Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

Przegląd

 

Premiera 9 sierpnia 2023 r.

Armada, tom 5
Scenariusz: Jean-David Morvan
Rysunki: Philippe Buchet
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 196 stron
Format: 215×290
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-5796-5
Język oryginału: francuski
Seria: Armada
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne… Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady. Piąty album zbiorczy zawiera oryginalne tomy: „Chłód”, „Epidemia”, „Zatrzymani w czasie i „Aktualizacja”.

Injustice. Bogowie pośród nas: Rok piąty, tom 5
Scenariusz: Brian Buccellato
Rysunki: Mike S. Miller, Bruno Redondo, Tom Derenick i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 472 strony
Format: 170×260
Cena: 199,99
ISBN: 978-83-281-5700-2
Język oryginału: angielski
Seria: Injustice
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

W wojnie pomiędzy Supermanem a Batmanem wszyscy bohaterowie zdecydowali, za kim się opowiadają. Przez pięć lat dawni przyjaciele i sprzymierzeńcy toczyli walki, w których po obu stronach padały ofiary. W końcu dochodzi do impasu – zarówno Batman, jak i Superman zdają sobie sprawę, że zyskają przewagę, tylko jeśli posuną się do czegoś, co do tej pory było nie do pomyślenia. Muszą więc zwerbować swoich dawnych wrogów, aby wraz z nimi zaatakować byłych przyjaciół!
Batman sprzymierza się ze złoczyńcami, którzy tak jak on unikają zabijania – takich jak członkowie galerii Łotrów Flasha. Superman tymczasem zawiera układ z jedynym człowiekiem, który kiedykolwiek złamał Nietoperza – z Bane’em! Aby wyciągnąć Batmana z ukrycia, Bane przekroczy granicę, której przekraczać nie powinien.
Historia prowadząca do fabuły znanej z gry wideo zmierza do szokującego finału. Scenariusz Briana Buccellato („Detective Comics”) uzupełniają rysunki Mike’a S. Millera („Adventures of Superman”), Brunona Redondo („Suicide Squad: Zła krew”, „Nightwing”) i Toma Derenicka („JLA”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Injustice: Gods Among Us: Year Five” #1–20 oraz „Injustice: Gods Among Us: Year Five Annual” #1.

 

DC Black Label. Catwoman – Samotne miasto
Scenariusz: Cliff Chiang
Rysunki: Cliff Chiang
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 224 strony
Format: 216×276
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-6511-3
Język oryginału: angielski
Seria: DC Black Label
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. To w pełni autorska opowieść wizjonerskiego artysty Cliffa Chianga („Wonder Woman”, „Paper Girls”), który sam napisał scenariusz, a także stworzył rysunki i nałożył kolory. Ta niezwykle artystyczna i poruszająca wizja losów najważniejszych postaci uniwersum DC na zawsze zmieni twoje spojrzenie na bohaterów i złoczyńców Gotham!
Dziesięć lat temu w masakrze zwanej Nocą Błazna życie stracili Batman, Joker, Nightwing i komisarz Gordon… a Selina Kyle, Catwoman, trafiła do więzienia.
Dekadę później w Gotham zakazano działalności kryjących się za maskami zarówno bohaterów, jak i złoczyńców. Nowe Gotham jest czystsze, bezpieczniejsze… i, pod bacznym nadzorem burmistrza Harveya Denta i jego batglin, o wiele mniej wolne.
Nie tylko miasto się zmieniło, również powracająca do niego Selina Kyle jest już zupełnie kimś innym… A jedyne, na czym jej zależy, to odkrycie pewnej tajemnicy, chce odnaleźć Orfeusza – ostatnią rzecz, która łączy ją z Batmanem.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Catwoman: Lonely City” #1-4.

 

Lucky Luke. Phil Defer, tom 8
Scenariusz: Morris
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-5706-4
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Ósma opowieść o Lucky Luke’u, Samotnym Kowboju, który nie musi nosić gwiazdy stróża prawa, aby strzec porządku.
W pewnym mieście na Dzikim Zachodzie nie ma szeryfa, jest za to saloon – jedyny w promieniu wielu mil. Kłopoty zaczynają się w chwili, gdy tuż obok powstaje drugi saloon. Wściekły właściciel pierwszego baru wynajmuje rewolwerowca Phila Defera, aby pozbył się konkurencji. Przypadek sprawia, że w sam środek tego zamieszania trafia Lucky Luke. Jak potoczy się jego walka z Deferem?
Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

 

 

