Bea Fitzgerald, Girl, Goddess, Queen

Przegląd

GIRL, GODDESS, QUEEN
Bea Fitzgerald

Cykl – ISBN 978-83-8266-282-5
Tom – Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wiek 13+ Format 145×215
Tytuł oryginalny Girl, Goddess, Queen Liczba stron ok. 480
Kategoria fantasy YA Cena 54,90
Tłumaczenie Stanisław Kroszczyński
Premiera 27 września

Zbuntowana, młoda bogini i narcystyczny władca piekieł, który swoją dumę musi schować do kieszeni. Bo bogini ma plan…

Brawurowy i zaskakujący retelling
jednego z najpopularniejszych greckich mitów!

Tysiące lat temu bogowie skłamali, twierdząc, że Persefona była tylko pionkiem w ich politycznej grze. Że Hades porwał ją i zmusił do małżeństwa. Że rozpacz Demeter spustoszyła Ziemię.

To tylko mit. Prawdziwa historia jest o wiele ciekawsza!

Persefona wcale nie została porwana do świata umarłych – sama skoczyła w czeluść Hadesu. Nie miała bowiem zamiaru poślubić samolubnego, narcystycznego boga, bardziej zakochanego w sobie niż w niej. Zawitała do jego królestwa tylko po to, by zawrzeć pewien układ.

Teraz musi jedynie przekonać irytująco seksownego, aroganckiego i bardzo nieuprzejmego władcę zaświatów, by zgodził się na jej plan. Plan, który wstrząśnie Olimpem!

A konsekwencje mogą być zabójcze. Zwłaszcza jeśli już jesteś w piekle…

Świeże spojrzenie na świat bogów i ludzi, mit o Hadesie i Persefonie w nowatorskim, współczesnym ujęciu.
Wciągający i zabawny romans fantasy, stworzony przez wschodzącą gwiazdę TikToka.

 

„Bea Fitzgerald wywraca do góry nogami wszystko, co wiemy o Persefonie i Hadesie, czyniąc z nich bohaterów zaskakującej, a przy tym tchnącej optymizmem komedii romantycznej.”
Jennifer Saint, autorka bestsellerowej Ariadny

„Jeśli lubisz fantastykę, mitologię, ale kochasz też romanse – bogowie są po twojej stronie, ponieważ te trzy rzeczy spotkały się właśnie w tej jednej książce!”
„Cosmopolitan” (Najlepsza książka lipca 2023)

„Debiut Bei Fitzgerald jest jak powiew świeżego powietrza. Ta dowcipna i wzruszająca historia dziewczyny, która z jednej strony jest doskonała, z drugiej – nieustannie przyciąga nieszczęścia, z pewnością przypadnie do gustu czytelnikom.”
„Telegraph”

„Ponadczasowi bogowie, złożoność rodzinnych więzi, zaciekły protagonista i namiętny, acz powoli rozkręcający się romans.”
Sue Lynn Tan, autorka bestsellera „Sunday Timesa” Córka bogini księżyca

„Girl, Goddess, Queen jest po prostu boska. Bea zmiksowała klasyczny mit z elektryzującym romansem i dowcipnym, nowoczesnym twistem. Pięknie napisana, absolutnie wspaniała i niesamowicie mocna książka – obowiązkowa pozycja, która powinna znaleźć się na szczycie każdego stosu książek do przeczytania.”
Beth Reekles, autorka bestsellera The Kissing Booth

 

BEA FITZGERALD
Autorka książek i twórczyni treści marketingowych, która w wolnym czasie uwielbia pisać romantyczne fantasy dla młodzieży i mroczne powieści dla starszych czytelników. Przez wiele lat pracowała w wydawnictwie, zajmując się marketingiem, redakcją, a ostatnio także sprzedażą praw. Ukończyła studia pierwszego stopnia na University of Reading, a do licencjatu z literatury angielskiej przemyciła tyle wątków z historii starożytnej, ile tylko zdołała (z koniem trojańskim na czele).

Beę fascynują opowieści – intryguje ją sposób, w jaki trwają i rezonują przez wieki i pokolenia. Dni spędza na pracy z fantastycznymi autorami i autorkami, a nocami próbuje zostać jedną z nich.

 

 

 

 

Kategorie: Fantastyka