Wanda Półtawska, O więcej niż życie biografia w zarysie

Przegląd

O więcej niż życie
biografia, która porusza serce i ducha

Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła z radością prezentuje wyjątkową biografię Doktor Wandy Półtawskiej – osoby kochającej ludzi, wiernie stającej w obronie życia i niestrudzenie zabiegającej o niebo dla tych, których Pan Bóg postawił na jej drodze. To książka na miarę naszych czasów, uświadamiająca tak wyraźnie nam –współczesnym ludziom, że człowieczeństwo to zadanie do spełnienia, bo – jak pisze dr Półtawska – Nikt nie rodzi się ani świętym, ani zbrodniarzem – ale przez życie staje się”.

Szczęśliwe dzieciństwo i spędzona w szkole sióstr urszulanek młodość, przerwana wybuchem wojny; wyrok śmierci za działalność w Szarych Szeregach, cztery lata przeżyte w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück i przeprowadzona tam przez niemieckich lekarzy operacja pseudomedyczna; decyzja o studiach medycznych podjęta w trupiarni obozu Neustadt-Glewe (po uznaniu przez lekarza za zmarłą); cudowne uzdrowienie z choroby nowotworowej za wstawiennictwem Ojca Pio; kilkudziesięcioletnia współpraca z ks. Karolem Wojtyłą, biskupem, arcybiskupem, kardynałem i wreszcie papieżem Janem Pawłem II; wszechstronna pomoc udzielona niezliczonym tysiącom ludzi; pomysł Deklaracji Wiary medyków; 73 lata małżeństwa z prof. Andrzejem Półtawskim, wybitnym filozofem i łaska ponad 100 lat stale aktywnego życia – to tylko niektóre wątki wyjątkowej historii życia, które mogłoby posłużyć za scenariusz nie tylko jednego filmu, ale całego serialu” – pisze we wstępie ks. Tomasz Lubaś SSP wieloletni dyrektor Edycji Świętego Pawła.

Biografia Doktor Wandy Półtawskiej to lektura, która poruszy serce każdego czytelnika wrażliwego na dobro, piękno i wartość życia. To fascynująca opowieść, ukazująca zarówno znane, jak i mniej znane wątki z historii pani Doktor za pomocą wybranych biograficznych wspomnień zawartych w jej książkach, artykułach, wykładach i wypowiedziach, a także tekstach dotychczas niepublikowanych, wyjętych z szuflady – z myślą o tej książce. Całość uzupełniają liczne zdjęcia z jej archiwum.

Książka uświadamia współczesnemu odbiorcy, w jakim dobrobycie żyjemy współcześnie, a równocześnie – z jaką degradacją ludzkości musimy się zmierzać na co dzień. To nie tylko droga życia Doktor Wandy Półtawskiej, ale też poruszająca historia naszego kraju i naszych rodaków – od wojny, poprzez czasy PRL-u, aż do współczesności i jej bolączek związanych z upadkiem moralności, brakiem poszanowania dla życia, świętości i autorytetów.

Publikacja idealnie wpasowuje się w nasze czasy, wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy próbują tworzyć medialne burze i podważać autorytet Kościoła, a także Świętego Jana Pawła II – wieloletniego przyjaciela Doktor Półtawskiej. Przybliża wiele istotnych wspomnień uświadamiających, jak wiele starań Karol Wojtyła wkładał w to, by wychować dobrych i ukształtowanych kapłanów – jak chociażby fakt, że zlecił Doktor Półtawskiej badanie psychiatryczne kandydatów do kapłaństwa i zakonów.

To również doskonała książka dla kobiet, które w życiorysie Wandy Półtawskiej mogą odnaleźć siebie i swoje przeżycia związane z macierzyństwem, ale też stratą dziecka, życiem w małżeństwie, godzeniem życia rodzinnego z zawodowym, pracą na rzecz Kościoła i nie tylko.

Do każdej książki dołączono piękną pocztówkę, na której czytelnik może złożyć słowa podziękowania i uznania dla Doktor Wandy Półtawskiej. Pocztówki zostaną przekazane Pani Półtawskiej przez wydawnictwo.

 

Tak, miałam piękne życie.
Mam piękne życie.

To nie moja zasługa, że żyję sto lat – nie ma w tym oczywiście mojego udziału – natomiast styl życia człowiek może sobie wybrać. Ja chcę uratować życie każdego człowieka, który został stworzony dla nieba. A innych ludzi nie ma.

dr Wanda Półtawska

Patronat medialny: Radio Maryja, TV Trwam

 

 

Kategorie: Literatura