Mój pierwszy komiks 5+. Rodzina Borsuków
i Lisów przedstawia: Drzewa, tom 2
Scenariusz: Brigitte Luciani
Rysunki: Eve Tharlet
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 32 strony
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-6104-7
Język oryginału: francuski
Seria: Mój pierwszy komiks 5+
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki z panem Borsukiem i panią Lisicą! Dzisiaj rodzina Borsuków i Lisów opowie nam o drzewach. Nie trzeba daleko szukać, bo ich nora znajduje się dokładnie pod kasztanem! Dowiemy się bardzo dużo o budowie drzew i ich rodzajach, a każdy z bohaterów przedstawi swoje ulubione drzewo.
To druga tematyczna książka – zabawna i pełna anegdot – ze świata rodziny Borsuków i Lisów, która doczekała się również animowanej adaptacji telewizyjnej. Wspaniała rodzinka!

 

Smerfy Komiks, Smerfy i dzieci, tom 40
Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford
Rysunki: Miguel Díaz
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-5790-3
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Nowa przygoda słynnych Smerfów, niezwykłych istot z zaczarowanego lasu.
Smerfom kończy się zapas soli, muszą więc wybrać się do odległej kopalni, gdzie od wieków wydobywają tę przyprawę. Tak zaczyna się seria niesamowitych zdarzeń, podczas których niebieskie skrzaty trafią do miasta, wylądują w lochu i wyjaśnią tajemnicę sprzed lat. Jak zakończy się niebezpieczna wyprawa Smerfów do świata ludzi?
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

Premiera 23 sierpnia 2023 r.

Ciemność
Scenariusz: Hubert
Rysunki: Vincent Mallié
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 152 strony
Format: 234×312
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-6150-4
Język oryginału: francuski
Seria: Ciemność
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Album zbiorczy obu tomów miniserii fantasy, która została bardzo wysoko oceniona przez francuskich czytelników i recenzentów. Zhańbiony rycerz może odzyskać honor, jeśli uwolni księżniczkę przetrzymywaną w ponurym zamczysku. Rusza stawić czoło niebezpieczeństwom. W tym miejscu kończy się uładzona baśń, do jakich przyzwyczajono nas w dzieciństwie, a zaczyna się baśń prawdziwa, pełna grozy i okrucieństwa. W tej historii nic nie jest tym, czym się z początku wydaje…
Scenariusz „Ciemności” napisał Hubert (właśc. Hubert Boulard), zmarły w 2020 roku bretoński współtwórca różnorodnych gatunkowo opowieści graficznych, w tym biograficznej historii „Joe la Pirate”, komiksu grozy „Le legs de l’alchimiste” czy kryminału „Miss pas touche”. Rysunki są dziełem Vincenta Malliégo, autora ilustracji do kilku serii fantastycznych, m.in. „Les aquanautes”, „Le grand Mort” czy niektórych tomów cyklu „W poszukiwaniu Ptaka Czasu”.

Świat Akwilonu.
Krasnoludy – Aral z Bractwa Świątyni, tom 3
Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Paolo Deplano
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 60 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6661-5
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Żyjące w świecie Akwilonu krasnoludy są podziwiane za zaawansowaną wiedzę inżynieryjną, dzięki której drążą głębokie kopalnie, a niegdyś budowały też rozległe podziemne miasta.
Głęboko pod powierzchnią można znaleźć nie tylko metale szlachetne czy węgiel, ale także natknąć się na straszliwe tajemnice sprzed tysiącleci. Grupa inżynierów i wojowników z Bractwa Świątyni wyrusza na wyprawę w mroki pradawnego miasta, aby nie dopuścić do powrotu grozy z odległej przeszłości krasnoludzkiej rasy.
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – włoski grafik Paolo Déplano, znany z serii fantasy i humorystycznych („Les exilés d’Asceltis”, „Mercenaires”, „Un coin de ciel bleu”).
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Świat Akwilonu. Elfy – Wybraniec półelfów, tom 4
Scenariusz: Eric Corbeyran
Rysunki: Jean-Paul Bordier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6654-7
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Czwarty tom serii o elfach, ale tym razem poświęcony „mieszańcom”, czyli półelfom – istotom, które nigdzie nie są mile widziane.
Na rynku pewnego ludzkiego miasta zostaje ścięty parający się czarami półelf. W niezwykłych okolicznościach wygłasza przepowiednię o wybrańcu, który poprowadzi rasowych mieszańców do ziemi obiecanej. Każda przepowiednia ma to do siebie, że zawsze znajdzie się wielu, którzy chcą, aby się spełniła. Dodatkowy problem tkwi w tym, że może się pojawić aż kilku wybrańców…
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni francuscy autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem uniwersum: scenarzysta Éric Corbeyran, autor tekstów do wieluset albumów („Metronom”, „Zaklinacze Opali”, „XIII: Mystery”) oraz rysownik Jean-Paul Bordier („Souvernirs d’un Elficologue”, „Krasnoludy”).
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Wola, tom 2
Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Jewhen Tonczyłow
Przekład: Marianna Voskovniuk
Oprawa: twarda
Objętość: 80 stron
Format: 216×285
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-6707-0
Język oryginału: ukraiński
Seria: Komiks ukraiński. Wola
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: historyczny

