„Retornados” Iwony Słabuszewskiej – Krauze – nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

W tym tygodniu premierę ma książka „Retornados” wydana nakładem wydawnictwa LIRA, która zabierze czytelników w podróż do fascynującej Lizbony, która dla jednych stanie się miejscem wyśnionym, a dla innych obcą ziemią.

Retornados, czyli ci, którzy powracają…

Cover

Rok 1940. Irene, uciekając przed zawieruchą wojenną, trafia do neutralnej Lizbony. Zamierza popłynąć do Ameryki, ale na swojej drodze spotyka Eduardo – młodego wynalazcę i inżyniera. Jeszcze nie wie, że ten mężczyzna odegra w jej życiu bardzo ważną rolę. Decyzja jednego z nich odmieni los obojga.
Rok 1975. Branca i jej mama wiodą poukładane życie w Afryce. Zostają jednak zmuszone do opuszczenia domu. Kręte ścieżki prowadzą je do pewnego hotelu w Lizbonie i do szpitala, w którym leczy się lalki. Wszystko byłoby prostsze, gdyby nie chłopak z motocyklem…
Losy bohaterów z czasów wojny i z okresu powrotu retornados do Portugalii splatają się ze sobą. Sprawy – dotąd zwyczajne i oczywiste – nieoczekiwanie się komplikują.

To książka o oczekiwaniu i nadziei, o spotkaniach i gorzkim rozczarowaniu. A także o Lizbonie – dla jednych wyśnionej i wytęsknionej, a dla innych zimnej i obcej, ale nadal fascynującej.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 352 strony, cena okładkowa: 49,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira