Premiera Wydawnictwa Lira: “Gmach. Opowieści prawdopodobne i prawdziwe” Feliksa Falka

Premiera Wydawnictwa Lira: “Gmach. Opowieści prawdopodobne i prawdziwe” Feliksa Falka

Przegląd

W tym tygodniu premierę ma zbiór opowiadań „Gmach. Opowieści prawdopodobne i prawdziwe” wydany nakładem wydawnictwa LIRA, będący prozatorskim debiutem wybitnego reżysera Feliksa Falka.


Ta książka to wydarzenie! Po raz pierwszy do Czytelników trafia znakomita proza Feliksa Falka, reżysera „Wodzireja”, „Samowolki” i „Komornika”.

Kto zajrzy do tych snutych przez wybitnego twórcę opowieści prawdopodobnych i prawdziwych, ten trafi do świata, w którym znajdzie znane z autopsji doświadczenia. Poczuje absurd dnia codziennego. Ugryzie go sumienie. Nie będzie jednak poddawany ciężkim rekolekcjom. Najważniejsze przecież, aby historie były ciekawe. „Gmachem” rządzi Autor, który umie opowiadać. Proza jak współczesna przypowieść. Zaskakująca alegoriami i iluzorycznym realizmem.

„Gmach” ma swoich kafkowskich bohaterów i surrealne rekwizyty. Jest w nim i śmieszno, i straszno. Tu dzieje się jak w filmie.
Oto osiemnaście opowieści uzupełnionych grafikami wykonanymi przez Feliksa Falka. Sprawdźcie, jak żyje się w gmachu, jakie kościotrupy kryją się w szafach, co zrobić, gdy przyjdzie do was zawiadomienie o waszej śmierci, i dowiedzcie się, dlaczego portier to bardzo niebezpieczna profesja.

Książka w starannej szacie graficznej, w twardej oprawie, z ilustracjami Autora.

„Feliks Falk, wybitny reżyser, świetnie wyreżyserował swoje opowieści. Jest w nich rzeczywistość, ale też nierzeczywistość i magia”.
Tomasz Jastrun

Książka została wydana w twardej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 304 strony, cena okładkowa: 64,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira