Holly Black, Następca tronu. Opowieść z Elfhame. Tom 1

Przegląd

 

Zbiegła królowa. Niechętny książę. I zadanie, które może zniszczyć ich oboje. Pierwszy tom nowej, mrocznej i urzekającej dylogii od Holly Black.

PREMIERA 26 kwietnia 2023

Od wydarzeń opisanych przez Holly Black w bestsellerowej trylogii Okrutny książę – Zły król – Królowa niczego upłynęło osiem lat. W Elfhame miłościwie panuje Najwyższy Król Cardan, a pochodząca z ludzkiego rodu Pani Judy sprawuje rządy razem z nim. Uważany przez wszystkich za następcę tronu Dąb wyrósł tymczasem na krzepkiego młodzieńca, który zamiast gnuśnieć na niekończących się biesiadach i opływać w dostatki, podejmuje śmiertelnie niebezpieczną misję.

Stawka w tej grze jest przerażająco wysoka, chodzi bowiem o ocalenie Elfhame w ostatecznym starciu z Nore, zdetronizowaną władczynią Zębatego Dworu. Podlega jej armia wynaturzonych potworów skleconych z wyjątkowo mrocznej magii, patyków oraz ludzkiego truchła.

W niebezpiecznej wyprawie Dębowi towarzyszy dzika Suren o piekielnie ostrych zębach, córka lodowej Pani Nore i zarazem jedyna osoba, której rozkazów nienawistna władczyni Północy musi słuchać.

Czy znany z krwawych czynów ojczym Dęba okaże się sprzymierzeńcem, czy nieprzyjacielem? Czy książę zdoła ocalić elfowy świat przed ponurym losem?

Już w pierwszym tygodniu po światowej premierze „Następca tronu. Opowieść z Elfhame” uplasował się na pierwszej pozycji listy bestsellerów NEW YORK TIMESA.

Obecnie tytuł stał się permanentnym #1 na listach Indie i NYT. Święci też sukcesy na amazon.com zajmując pierwsze miejsca w kilku kategoriach.

O autorze

Foto © Holly Black

 

 

 

 

Holly Black – autorka ponad trzydziestu powieści dla młodych czytelników. Jest finalistką Eisner Award oraz Lodestar Award, laureatką nagród Mythopoeic, Nebula Award i Newbery Honor. Jej książki przetłumaczono już na 32 języki, doczekały się też ekranizacji.
Nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazały się dwie trylogie fantasy: OKRUTNY KSIĄŻĘ (na którą składają się tomy “Okrutny książę”, “Zły król” i “Królowa niczego”) oraz ELFY ZIEMI I POWIETRZA (“Zła królowa”, “Serce trolla” i “Żelazna kraina”).
Cykl OKRUTNY KSIĄŻĘ uzupełniają dwie osobne powieści nawiązujące do wydarzeń rozgrywających się w trylogii: “Las na granicy światów” oraz “Dlaczego król elfów nie znosił baśni”.

“Księga Nocy” to jej pierwsza powieść fantasy dla dorosłych.

Holly Black mieszka w Nowej Anglii razem z mężem i synem w domu z tajemną biblioteką.
http://blackholly.com/

 

 

Kategorie: Literatura