Bestsellery wydawnictwa MUCHOMOR

Przegląd

Najchętniej kupowane pozycje wydawnictwa w ostatnim miesiącu

BAJKI FILOZOFICZNE
Michel Piquemal

60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu i mitologii. Książka pomaga stawiać pytania i szukać odpowiedzi, dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Szuka odpowiedzi na takie pytania jak: Jaki jest sens życia? Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Pozwala poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, przeczytać opowieści z dalekich Chin i Persji.

https://www.muchomor.pl/bajki-filozoficzne

WIATR
Anna Skowrońska

WIATR, WODA, OGIEŃ i ZIEMIA to zestaw obowiązkowy dla każdego, kto interesuje się klimatem i ekologią. 4 książki w prosty sposób opowiadają i pokazują złożone mechanizmy, które rządzą naturą. „WIATR” zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. Pokazuje co dzieje się, gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros. Opisuje się jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Dociera do nowoczesnych farm wiatrowych u wybrzeży Szkocji i do starodawnych wiatraków w Iranie. Ilustracje zrobiły doskonałe polskie graficzki Agata Dudek i Małgorzata Nowak. „Wiatr” to 64 strony, które rozbudzą ciekawość poznawania zjawisk w przyrodzie.

https://www.muchomor.pl/pl/p/Wiatr/235

 

ZIEMIA DO KSIĘŻYCA
Lara Albanese

Ta książka opowiada historię misji, jej bohaterów a także całą historię podboju kosmosu. Pokazuje jak wyglądała rywalizacja o podbój kosmosu pomiędzy USA i ZSRR w czasie zimnej Wojny, kim był pierwszy człowiek w kosmosie, Jurij Gagarin, jakie zwierzęta wysłano w kosmos i jak się to dla nich skończyło, jak wyglądają przygotowania astronautów, ich strój i kosmiczny rower. Ta pozycja to prawdziwa podróż w kosmos.

https://www.muchomor.pl/pl/p/Ziemia-do-Ksiezyca/229

www.muchomor.pl

Tagi: Muchomor