Bukareszt Rejmer otrzymała Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Nagrodę Literacką Gryfia i Nagrodę TVP Kultura. Błoto słodsze niż miód przyniosło jej Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Kościelskich i Nagrodę im. Arkadego Fiedlera. Wielokrotnie nominowana, m.in. do nagród Nike, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody im. Beaty Pawlak, National Geographic Traveler i innych. Wyróżniona tytułem Młodej Ambasadorki Polszczyzny. Jej książki ukazały się w dziewięciu krajach.

Mieszka w Warszawie, a sercem na Bałkanach.

 

www.wydawnictwoliterackie.pl

 

 

Kategorie: Literatura