Drugi tom ukraińskiej serii steampunkowej. Jest rok 1919. Nad młodym Państwem Ukraińskim zbierają się chmury. Bolszewickie imperium, wykorzystując wewnętrzne konflikty, terror, manipulację i nieznane mistyczne technologie ożywiające zmarłych, próbuje podporządkować sobie Ukrainę. Hetman Pawło Skoropadski nakazuje majorowi kontrwywiadu Maksymowi Krzywonosowi stworzyć zespół, który rozszyfruje treść sowieckich dokumentów odkrytych w fabryce Arsenał w Kijowie. Tymczasem wszystkie czołowe służby wywiadowcze Europy polują na plany ukraińskiego projektu państwowego o nazwie Goliat… Seria „Wola” to mieszanka historii alternatywnej, science fiction i horroru. Drugi tom kontynuuje opowieść o przygodach ukraińskich bohaterów i ich walce o ocalenie świata. Rysownikiem komiksu jest Jewhen Tonczyłow („Zwycięstwo”), a jego scenariusz na podstawie oryginalnej opowieści Wjaczesława Buhajowa został napisany przez zespół autorów.

 

Conan – Szlak krwi, tom 8
Scenariusz: Fred van Lente, Cullen Bunn
Rysunki: Brian Ching, José Luis, Sergio Dávila,
Admira Wijaya, Dheeraj Verma
Przekład: Dariusz Stańczyk
Oprawa: twarda
Objętość: 432 strony
Format: 170×260
Cena: 179,99
ISBN: 978-83-281-6129-0
Język oryginału: angielski
Seria: Conan
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Zła wiedźma podszyła się pod powszechnie kochaną królową Khauranu – i tylko Conan, lojalny kapitan gwardii prawowitej władczyni, przejrzał jej intrygę! Żeby obalić czarownicę, musi jednak stawić czoło potężnej armii najemników. Niedługo potem trafi, bezbronny i półżywy, do obozu wojowniczych Kozaków, a szacunek, jakim obdarzy go ich wódz, stanie się powodem krwawej walki o władzę. Na koniec pewna nemedyjska księżniczka zwabi Barbarzyńcę na wyspę Xapur, gdzie czai się potwór…
Scenariusz tego tomu napisali Fred Van Lente („Marvel Zombies”) i Cullen Bunn („Hrabstwo Harrow”, „Szósty rewolwer”), a rysunki stworzyli Brian Ching, Andy Owens, Sergio Dávila, Admira Wijaya oraz Dheeraj Verma.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii „Conan The Avenger” #20–25 i „Conan The Slayer” #1–12.

 

Hellblazer, Mike Carey, tom 3
Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Leonardo Manco, Giuseppe Camuncoli,
Marcelo Frusin i inni
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 400 stron
Format: 170×260
Cena: 179,99
ISBN: 978-83-281-6144-3
Język oryginału: angielski
Seria: Hellblazer
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Trzeci, ostatni tom opowieści o Hellblazerze autorstwa Mike`a Carey`a. Ojcostwo nie jest łatwe dla nikogo, ale nabiera całkiem nowego wymiaru, gdy dziećmi są trzy żądne zemsty demony. John Constantine może to potwierdzić z całą odpowiedzialnością. Atakując jedną z najbliższych mu istot, demoniczni potomkowie pozostawiają mu tylko jedno wyjście: pójście do piekła u boku najdziwniejszego z przewodników. Jednak czy John przetrwa tę niebezpieczną podróż do serca otchłani? Ponowne spotkanie z dawno zapomnianym wrogiem może poważnie zagrozić jego planom.
HELLBLAZER to najdłużej ukazująca się seria imprintu Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. W niniejszej edycji przedstawiamy postać Hellblazera w interpretacji Briana Azzarello (2 tomy), Gartha Ennisa (3 tomy), Warrena Ellisa (1 tom), Jamiego Delano (3 tomy) oraz Mike`a Careya (3 tomy).
Mike Carey kontynuuje ukazywanie Hellblazera jako maga o wielu twarzach. Podobnie jak Brian Azzarello, poprzedni scenarzysta tej serii, Carey nie zapomina o brytyjskich korzeniach postaci i otwiera czytelnikom drzwi do tej sfery życia Johna Constantine`a, która wciąż nie jest im znana: jego rodziny i przyjaciół.
Autorami rysunków w tym tomie są m.in. Leonardo Manco („Hellstorm: Prince of Lies”), Giuseppe Camuncoli („Inna historia uniwersum DC”) i Marcelo Frusin („Loveless”).

