Soman Chainani, Akademia Dobra i Zła. Upadek

Przegląd

Każdy początek… ma swój koniec.

To już koniec tej baśni. Finałowy tom emocjonującego prequelu serii Akademia Dobra i Zła, która trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”, sprzedała się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy i została przetłumaczona na 29 języków.

Waśń zatruwa serca dyrektorów Akademii a wielka bitwa pomiędzy Dobrem a Złem wisi w powietrzu! Czy szkoła przetrwa morderczą rywalizację braci?

To, co powstało, musi upaść.
Dwóch braci. Jeden dobry. Jeden zły.
W zamian za władzę i nieśmiertelność, czuwają nad Bezkresnym Lasem i sprawują pieczę nad Akademią Dobra i Zła. Jednak wszyscy Mistrzowie Akademii muszą stawić czoło próbie. Próbie lojalności. Czy zdołają wyjść z niej obronną ręką? Co się dzieje, gdy zaufanie zostaje nadszarpnięte, a więzy krwi… zerwane?
Kto przetrwa? Kto zginie? I co dalej z Akademią i jej uczniami?
Podróż, która rozpoczęła się sto lat temu, nieuchronnie zmierza ku końcowi. Opowieść o bliźniaczych Mistrzach Szkoły doprowadza ich na skraj wojny i szokującej konkluzji, która na zawsze zmieni losy Akademii.

Ekranizacja 1. tomu „Akademii Dobra i Zła” w gwiazdorskiej obsadzie już do obejrzenia na platformie Netflix!

O autorze

Soman Chainani jest autorem cyklu Akademia Dobra i Zła, który trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”. Ta baśniowa sześciotomowa saga sprzedała się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy, została przetłumaczona na 29 języków, pierwszy tom doczekał się ekranizacji Netflixa.
Soman jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda, ukończył podyplomowe studia filmowe na Uniwersytecie Columbia.
Rozpoczął swoją karierę jako scenarzysta i reżyser, a jego filmy były wyświetlane na ponad 150 festiwalach filmowych na całym świecie. Był także nominowany do nagrody Waterstone w dziedzinie literatury dziecięcej.
Co roku odwiedza szkoły na całym świecie, aby rozmawiać z dziećmi i dzielić się z nimi swoją tajemnicą: czytanie jest ścieżką do lepszego życia.
Odwiedź jego stronę:

Przekład z języka angielskiego: Małgorzata Kaczarowska

Data premiery: 14 czerwca 2023
Tytuł oryginału: Fall of the School for Good and Evil
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135×200
Liczba stron: 352
Dostępność: niedostępny
ISBN 978-83-8266-242-9
Gatunek: fantasy Young Adult
Kategoria wiekowa: 12+
Inne dostępne wersje: EBOOK
Seria: Akademia Dobra i Zła. Prequel
Tom w serii: 2

Kategorie: Fantastyka, Literatura