 

DC Deluxe. JSA: Złota Era
Scenariusz: James Robinson
Rysunki: Paul Smith
Przekład: Jakub Syty, Marek Starosta
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 200 stron
Format: 180×275
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-6187-0
Język oryginału: angielski
Seria: DC Deluxe
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kolejny klasyczny album komiksowy w serii DC Deluxe! Doceniona zarówno czytelników, jak i krytyków „Złota Era” ukazuje alternatywną historię komiksu. W Złotej Erze lat czterdziestych XX wieku bohaterowie o wyjątkowych zdolnościach bronili frontu domowego, dając nadzieję wycieńczonemu wojną narodowi. Flash, Green Lantern, Hawkman, Starman, Atom, Liberty Belle i wielu innych superbohaterów odpowiedziało na wezwanie Ameryki do broni, tworząc Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości. Ale po zakończeniu wojny bohaterowie przestali być potrzebni. Próbowali więc wieść zwyczajne życie. Jednak zarówno społeczeństwo, jak i rząd amerykański zaczęli spoglądać podejrzliwie na obdarzonych mocami nadludzi, ogarnięci obsesją wykorzeniania prawdziwych oraz zmyślonych zagrożeń. Pojawił się nowy bohater – Dynaman – wspierany przez polityków chcących narzucić narodowi faszystowskie ideały głoszone przez Komisję McCarthyʼego. Kiedy jednak okazuje się, że plany Dynamana są znacznie groźniejsze niż mogłoby się wydawać, staje się jasne, że powstrzymać go mogą tylko superbohaterowie Złotej Ery. Są gotowi oddać wszystko, co mają, aby pokonać rosnące zło, a czyniąc to, zapoczątkują zupełnie nową erę… Twórcami tej redefiniującej najlepszą epokę w dziejach komiksu opowieści są scenarzysta James Robinson („Starman”) i rysownik Paul Smith („The Uncanny X-Men”, „Nexus”).

 


Uniwersum DC. Superman: Syn Kal-Ela – Prawda, tom 1
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: John Timms, Daniele Di Nicuolo
Przekład: Jakub Syty
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 156 stron
Format: 167×255
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-5735-4
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom najnowszych przygód Supermana w ramach Uniwersum DC. Fabuła koncentruje się wokół Jonathana Kenta – syna Supermana. Jon ma własną wizję tego, jaką rolę powinien odgrywać w świecie Superman. Kiedy jego ojciec opuszcza Ziemię, Jon przywdziewa symbol nadziei oraz wszystkiego, co reprezentuje sobą Człowiek ze Stali. Nowy Superman usiłuje przejawiać większą inicjatywę jako obrońca sprawiedliwości na świecie. W rezultacie przysparza sobie potężnych wrogów.
Działania Jona doprowadzają do międzynarodowego incydentu, a młody Superman znajduje się na celowniku Henry’ego Bendixa, prezydenta wyspy Gamorra, oraz jego obdarzonych supermocami terrorystów. Szczęśliwie Jon może liczyć na wsparcie nowego gamorrańskiego przyjaciela Jaya Nakamury, dziennikarza undergroundowego źródła informacji o nazwie „Prawda”. Pomaga on Supermanowi przejrzeć na oczy i dostrzec zło, które swoją potęgą może przerastać nowego Człowieka ze Stali.
Tom stworzyli scenarzysta Tom Taylor („Injustice”) i rysownik John Timms („Harley Quinn”). Ta obowiązkowa lektura stanowi doskonały punkt wyjścia dla czytelników chcących wkroczyć w nową ekscytującą erę przygód Supermana.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Superman: Son of Kal-El” #1-6.

Uniwersum DC. Nightwing – Skok w światło, tom 1
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Bruno Redondo
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 348 stron
Format: 167×255
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-5730-9
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom przygód Nightwinga w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Dick Grayson wraca do Blüdhaven! Jego życie zaczyna się powoli układać. Przeprowadza się do nowego mieszkania i przygarnia uroczego szczeniaczka. Na jego drodze pojawia się ponownie Barbara Gordon i tym razem wszystko wskazuje na to, że może okazać się tą jedyną.
Dbanie o bezpieczeństwo Blüdhaven to duże wyzwanie, zwłaszcza teraz, gdy w mieście panoszy się najstraszliwszy wróg Nightwinga – tajemniczy łotr pozbawiający swoje ofiary serca znany jako Heartless. Jakby tego było mało, stanowisko burmistrza w mieście, którego przysięgał chronić Nightwing, obejmuje osoba o nazwisku… Zucco. Kiedy Dick bada przeszłość osoby noszącej nazwisko mordercy jego rodziców, odkrywa szokujące fakty, a te na zawsze zmienią jego życie.
Poza tym miliarder Dick Grayson ogłasza swoje plany dotyczące powołania Fundacji imienia Alfreda Pennywortha. Jednym z jej celów ma być pomoc bezdomnym dzieciom w znalezieniu domu. Blockbuster, potężny kryminalista działający w Blüdhaven, czuje się zagrożony – ma wrażenie, że władza nad miastem wymyka mu się z rąk. Zaciska więc zęby i każe swoim zabójcom dorwać Graysona. W albumie pojawiają się gościnnie także Flash, Tytani, a nawet Superman (w tej roli Jon Kent).
Album zawiera również wyjątkową, nominowaną do Nagrody Eisnera historię z zeszytu „Nightwing” #87 – jej cała fabuła toczy się na jednym, rozrysowanym na dwadzieścia dwie strony kadrze.
Tom Taylor („DCeased”, „Injustice”) oraz Bruno Redondo („Injustice”, „Suicide Squad: Zła krew”) wyprowadzają Nightwinga z cienia Nietoperza i kierują go w stronę światła!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Nightwing” #78–91, „Superman: Son of Kal-El” #9, „Nightwing Annual” 2021.

Marvel Classic. Moon Knight
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Alex Maleev
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 288 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-6125-2
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Jeden z najsłynniejszych komiksów o Marcu Spectorze, znanym też jako Moon Knight – superbohater o wielu osobowościach!
Marc próbuje odzyskać równowagę psychiczną w Los Angeles, gdzie pod przykrywką producenta filmowego walczy ze złoczyńcami. Do miasta ściągają jednak masowo przestępcy z Nowego Jorku, a jeden z nich okazuje się geniuszem zbrodni zaangażowanym w handel najpotężniejszą sztuczną inteligencją na świecie. Na szczęście w starciu z nim Moon Knight może liczyć na pomoc Kapitana Ameryki, Spider-Mana i Wolverine’a. No, chyba że nawet ci Avengers okażą się wytworami jego szalonego umysłu…
Autorami tej mrocznej, trzymającej w napięciu opowieści są scenarzysta Brian Michael Bendis i rysownik Alex Maleev – duet odpowiedzialny za znakomicie przyjętą serię „Daredevil: Nieustraszony!”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–12 serii „Moon Knight”.

Marvel Classic. Ultimate X-Men, tom 6
Scenariusz: Brian K. Vaughan
Rysunki: Steve Dillon, Stuart Immonen, Tom Raney
Przekład: Marcin Roszkowski
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-6720-9
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Profesora Charlesa Xaviera, mentora młodych X-Men i zaprzysięgłego pacyfistę, czeka trudna próba: musi ocalić ludzi przed nastoletnim mutantem, który wziął ich na zakładników podczas napadu na bank. Tymczasem Storm podróżuje na daleką północ, żeby odnaleźć Wolverine’a, a Lorna Dane, mutantka z konkurencyjnej szkoły Emmy Frost, przypadkiem popełnia straszliwą zbrodnię. Czy X-Men pospieszą jej na ratunek czy raczej wydadzą ją agencji SHIELD? Czy zaryzykują bratobójczą wojnę? I jaką rolę odegra w tej intrydze Magneto?
Scenariusz napisał Brian K. Vaughan („Ex Machina”, „Runaways”, „Y – ostatni z mężczyzn”), a rysunki stworzyli Steve Dillon („Kaznodzieja”, „Punisher Max”), Stuart Immonen („All-New X-Men”, „Ultimate Spider-Man”) oraz Tom Raney („Anihilacja: Podbój”). Album zawiera zeszyty „Ultimate X-Men” #58–65 i „Ultimate X-Men Annual” #1.

Marvel Fresh.
Amazing Spider-Man – Dawne grzechy, tom 9
Scenariusz: Nick Spencer
Rysunki: Kim Jacinto, Mark Bagley, Marcelo Ferreira,
Guillermo Sanna
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-6433-8
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Dziewiąty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Demon znany jako Kindred jest gotowy dokonać zemsty – ale nie na Spider-Manie, tylko na Peterze Parkerze! W tym celu wskrzesił jednego z najbardziej niepokojących wrogów Pajączka, fanatycznego Zjadacza Grzechów! Jaką tajemnicę skrywa ten morderczy mściciel ze strzelbą? Letalny Legion powraca, żeby zastraszyć Nowy Jork i …znajduje się na celowniku Zjadacza Grzechów! Czy Spider-Man zdoła go powstrzymać przed naciśnięciem spustu? Apetyt na ukaranie grzeszników rośnie i wywołuje zainteresowanie… Instytutem Ravencrofta dla Psychicznie Chorych Przestępców. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man” (2018) #44–47 oraz „Amazing Spider-Man: Sins Rising Prelude”, a następnie zebrane w tomie „Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 9: Sins Rising”.

Marvel Fresh. Świt X – X-Men, tom 2
Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Leinil Francis Yu, Alan Davis, Ramón K. Pérez,
Rod Reis, Russell Dauterman
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 240 stron
Format: 167×255
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-6122-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom głównej serii o przygodach X-Men spod szyldu „Świt X”!
Niepodległe państwo na wyspie Krakoa okrzepło, a mutanci znów spoglądają w gwiazdy. Pewna niepozorna pamiątka zwabiła bowiem do ich kraju potwory, które wylęgły się z rzeki ciemnej materii w kosmosie. Na domiar złego Ziemię napadli właśnie podobni do roślin Cotati! Kosmiczni najeźdźcy to jednak niejedyny problem, któremu muszą stawić czoło mutanci. Nightcrawler prowadzi wyprawę badawczą do nawiedzonego domu, Storm walczy z technoorganicznym wirusem, a Magneto kupuje wyspę… która może kosztować go więcej niż pieniądze.
Scenariusz tego tomu napisał Jonathan Hickman – mistrz pełnych rozmachu, drobiazgowo zaplanowanych opowieści, znany z „Fantastycznej Czwórki” i sagi o Avengers zakończonej „Tajnymi wojnami”. Rysunki stworzyli Leinil Francis Yu („Avengers”), Russell Dauterman („Potężna Thor”), Alan Davis („Fantastyczna Czwórka – Koniec”), Ramón K. Pérez („Piaskowa opowieść”) i Rod Reis („Świt X – New Mutants”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „X-Men” #8–11, „Giant-Size X-Men: Nightcrawler” #1, „Giant-Size X-Men: Magneto” #1, „Giant-Size X-Men: Fantomex” #1 i „Giant-Size X-Men: Storm” #1.
Uwaga: „Świt X – X-Men” to główna seria o przygodach mutantów z cyklu „Świt X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu „Ród X/Potęgi X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Pod szyldem „Świt X” wydawane są również historie poboczne, takie jak „Świt X – New Mutants”, które znakomicie uzupełniają fabułę serii głównej.

Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny, tom 3
Scenariusz: Minoji Kurata
Rysunki: Minoji Kurata
Przekład: Alex Hagemann
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 160 stron
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-6430-7
Język oryginału: japoński
Seria: Assassin’s Creed
Kategoria: manga
Tematyka: przygodowy

Trzeci tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin’s Creed Chronicles: China” firmy Ubisoft, przedstawiającej burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Shao Jun, ostatnia z bractwa chińskich asasynów, wraca do rodzinnego kraju z myślą o zemście na zakonie templariuszy, który wymordował jej współbraci. Kiedy Wang Yangming, mistrz młodej wojowniczki, wpada w zastawioną przez wroga pułapkę, Shao Jun bez wahania spieszy mu na pomoc. Celem poszukiwań asasynki staje się Wei Bin, jeden z najokrutniejszych spośród Ośmiu Tygrysów. Jego odnalezienie i pokonanie okażą się prawdziwym wyzwaniem! Tymczasem potomkini Shao Jun – Lisa, w której genach została zapisana pamięć o tamtych wydarzeniach, odkrywa w sobie niezwykłe zdolności. Wplątana w nieustannie toczącą się walkę między zakonem templariuszy a bractwem asasynów, podejmuje ważną decyzję, która zaważy na jej losach.

Twisted-Wonderland.
Zdarzenia w Heartslabyulu, tom 1
Fabuła i projekt postaci: Yana Toboso
Scenariusz: Wakana Hazuki
Rysunki: Sumire Kowono
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 194 strony
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-6428-4
Język oryginału: angielski
Seria: Twisted-Wonderland
Kategoria: manga
Tematyka: przygodowy

 

Yu jest zwykłym uczniem szkoły średniej. W drodze do domu po lekcjach napotyka tajemniczą karetę, która go zabiera. Kiedy chłopak odzyskuje przytomność, znajduje się w innym świecie o nazwie Twisted Wonderland! Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland”, stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę.

 

Star Wars. Doktor Aphra. Wieczna iskra, tom 5
Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5688-3
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars. Doktor Aphra
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Tom 5 z cyklu „Doktor Aphra”, wydawanego przez Marvel Comics od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem. Wieczna Iskra niszczy wszystko, czego dotknie i doktor Aphra nie jest wyjątkiem! Jedyna nadzieja Aphry na ucieczkę znajduje się w jej wspomnieniach. Ale czy uda jej się znaleźć wyjście, zanim Iskra całkowicie ją pochłonie? Gdy Sana Starros stanie twarzą w twarz z pradawnym złowrogim bytem, będzie musiała podjąć decyzję… i to szybko. Czy może uratować Aphrę albo chociaż samą siebie? Wszyscy uczestnicy wydarzeń ukrywają śmiercionośne tajemnice, a Iskra ma własne plany! Jej siła wzrasta, a razem z nią – głód. Ale jaka jest prawda o jej pochodzeniu?

 

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 7
Scenariusz: Jean Tabary, Stéphane Tabary,
Muriel Tabary-Dumas
Rysunki: Jean Tabary, Nicolas Tabary
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony
Format: 216×285
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-6105-4
Język oryginału: francuski
Seria: Iznogud
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud obsesyjnie pragnie zająć miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma.
To siódmy album z cyklu „Przygody wielkiego wezyra Iznoguda”. Zawiera tomy: „Kto zabił kalifa”, „Sympatyczny potwór”, „Błąd przodka” oraz „Tysiąc i jedna noc kalifa”.


Klasyczne komiksy Goscinny’ego. Janko Pistolet
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 232 strony
Format: 216×285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-5558-9
Język oryginału: francuski
Seria: Klasyczne komiksy Goscinny’ego
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Do abordażu! W nadmorskiej tawernie młodzieniec Janko Pistolet postanawia spełnić swoje najskrytsze marzenia i zostaje piratem. Ale nie byle jakim, bo kaprem na służbie króla francuskiego! Janko rekrutuje załogę złożoną z przyjaciół: Małegorenia, Piotrusia, Gila, Bertranda, Hugona i papugi Jaśmina, wraz z którymi odnawia stary statek zwany „Śmiałkiem”. Wyruszają na poszukiwanie przygód do najbardziej egzotycznych krain i walczą po drodze mniej lub bardziej odważnie ze strasznymi piratami. Jest to jedna z najsłynniejszych francuskich komiksowych opowieści o korsarzach i piratach, która wyszła spod pióra autorów „Asteriksa” – Rene Goscinny’ego i Alberta Uderzo.
To kompletne wydanie łączące pięć przygód: „Korsarz niezwykły”, „Kaper królewski”, „Janko Pistolet i szpieg”, „Janko Pistolet w Ameryce”, „Janko Pistolet i szalony naukowiec”.
Album względem pierwszego wydania Egmontu z 2008 roku różni się nową oprawą oraz dodatkowo zawiera ponad dwadzieścia stron z historią powstania serii, rysunkami oraz oryginalnymi dokumentami autorów.

Kaczogród.
Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960, tom 11
Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 248 stron
Format: 170×260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-5709-5
Język oryginału: angielski
Seria: Kaczogród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z roku 1960. Tytułowy „Pies Wiskerwillów” to jedna z tych opowieści Carla Barksa dotyczących przeszłości Sknerusa, do których bezpośrednio odniósł się Don Rosa, tworząc swoje epickie „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”. Mówi o wyprawie najbogatszego kaczora świata wraz z Donaldem i jego siostrzeńcami do rodzimej Szkocji. Oczywiście to niejedyna w zbiorze historia o podróży – tych nie brakuje, jak to zwykle u Barksa. Wszystkie trzy najdłuższe z umieszczonych tu komiksów opowiadają o podróżach: w „Pustynnej rurze” kaczory udają się na Saharę, w „Tajemniczym ładunku” płyną po złoto do Afryki, a w „Wyspie na niebie” przemierzają Układ Słoneczny, lecąc do pasa planetoid. Oczywiście w zbiorze zmieściło się też mnóstwo innych, dziesięciostronicowych i krótszych opowieści, również o drugoplanowych mieszkańcach Kaczogrodu i okolic. Czytelnicy kolekcji zwrócą zapewne uwagę, że w okresie, który obejmuje ten tom, spod piórka Barksa wyszło szczególnie dużo historii o Diodaku. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Czarodziejki WITCH, tom 10
Scenariusz: Teresa Radice, Bruno Enna,
Paola Mulazzi, Giulia Conti
Rysunki: Alberto Zanon, Federico Bertolucci, Antonello Dalena, Monica Catalano, Flavia Scuderi, Paolo Campinoti
Przekład: Joanna Szabunio
Oprawa: twarda
Objętość: 444 strony
Format: 170×260
Cena: 129,99
ISBN: 978-83-281-6417-8
Język oryginału: włoski
Seria: WITCH
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Dziesiąty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Strażniczki muszą znaleźć pięć magicznych kamieni żywiołów, żeby uwolnić Matta uwięzionego przez magiczną księgę znajdującą się w antykwariacie podstępnego Cedrica. Wyruszają na Wyspę Syren, gdzie mierzą się z własnymi wspomnieniami i tajemniczymi strażnikami poszukiwanych kamieni. Wielkie niebezpieczeństwo czai się również w korytarzach tamtejszej jaskini. Czy dziewczynom uda się stawić mu czoło? Ale to nie koniec przygód, bo magiczna księga skrywa jeszcze wiele tajemnic. W Heatherfield też dużo się dzieje: trwają przygotowania do ślubu, przyjeżdża słynna Karmilla, a młodsza siostra Cornelii znajduje w pobliżu szkoły We, zwierzątko Orube. Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto
uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga dziesiąta zawiera komiksy z numerów 113–126 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad czterysta stron przygód czarodziejek!

 

Królik kontra Małpa, tom 1
Scenariusz: Jamie Smart
Rysunki: Jamie Smart
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 256 stron
Format: 148×210
Cena: 54,99
ISBN: 978-83-281-6709-4
Język oryginału: angielski
Seria: Królik kontra Małpa
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Bestsellerowa seria z Wielkiej Brytanii.
Sympatyczny królik i jego przyjaciele – prosiaczek i wiewiórka – żyją spokojnie w lesie. Pewnego dnia w ich okolicy spada kapsuła kosmiczna z małpą w środku. Intruz jest przekonany, że odkrył nową planetę i od razu ogłasza się jej niepodzielnym władcą. Śmiechu będzie co niemiara!
Autor scenariusza i rysownik Jamie Smart od wielu lat zajmuje się tworzeniem komiksów dla najmłodszych. Do najpopularniejszych tytułów jego autorstwa należą: „Królik kontra małpa”, „Looshkin” i „Fish-Head Steve” – pierwszy komiks nominowany do prestiżowej nagrody im. Roalda Dahla dla najzabawniejszych powieści. Jamie Smart jest również autorem ilustrowanych książek dla dzieci („Flember: the Secret Book”) oraz projektów multimedialnych („Find Chaffy”).

Minecraft.
Świat Otwarty – Na podbój Netheru, tom 1
Scenariusz: Stephanie Ramirez
Rysunki: Stephanie Ramirez
Przekład: Anna Hikiert-Bereza
Oprawa: miękka
Objętość: 88 stron
Format: 170×260
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5566-4
Język oryginału: angielski
Seria: Minecraft
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: przygodowy

Wyrusz na podbój Świata Podstawowego i innych krain w nowym komiksie osadzonym w realiach bestsellerowej gry Minecraft! Sarah dopiero zaczyna swoją przygodę z Minecraftem, a jej brak doświadczenia prowadzi ją do spotkania z wytrawnym graczem Hectorem. Chłopiec nie przywykł jednak do eksplorowania świata z początkującymi… jest więc wycofany i ostrożny. Jednak energia Sary i jej zaraźliwy entuzjazm już wkrótce udzielają się i jemu. Dołącz do wyprawy, która ze Świata Podstawowego poprowadzi bohaterów do Netheru, gdzie czeka na nich mnóstwo niebezpieczeństw i skarbów…
Autorką scenariusza i rysunków jest Stephanie Ramirez („Gravity Falls”).